Pokój aesthetic – Jak urządzić pokój w stylu aesthetic?

image

Istnieje wiele stylów, które pozwalają nam dostosować pomieszczenia do twoich oczekiwań. Jednym z popularniejszych i najmodniejszych jest styl aesthetic.

Jaki powinien być pokój aesthetic?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zrozumienie, na czym polega styl aesthetic. Jeśli przełożymy to na język aranżacji wnętrz, możemy powiedzieć, że chodzi o uzyskanie pomieszczenia, które wygląda schludnie, czysto, a nawet minimalistycznie, a także o detale, które sprawią, że wszystko będzie dla nas idealne pod względem estetycznym.

Dekorując pokój aesthetic, zacznijmy od drzwi. Możemy je pomalować na jasny kolor. Następnie udekoruj pokój estetycznymi czarno-białymi ramkami na zdjęcia. Coś tak prostego, jak umieszczenie ramy na ścianach, może również stać się czymś, co ma związek z koncepcją estetyczną. W tym sensie możemy np. wykonać serię zdjęć w tym samym stylu i tonacji lub np. dopasować ramki do koloru ścian.

Pokój aesthetic można też udekorować estetyczną kolorową ramą ścienną

Styl aesthetic ozdoby do pokoju, które znajdziesz w każdym sklepie

Udekoruj ściany starymi płytami winylowymi. Może to być sam winyl albo tylko okładka. Trend, który często widzimy w mediach społecznościowych, który ma naprawdę dekoracyjny efekt. W ten sam sposób, w jaki ściany można ozdobić ramkami i winylem, możemy też wykorzystać wiele zdjęć, które posiadamy i nakleić je na ściany bez potrzeby stosowania dodatkowej dekoracji.

Jednym z najnowszych trendów w stylizacji estetycznej jest również wybór obrazu z ulubionym zespołem muzycznym. Piosenkarze, piosenkarki czy sportowcy również wpisują się w styl aesthetic. Ozdoby do pokoju, które znajdziesz wszędzie to także mapy. Te świetnie prezentują się w estetycznej koncepcji dekoracyjnej, idealnej do pokoi młodzieżowych lub dwuosobowych.

Lustra to kolejny element, który upodobał sobie styl aesthetic. Ozdoby do pokoju tego typu powinny być utrzymane w nowoczesnym stylu. Łóżka w stylowych sypialniach mają neutralną kolorystykę, czasem z ciepłymi detalami. Udekoruj swoją sypialnię estetycznym drewnianym zagłówkiem.

Pokój w stylu aesthetic

Pokój aesthetic z ledami – efektowna i uniwersalna ozdoba

Stoły są bardzo istotną częścią domu. Fakt konieczności pracy w domu skłonił nas do zastanowienia się nad kącikiem domu, w którym możemy mieć komputer, aby ten narożnik idealnie pasował do naszego pokoju i miał estetyczny styl, nie ma nic lepszego niż udekorowanie go prostym elementami drewnianymi, a także roślinami.

Do dekoracji sypialni w estetycznym stylu możemy użyć półek i osiołków lub wieszaków na ubrania. Co prawda w dzisiejszych czasach modne jest dekorowanie sypialni szafą bez drzwi, ale w małych sypialniach wieszaki będą dużo funkcjonalniejszym rozwiązaniem.

Dobrym rozwiązaniem jest też pokój aesthetic z ledami. Oświetlenie LED w sypialniach to trend. Stały się one również jednym z elementów, które najlepiej reprezentują estetykę dekoracji, ale pokój aesthetic z ledami powinien cechować się jasnym i miękkim oświetleniem.

Styl Aesthetic - rzeczy do pokoju, które odświeżą przestrzeń

Do tego typu wnętrz, nadają się jasne kolory, które były często stosowane w połowie XX wieku. Przy dekorowaniu mieszkań często wybiera się następujące kolory: zielony, oliwkowy, groszkowy, musztardowy, czekoladowy brąz, czarny, pomarańczowy i czerwony. Doskonale oddają styl aesthetic. Rzeczy do pokoju powinny zaś być w kolorach takich jak turkus, złoto, fiolet i róż. We wnętrzu biel łączy się z czernią, a czerwień z miętą.

Urządzając mieszkanie w tym stylu, nie należy zapominać o odpowiednich tkaninach, które podkreślą styl aesthetic. Rzeczy do pokoju powinny podkreślić matowe faktury lnu i polaru, a także delikatnie opalizujący trwały aksamit.

Lżejszy materiał, który będzie pasował również do tego stylu, to bawełna i poliester. Można je dobrać do tapicerki meblowej, obrusów, poszewek na poduszki czy zasłon. Kombinacje kolorystyczne tkanin mogą być kolorowe i wyraziste, ale powinny mieć swój własny motyw przewodni.

Warto zadbać o to, aby wnętrze nie było zbyt krzykliwe. Łączy się również tkaniny w tym samym odcieniu koloru (brąz, żółty, zielony, pomarańczowy). Pokoje mogą mieć również motywy zwierzęce, geometryczne wzory oraz wszelkiego rodzaju nadruki. Aby podkreślić panujący w mieszkaniu styl, lepiej za jednym razem uwzględnić w stylizacji przestrzeni kilka charakterystycznych dodatków.

Naczynia porcelanowe, cukiernica, a także szklanki i karafki mogą stać się oryginalnym dodatkiem. Świetnie będzie wyglądać kryształowy żyrandol lub lampa z kloszem. Zawieś lustra w pięknie zdobionych ramach lub zabytkowe drewniane zegary na ścianach. Komoda może służyć jako miejsce na ramki wykonane z naturalnych materiałów, ze zdjęciami rodziny. Oryginalną częścią kompozycji będą pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz