Ekskluzywne dekoracje do domu – czym się charakteryzują?

image

W każdym pomieszczeniu ważną rolę odgrywają dekoracyjne przedmioty i elementy wystroju. Pomagają odpowiednio rozłożyć akcenty i nadać przestrzeni atrakcyjny wygląd.

Ekskluzywne dekoracje do domu – jakie funkcje powinny spełniać?

Najczęściej dekoracje nie mają znaczenia funkcjonalnego, ale przyczyniają się do stworzenia przytulnej, zachęcającej i ciepłej atmosfery. Przedmioty i elementy wystroju to te małe rzeczy, które pomagają zmienić wnętrze. Mogą odgrywać kluczową rolę, tworząc złożone kompozycje lub pozostawać w tle, podkreślając ogólną koncepcję projektu lub działając jako efektowny dodatek.

Takie ekskluzywne dekoracje do domu to mogą to być zarówno rzeczy wykonane ręcznie z improwizowanych materiałów, jak i kompozycje florystyczne z kwiatami odpowiednio dobranymi przez specjalistów. Na szczęście nowoczesne technologie stale poszerzają wybór różnych przedmiotów i elementów wyposażenia wnętrz. Szeroko rozumiany wystrój to różnorodne przedmioty służące do ozdabiania i dekorowania różnych pomieszczeń. W zależności od cech charakterystycznych można ekskluzywne dekoracje do domu podzielić na trzy grupy:

 • Dekoracje architektoniczne. To elementy wchodzące w skład dekoracji, na przykład kolumny, łuki, szczyty, otwory okienne o oryginalnej formie itp.
 • Elementy rzeźby. W tej grupie jest najszersza gama produktów, począwszy od różnych figurek po kompozycje gipsowe czy gliniane.
 • Artystyczne elementy dekoracyjne Najbardziej znanym przedstawicielem tego typu elementów wyposażenia wnętrz są obrazy.

Jak dobrać ekskluzywne dekoracje do salonu?

Wszystkie elementy wystroju do salonu można również podzielić na grupy w zależności od lokalizacji we wnętrzu:

 • Na zewnątrz: różne duże wazony, lampy, drzewa ozdobne itp.
 • Biurko: zegary, lampy, figurki, kompozycje kwiatowe.
 • Ściana: obrazy, zegary, lustra, kinkiety.
 • Sufit: żyrandole, różne lampy, lustra itp.

Ekskluzywne dekoracje do salonu mogą być wykonane z następujących materiałów:

 • Drewno.
 • Metal. Najczęściej do użytku wewnętrznego stosuje się dekoracje produkowane przez kucie lub odlewanie.
 • Ceramika. Porcelana jest uważana za najpopularniejszy materiał do produkcji elementów dekoracyjnych. Często wykonuje się z niej elementy dekoracyjne, powtarzające różne motywy narodowe i kulturowe.
 • Gips. Materiał do produkcji rzeźb.
 • Szkło. Służy do tworzenia zarówno mozaik witrażowych, jak i indywidualnych dodatków. To takie ekskluzywne dekoracje do salonu jak wazony.

Ekskluzywne dekoracje do kuchni

Ekskluzywne dekoracje do kuchni – jak tanio stworzyć przytulną kuchnię?

Zdobne talerzyki ceramiczne są popularnym elementem wystroju. Mogą to być pamiątki przywiezione z podróży lub tematyczne elementy, wybrane specjalnie do wnętrza. Talerze jako ekskluzywne dekoracje do kuchni mogą być pogrupowane na osobnej ścianie w określonej kolejności lub tworzyć kompozycję, gdzie talerze naprzemiennie różnią się wielkością, kształtem i kolorem. Możesz postawić naczynia na otwartych półkach, gdzie będą dobrze widoczne, lub powiesić je bezpośrednio na ścianie za pomocą specjalnych zapięć.

Kubki są nie mniej istotną dekoracją. Można je zawiesić na haczykach lub postawić na otwartych półkach na wysokości oczu. Deska do krojenia to konieczny element wyposażenia. W każdej kuchni powinno być kilka desek, a te można dobrać tak, aby tworzyły ekskluzywne dekoracje do kuchni. Można je umieścić na ścianie, co nie tylko wygląda oryginalnie, ale jest też wygodne.

Deski mogą być drewniane i ceramiczne. Ceramika wpasuje się w styl skandynawski, a drewniane malowane lub naturalne deski wpasują się w ciepły, domowy, klasyczny model aranżacji.

Ekskluzywne dekoracje do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Od prostych winylowych naklejek po lustrzany sufit i luksusowe lastryko na całej ścianie, istnieje mnóstwo opcji wystroju łazienki. Sekret polega na tym, jak prawidłowo wybrać ekskluzywne dekoracje do łazienki i wykorzystać je, zachowując jednocześnie przestrzeń, wygodę i funkcjonalność pomieszczenia.

Obecnie modne są zawieszone geometryczne muszle. Brak cokołu pozwala zaoszczędzić miejsce, dodając pomieszczeniu lekkości i przestronności. Spektakularny odcień i drogi materiał blatu (drewno, marmur) podkreśli charakter łazienki. Bardziej ekonomiczną i trwałą opcją jest sztuczny kamień. Szklane blaty wyglądają stylowo i nowocześnie, ale szybko się brudzą i są mniej wytrzymałe niż kamień czy drewno. Jednak kompaktowy drewniany blat nie zajmuje dużo miejsca.

Zewnętrzną część zlewu można ozdobić własnymi rękami, za pomocą odpornych na wilgoć winylowych naklejek, rysunków i mozaik. Prostym sposobem na odświeżenie wystroju jest zastosowanie naklejek na zlew. Takie elementy wyglądają jednocześnie jak ekskluzywne dekoracje do łazienki.

Półki z jasnego drewna dobrze komponują się z czarno-białym wnętrzem łazienki. Wysokie półki przyciągają wzrok ku górze, tworząc iluzję większej przestrzeni. Półki na całej ścianie to odważna decyzja, ale nadadzą przestrzeni teksturę i objętość. Wydłużone lustro i narożne półki skierowane do góry sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz