Jeśli jeszcze kilka lat temu modne były aranżacje wnętrz w stylu loftowym czy neoklasycznym, to teraz popularnością cieszą się mieszkania w stylu jasnego boho i urban jungle.
Ten kierunek wymyślili projektanci Igor Yosifovich i Judith de Graaf. W 2016 roku ukazała się książka „Urban Jungle Bloggers”, w której zawierają się podstawowe zasady, jakie musi spełniać mieszkanie w stylu urban jungle. Zasady tworzenia miejskiej dżungli są proste i przystępne:
Jak widać, nie da się stworzyć „miejskiej dżungli” bez roślin domowych. Dlatego ten styl nie jest odpowiedni dla wszystkich. Jak zatem zaaranżować urban jungle? Salon w tym stylu powinien spełniać następujące wymagania:
Charakterystyczną cechą tego trendu jest zieleń. Tyczy się to także kuchni w stylu miejskiej dżungli. Co wyróżnia pomieszczenia w stylu Urban jungle. Kuchnia to także miejsce na nadruki botaniczne na ścianach lub dekoracje ścienne. Całość uzupełniają naturalne materiały – drewno, rafia, rattan czy len.
Najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie tropikalnej atmosfery do domu jest umieszczenie dużych liści palmowych w wysokim wazonie, co jest wręcz wyróżniającym elementem urban jungle. Kuchnia, jeśli jest duża, całkowicie zmieni swój wygląd z takimi ozdobami. Na ścianach można z kolei umieścić nadruki egzotycznych liści lub roślin.
Białe lub szare ściany szczególnie dobrze komponują się z zielenią dżungli. Dla wzmocnienia efektu pomaluj jedną ścianę na zielono. Wybierz ciemniejszą matową zieleń. Dla odważnych sprawdzą się tapety z egzotycznymi motywami – od liści palmowych po ananasy i leśne motywy. Porcelana z motywami roślinnymi, ręczniki kuchenne z liśćmi palmowymi czy małe paprocie w szklanym wazonie również wpisują się w styl miejskiej dżungli.
W stylu miejskiej dżungli warto postawić na naturalne materiały. Drewniane stoliki boczne, wełniane dywany, skórzane sofy, rattanowe krzesła, owcze skóry, lniane poduszki i bambusowe koce dobrze komponują się z egzotycznymi zielonymi roślinami.
Dawno minęły czasy, kiedy łazienka była urządzona tylko w odcieniach beżu lub błękitu. Teraz aranżacji tego pomieszczenia poświęca się tyle samo uwagi, co salonowi czy sypialni. Dzięki temu nawet niewielka przestrzeń zamienia się w wyjątkowe miejsce wypoczynku i relaksu, a przy tym jest niezwykle stylowa i nowoczesna. Jednym z ciekawych trendów jest styl miejskiej dżungli.
Najczęściej jego elementy można znaleźć w salonie lub sypialni. Jednak kolory, materiały i egzotyczne motywy doskonale wkomponują się również w łazienkowe wnętrza. Wystarczy kilka elementów, aby całkowicie odmienić wygląd swojej łazienki.
Łazienka urban jungle to kolor. W tym przypadku jest to zieleń - od pastelowej po ciemną. Możesz użyć ją do kafelków lub tapety, w formie roślin doniczkowych. Zielony kolor kojarzy nam się ze świeżością, energią i aktywnością, która tworzy atmosferę relaksu. Łazienka urban jungle pozwoli nam się zrelaksować, a nawet odciąć od codziennych obowiązków – czy to w gorącej kąpieli, pod prysznicem z masażem, czy też organizując mini SPA.
Klimat tropikalnej dżungli w łazience budowany jest nie tylko z roślin, ale ze wszystkich elementów z motywem liścia. Jedną z nich z pewnością będzie tapeta z zielonym, egzotycznym wzorem. Liście bananowca, palmy czy ananasy to tylko niektóre z motywów, które idealnie pasują do łazienki w stylu miejskiej dżungli.