Na czym polega styl życia slow life? Jak wprowadzić slow living w domu?

image

W 1986 roku w Rzymie otwarto pierwszą restaurację typu fast food. Włosi odebrali to jako cios wymierzony w tradycję cieszenia się jedzeniem. Protesty doprowadziły do powstania ruchu slow food. Z biegiem czasu koncepcja przekształciła się w ruch obejmujący modę, a nawet styl aranżacji wnętrz.

Co oznacza slow life?

Nie każdy jednak wie, co oznacza slow life. To koncepcja spowolnienia i stylu życia bez pośpiechu, zwracanie uwagi na każdą czynność i emocję. Jest to część ruchu slow, który pojawił się w odpowiedzi na szybkie tempo nowoczesnego życia.

To, co oznacza slow life to zwolnienie. To jest podstawowa koncepcja i najtrudniejsza umiejętność. Wiadomości, portale społecznościowe, e-mail, komunikatory internetowe – wszystko to odwraca naszą uwagę i stwarza poczucie ciągłego zajęcia. Aby nie wpaść w tę pułapkę, zwolennicy koncepcji slow life każą nam ustalić priorytety. To pomaga zachować zdrowie.

Slow life to też dbanie o zdrowie. Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne powinno być priorytetem. Skutecznym sposobem na relaks i zadbanie o siebie jest poświęcenie trochę czasu tylko dla siebie. Załóż luźne ubranie i wypij ulubiony napój bezalkoholowy lub wodę. Usiądź na krześle, podłóż poduszkę pod stopy, pod plecy. Najważniejsze jest twój komfort. Zrób coś miłego dla siebie.

Jak wprowadzić slow living w domu – praktyczne porady

Nie wiesz jak wprowadzić slow living w domu? Oto nasze rady:

  • Prowadź codzienny dziennik wdzięczności. Ten nawyk pomoże ci poczuć, jak naprawdę jesteś szczęśliwy.
  • Cyfrowy detoks. Okresowo organizuj dni bez Internetu. To redukuje stres.
  • Zbilansowana dieta. Nie jedz w biegu i staraj się cieszyć jedzeniem.
  • To jak wprowadzić slow living w domu zależy od możliwości, ale ważny jest minimalizm i porządek. Regularnie sprzątaj i usuwaj niepotrzebne rzeczy.
  • Znajdź czas na rozwój osobisty i zajęcia, które sprawiają ci radość.
  • Idź na spacery, przebywaj na łonie natury i uprawiaj sport, który lubisz.

Aranżacja wnętrz w stylu slow living

Aranżacja wnętrz w stylu slow living – zmień swoją przestrzeń

Trend slow life, czyli życia w zgodzie ze sobą, naturą, otaczania się produktami pochodzącymi z recyklingu i ekologicznymi. Aranżacja wnętrz w stylu slow living to meble dopasowane do potrzeb każdego pomieszczenia.

Koncepcja slow life to powrót do korzeni designu. Można to zaobserwować na przykład w przedmiotach codziennego użytku zdobionych ręcznie. Nowoczesne kinkiety do salonu mogą być np. wykonane na zamówienie. Łazienka nie będzie stworzona w jednym stylu, jak z katalogu, ale ma być dostosowana do twoich potrzeb.

Aranżacja wnętrz w stylu slow living to sięgnięcie do koncepcji, pozwalających maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Stoły, krzesła, nowoczesne fotele, ale także oświetlenie czy ręcznie robiona wykładzina zachwycą swoim wspaniałym designem. Warto spersonalizować swoje meble. Slow design to przede wszystkim użyteczność, materiały pochodzenia naturalnego i lokalni dostawcy.

Jaka powinna być przestrzeń sprzyjająca relaksowi?

Koncepcja slow life, w dużej mierze opiera się na odrzuceniu trendów i wezwaniu do świadomego postrzegania siebie w przestrzeni i życiu. Oznacza refleksję, introspekcję i podejmowanie świadomych decyzji, które przynoszą korzyści ludziom i planecie. Slow life, podobnie jak slow food i slow fashion, oferuje alternatywne ramy umożliwiające podejmowanie bardziej świadomych i przemyślanych decyzji podczas dekorowania domu.

Przestrzeń sprzyjająca relaksowi powinna być dostosowana do twoich potrzeb, a nie wymogów stylu. Ważna jest przytulność pomieszczenia i komfort osobisty. Stąd bierze się zapotrzebowanie na meble rzemieślnicze, rośnie zainteresowanie antykami i przedmiotami z historią.

Przestrzeń sprzyjająca relaksowi to używanie wysokiej jakości naturalnych materiałów. Zastosowanie naturalnych materiałów w domu sprzyja dobremu samopoczuciu. Nadszedł czas, aby pomyśleć o ochronie środowiska i uświadomić sobie swoją osobistą odpowiedzialność. Wysokiej jakości meble mogą służyć latami.

Trend Slow Living odzwierciedla rosnące zainteresowanie psychologią koloru. Wybierz paletę w zależności od lokalizacji obiektu i twojej osoby. Czasem intensywne, nasycone kolory wyglądają harmonijnie, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Właściwy dobór odcieni i akcentów może stworzyć atmosferę w poszczególnych pomieszczeniach.

Slow life skupia się przede wszystkim na dobrym samopoczuciu, a nic lepiej nie oddaje nas samych, jak dekoracje. Niewiele rzeczy sprawia tyle radości, co ulubiony obraz, rzeźba czy wazon. Wybór to zawsze decyzja osobista i indywidualna, często decydująca o wnętrzu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz