Designerskie dekoracje do domu – czym się charakteryzują?

image

Elementy dekoracyjne mają za zadanie nie tylko upiększyć pomieszczenie ale też sprawiają, że przestrzeń staję się bardziej stylowa, a nawet funkcjonalna.

Designerskie dekoracje do domu – jak odpowiednio je dobrać?

Od kilku sezonów obowiązuje moda na eko-wystrój, który sprzyja relaksowi i ożywia atmosferę w domu. Na przykład umieść rośliny w pobliżu miejsca pracy - pomagają się skoncentrować. Generalnie wielu dekoratorów jest zdania, że im bardziej zielony wystrój we wnętrzu, tym lepiej. Ale jeśli nie jesteś gotowy na pielęgnację roślin domowych, radzimy powiesić zdjęcia lub umieścić tekstylia z kwiatowymi nadrukami.

Aby wybrać odpowiedni wystrój, musisz zrozumieć, jaki nastrój chcesz stworzyć. Nie trzeba od razu planować wystroju wnętrza. Zastanów się, czego potrzebujesz w tej chwili. Czego nie lubisz w swoim wnętrzu? Na przykład, jeśli ściany wydają ci się puste, użyj dekoru ściennego. Konkretny wybór zależy od twoich zainteresowań. Designerskie dekoracje do domu to także reprodukcje słynnych obrazów. Możesz też przespacerować się po galeriach w poszukiwaniu dzieł młodych artystów.

Jeśli chcesz stworzyć ciekawą atmosferę, spróbuj powiesić plakaty z motywacyjnymi napisami lub ulubionymi cytatami. Dzięki temu wnętrze stanie się bardziej indywidualne. Modne designerskie dekoracje do domu mogą być wykonane ręcznie.

Designerskie dekoracje do salonu – jak udekorować ściany?

Ściana jest idealną przestrzenią, aby odmienić takie pomieszczenie jak salon. Możesz po prostu pomalować ścianę, wykorzystując niestandardowe kolory, ale to zbyt banalne rozwiązania. Współczesne designerskie dekoracje do salonu bazują na tapetach. Oczywiście te, znacznie różnią się od rozwiązań praktykowanych kilkadziesiąt lat temu. Do wyboru jest:

  • Płynna tapeta Mieszanka na bazie akrylu, która łatwo rozprowadza się po powierzchni i szybko zamienia się w mocny film. Z aplikacją płynnej tapety poradzi sobie każdy - proces ten nie wymaga specjalnych umiejętności i ogromnych kosztów pracy.
  • Tapety winylowe. Takie tapety są idealną podstawą do przyszłego wystroju. Jedynym minusem jest zapach chemiczny, który znika w ciągu kilku dni.
  • Mural ścienny W rzeczywistości są to zwykłe papierowe tapety, tylko wrażenie ich kontemplacji jest zupełnie inne.
  • Istnieją bardzo ciekawe modyfikacje tapet - „pod drzewem”, „pod kamieniem”. Wyglądają tak imponująco, że wydaje się, że ściana jest naprawdę pokryta naturalnymi materiałami.

Decydując się na takie designerskie dekoracje do salonu, możesz eksperymentować z kombinacją różnych tonów. Tapeta w różnych kolorach w tym samym pomieszczeniu to modny trend. Za pomocą tynku dekoracyjnego, specjalnej tapety lub farby możesz stworzyć wrażenie „starej ściany”. Ten projekt wygląda bardzo naturalnie i pięknie.

Designerska kuchnia

Designerskie dekoracje do kuchni – dodatki zgodne ze stylem

Kuchnia to serce każdego domu. Z uwagi na to, że wszyscy członkowie rodziny korzystają z tego pomieszczenia dość często, należy je urządzić jak najbardziej komfortowo i funkcjonalnie. Dlatego w procesie dekoracji mieszkania należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeń kuchenną.

Przede wszystkim wystrój kuchni należy dobrać zgodnie z ogólnym stylem pomieszczenia. Na przykład, jeśli zaprojektowałeś mieszkanie w stylu loftu, wszystkie designerskie dekoracje do kuchni, powinny mieć dość jasny i miękki kolor i, jeśli to możliwe, powinny być wykonane z naturalnych materiałów. W aranżacji kuchni mogą brać udział różne elementy (dotyczy to zarówno dużych detali, jak i prawie niezauważalnych drobiazgów). Możesz więc udekorować przestrzeń za pomocą:

  • Tekstylia: zasłony, tapicerka meblowa.
  • Dekoracje ścienne: obrazy, zegary, wydruki tapet.
  • Nietypowe elementy oświetlenia: żyrandole, lampy.
  • Płytki z nadrukami, dywany lub chodniki;

Te designerskie dekoracje do kuchni mogą być używane w połączeniu lub osobno. Jednak w tym przypadku ważne jest zachowanie miary i używanie dekoracji w tym samym stylu, w przeciwnym razie wnętrze może wyglądać zbyt pretensjonalnie.

Designerskie dekoracje do łazienki - Wskazówki dotyczące dekorowania łazienki

Zanim zaczniesz jakiekolwiek zmiany wnętrza w łazience, musisz ponownie wziąć pod uwagę styl, w jakim zaprojektowany został dom lub mieszkanie. Podstawą mogą być klasyczne motywy rzeczne i morskie. Odchodząc od klasyki, łazienkę można utrzymać w minimalistycznym i nowoczesnym stylu.

Wybierając designerskie dekoracje do łazienki, ważne jest, aby kierować się funkcjonalnymi cechami tego pomieszczenia. Jest tu zawsze wilgotno, występują gwałtowne wahania temperatury. Chemia gospodarcza, gorąca woda i mydło będą aktywnie wpływać na elementy wnętrza. Dodatkowo łazienka wymaga regularnej dezynfekcji.

Standardowe baterie łazienkowe można przekształcić w coś bardziej eleganckiego i pasującego do aktualnego stylu. Na przykład za pomocą naklejek można nadać im wygląd drewnianego produktu.

Zasłony łazienkowe to proste designerskie dekoracje do łazienki. Mogą być wykonane nie tylko z klasycznej wodoodpornej tkaniny. W niektórych przypadkach warto zastosować szkło i plastik.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz