Autonomiczny ogródek warzywny – co warto o nim wiedzieć?

image

Inteligentny ogród to kompozycja, która jest coraz częściej spotykana w mieszkaniach, a nawet domach jednorodzinnych.

Czym jest autonomiczny ogród?

Zestaw do inteligentnego ogrodu w pomieszczeniach to urządzenie ogrodnicze, które jest sterowane przez komputer. Zwykle mają aplikację, która pomoże ci zarządzać urządzeniem z telefonu z systemem iOS lub Android. Autonomiczny ogród jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach. System dostarcza roślinom składniki odżywcze i zarządza własnym oświetleniem.

Systemy ogrodnictwa wewnętrznego Smart Garden zostały zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania w pomieszczeniach na małych przestrzeniach, bez brudzącej gleby. Nasiona znajdują się w biodegradowalnych, odżywczych strąkach roślin. Urządzenie jest następnie podłączone i połączone z Wi-Fi. Po wykonaniu powyższych czynności, nie pozostaje już wiele do zrobienia, poza napełnianiem zbiornika wody raz w miesiącu lub za każdym razem, gdy aplikacja informuje nas, aby to zrobić. Niekiedy autonomiczny ogród ma system samodzielnego nawadniania, dzięki czemu pozostaje ci tylko obserwowanie wzrostu roślin. Inteligentne zestawy ogrodowe są odpowiednie dla mieszkańców mieszkań. Są idealne dla osób, które chcą mieć pod ręką małe porcje ziół lub świeże warzywa bez pestycydów i warzywa. Są przydatne dla każdego, kto ma niewielkie doświadczenie w uprawie roślin.

Autonomiczne ogródki domowe – jak ułatwiają nam życie?

Trend miejskiego rolnictwa/ogrodnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pojawił się u osób, które chcą uprawiać świeżą zieleń wewnątrz lub na zewnątrz swoich domów. Autonomiczne ogródki domowe i inteligentne techniki rolnicze, takie jak zautomatyzowane systemy nawadniania i zautomatyzowane systemy nawożenia, pozwalają uprawiać ogródek, osobom, które nie mają czasu na jego pielęgnacje.

Doniczki samo nawadniające ułatwiają miłośnikom roślin pielęgnację zieleni w domu. Istnieje wiele firm oferujących doniczki samo nawadniające w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Doniczki samo nawadniające pracują w systemie zbiornikowym, wykorzystując działanie kapilarne do nawilżania gleby. Autonomiczne ogródki domowe są wyposażone w pojemnik, który należy napełnić wodą. Istnieje też otwór przelewowy do odprowadzania dodatkowej wody. Gleba pobiera wodę z dna, więc dopóki zbiornik jest wypełniony, rośliny mają stały poziom wilgoci, dostarczanej do korzeni.

Dziś można kupić kompletny zestaw ogrodniczy, zawierający podłoże uprawowe, nasiona i doniczki samo nawadniające.

Autonomiczny ogródek smart garden

Bezobsługowa inteligentna doniczka

Bezobsługowa inteligentna doniczka pasować będzie do każdej ściany za pomocą specjalnych ramek z mchu. Mogą rozjaśnić każde wnętrze. Mech to cudowna roślina natury, która pobiera wodę bezpośrednio z atmosfery. Dzięki specjalnej ekologicznej obróbce nie wymaga żadnej konserwacji przez okres do pięciu do siedmiu lat.

Innowacyjna technologia, taka jak hydroponika, ułatwia uprawę roślin na mniejszej powierzchni. Bezobsługowa inteligentna doniczka została opracowana dla osób, dla których ograniczenia czasowe i przestrzenne są głównymi wyzwaniami. Stosowaną technologią jest hydroponika lub uprawa bezglebowa. Hydroponika wykorzystuje wodę jako podłoże do uprawy roślin. Jest to zrównoważona metoda uprawy, która pozwala zaoszczędzić 80% wody w porównaniu z konwencjonalnymi metodami uprawy. Kolejną zaletą uprawy bezglebowej jest to, że rośliny można układać w pionie, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Plony z rośliny są również wysokie w porównaniu z tradycyjnymi uprawami.

Autonomiczny ogródek smart garden - Technologia Polyhouse

Technologia Polyhouse pozwala kontrolować środowisko rolnicze. Może to pomóc w kontrolowaniu liczby szkodników, temperatury, wilgotności i innych czynników środowiskowych. Autonomiczny ogródek smart garden może mieć jednostkę fertygacyjną, która zapewnia regularne dostarczanie składników odżywczych do roślin, a także sterowane zegarem systemy nawadniania i czujniki temperatury z systemami chłodzenia. Autonomiczny ogródek smart garden można ustawić na małych przestrzeniach o powierzchni do kilkunastu metrów kwadratowych, aby uprawiać pomidory, kapustę, paprykę, ogórki i inne zielone warzywa liściaste.

Inteligentne zraszacze, które działają w oparciu o technologię internetową, można regulować, kontrolować i monitorować za pomocą smartfona. Inteligentny zraszacz wykorzystuje precyzyjne ilości wody poprzez nawadnianie kroplowe, w zależności od zapotrzebowania.

Inteligentne oświetlenie ogrodowe to oprawa oświetlenia zewnętrznego, którą można sterować przez sieć bezprzewodową, za pomocą aplikacji w telefonie lub inteligentnego asystenta domowego. Inteligentne oświetlenie ogrodowe posiada również funkcje, które pozwalają kontrolować jasność, czas i kolor.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz