Organizer na przyprawy kuchenne - niezbędny w każdej kuchni

image

Przyprawy podkreślają wyjątkowość potrawy, pozwalając poszczególnym składnikom wydobyć ich aromat i bogaty smak. W lokalach gastronomicznych zestawy przypraw odgrywają ważną rolę nie tylko bezpośrednio w kuchni, ale także jako ważny element serwowania w restauracji. W domowych warunkach sprawdzi się organizer na przyprawy.

Z jakiego materiału może być organizer na przyprawy?

Ważny jest wybór materiału na pojemniki, w których będą przechowywane przyprawy. Od tego zależy ich trwałość. Najczęściej organizer na przyprawy wykonany jest z:

 • Szkła. Często używane do przechowywania przypraw, ponieważ przezroczyste ścianki pozwalają szybko wybrać żądaną przyprawę. Szklane pojemniki niekoniecznie muszą być przezroczyste. W zależności od projektu mogą być kolorowe, z rysunkami, ornamentami lub napisami. Jedyną wadą szklanych pojemników na przyprawy jest to, że należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Pomimo faktu, że producenci używają dość mocnego szkła, nadal jest ono mniej trwałe od innych materiałów.
 • Ceramika. Zaletą ceramicznych zestawów przypraw jest nie tylko przyjazność dla środowiska. Ceramika nie wchłania zapachu przypraw.
 • Metal. Trwały i odporny na uszkodzenia materiał na organizer na przyprawy. Niestety z czasem pojawia się na nim rdza. Nie tylko zepsuje wygląd organizera, a z czasem przełoży się na jakość produktu.
 • Drzewo. Z tego materiału uzyskuje się najlżejsze pojemniki, co jest bardzo wygodne. Organizer na przyprawy z drewna najczęściej jest w dużym rozmiarze.

Oryginalne pojemniki na przyprawy – najpopularniejsze modele

Ważne jest, aby przyprawy były zawsze pod ręką. Producenci wymyślili wiele rozwiązań, które pozwalają przechowywać przyprawy nie tylko na blacie, ale również je powiesić je lub przymocować magnesami.

 • Do stołu za najlepszą opcję uważa się zestawy przypraw na stojaku. Wskazane jest, aby był prostej konstrukcji, ale jednocześnie pasował do ogólnego wnętrza. Stojak nie powinien zajmować dużo miejsca na stole. Możesz kupić oryginalne pojemniki na przyprawy na 2, 3, 4 lub 6 składników. Ich liczba zależy od cech i specyfiki danej kuchni.
 • Jeśli chodzi o zestawy przypraw, których używają kucharze, tu obowiązuje zasada im więcej, tym lepiej. Liczba pojemników w rodzaju organizera kuchennego może sięgać 12, 21, a nawet 24 sztuk.
 • Oryginalne pojemniki na przyprawy mocowane są na zawieszeniu na ścianie obok powierzchni roboczej, na takiej wysokości, aby wygodnie było z nich skorzystać i odłożyć na miejsce.
 • Dostępne są też konstrukcje, które można ustawiać zarówno poziomo, jak i pionowo lub pod kątem, w zależności od projektu.
 • Konstrukcja magnetyczna. Korzystanie z zestawów z podstawą magnetyczną jest bardzo wygodne. Mocuje się je szybko i pewnie za pomocą magnesu.

Organizery na przyprawy

Nowoczesne pojemniki na przyprawy – kluczowe cechy

Wybierając zestaw z przyprawami do kuchni, weź pod uwagę:

 • Rozmiary pojemników.
 • Ilość.
 • Materiał.
 • Pojemność.

Wszystkie parametry są bezpośrednio związane z praktyką przyrządzenia potraw. Odpowiedz sobie na pytanie, jakich przypraw najczęściej planujesz używać w kuchni. W zależności od menu wybierz liczbę i wielkość pojemników. Nowoczesne pojemniki na przyprawy powinny też pasować stylem do kuchni. Zwróć uwagę na konstrukcję samego pojemnika na przyprawy, a zwłaszcza na pokrywkę. Nowoczesne pojemniki na przyprawy mogą mieć wyjmowaną lub odkręcaną pokrywkę. Czasami pojemnik ma dużą liczbę otworów o różnych rozmiarach.

Eleganckie pojemniki na przyprawy - przechowywanie

Jaki jest najczęstszy błąd w przechowywaniu przypraw? Kupując je w torebkach, otwierając je i zostawiając na powietrzu, powodujemy, że szybko stracą swój smak. Drugim błędem jest umieszczanie przypraw obok piekarnika lub w nasłonecznionym miejscu. Wysoka temperatura i wilgotność to czynniki, które niszczą przyprawy, dlatego należy je chronić. Eleganckie pojemniki na przyprawy nie tylko mają wartość użytkową i są wygodne. Zapewniają bezpieczeństwo przechowywania przypraw.

Najważniejsze jest to, aby przyprawy przechowywane były w zamknięciu i nie pozostawały otwarte. Eleganckie pojemniki na przyprawy muszą mieć odpowiednie zabezpieczenie.

W sklepach znajdziemy też pojemniki na przyprawy wykonane ze szkła, które estetycznie odróżniają się od tradycyjnych przyborów kuchennych. Pięknie będzie w nich wyglądać intensywnie żółta kurkuma, czerwona papryka, czarny pieprz i suszona zielona bazylia. Słoiki z przyprawami są często umieszczane na kuchennych półkach lub chowane w szufladach.

Zamiast szklanych słoiczków, możesz zdecydować się na ozdobne ceramiczne pojemniki na przyprawy. Lepiej zdecydować się na jedną serię, ponieważ ceramiczne słoiczki na przyprawy mogą mieć różne kolory i wzory. Niektóre z odpowiednimi oznaczeniami: sól, cukier, pieprz, chili, pieprz i inne. Możesz dobrać do nich podobne pojemniki na kawę i herbatę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz