Poduszka do drzemki – czy warto kupić? Dlaczego warto robić sobie drzemki?

image

Długie loty, podróże służbowe autobusem, podróżowanie samochodem jako pasażer, rzadko są komfortowe. Odpowiednio dobrana poduszka podróżna może znacznie ułatwić wypoczynek w takich warunkach.

Poduszki podróżne i ich zalety

Dla osób, które stale przebywają w podróży, poduszka jest wręcz obowiązkowym towarzyszem, ponieważ spełnia kilka funkcji jednocześnie. Poduszki podróżne:

 • Łagodzą napięcie mięśni szyi.
 • Zapobiegają pojawieniu się bólu.
 • Zmniejsza zmęczenie w drodze lub podczas oczekiwania na lot.
 • Zapobiega rozwojowi osteochondrozy.
 • Utrzymuje prawidłowe krążenie krwi, zwłaszcza przepływ krwi do mózgu, dzięki czemu eliminuje nieprzyjemne bóle głowy, zawroty głowy spowodowane brakiem tlenu.

Poduszki podróżne są dziś dostępne w szerokiej gamie. Istnieje wiele rodzajów poduszek w zależności od formy. Najpopularniejszy jest bajgiel - taką poduszkę nosi się z tyłu. Zapobiega przewracaniu się lub odchylaniu głowy na bok podczas snu czy odpoczynku. Najczęściej tę opcję wybierają kierowcy lub taksówkarze.

Jaka poduszka do drzemki będzie optymalna?

Kołnierz to jedna z najpopularniejszych poduszek do spania. Jest mocowany na szyi, podtrzymując mięśnie, a jego rozmiar jest wystarczający, aby można było lekko przechylić głowę i uciąć sobie drzemkę. Największa poduszka do drzemki to stabilizator. Tu jeden koniec opiera się o oparcie krzesła, a drugi o siedzenie. Jego górna część jest szeroka, dzięki czemu można na nim pochylić głowę i wygodnie zasnąć.

Zagłówek - ta wersja poduszki do siedzenia jest przymocowana do krzesła lub po prostu umieszczona na poziomej powierzchni.

Poduszki podróżne różnią się nie tylko kształtem. Poduszka do drzemki może mieć różne wypełnienie - poduszki dmuchane, wypchane oraz z efektem pamięci. Te pierwsze są najbardziej kompaktowe – po spuszczeniu powietrza zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu można je nosić przy sobie. Ale jednocześnie są one również najmniej trwałe, ponieważ przechowywanie z nimi ostrych przedmiotów może prowadzić do przebicia.

Wypchane poduszki do drzemki są większe, ale mają swoje zalety. Wypełnienie jest często znacznie wygodniejsze niż powietrze i zapewnia większy komfort podczas snu w trasie. Mogą być również ze zdejmowanym pokrowcem, co ułatwia ich odświeżenie. Poduszki podróżne z efektem pamięci mają wewnątrz specjalną piankę, która po dociśnięciu do niej głowy, zapamiętuje odcisk ich kształtu. Po chwili wraca do swojej pierwotnej postaci.

Drzemka

Jaka powinna być poduszka pod szyję?

Poduszka pod szyje powinna spełniać kilka kryteriów:

 • Przede wszystkim musisz określić wygodną dla siebie pozycję do spania. Jeśli lubisz spać na boku, najlepiej sprawdzi się wersja w kształcie litery „U”, na plecach, z głową odrzuconą do tyłu, odpowiednia będzie poduszka pod szyję w kształcie kości lub rulonu.
 • Nie mniej ważny jest materiał. Bardziej praktyczne są tkaniny syntetyczne - łatwo je prać i szybko się suszą, ale odczucia są przyjemniejsze, jeśli pokrowiec jest naturalny. W skrajnych przypadkach poduszka pod szyję może być owinięta szalikiem z bawełny, lnu lub samodzielnie możemy uszyć poszewkę.
 • Ważny jest wypełniacz. Warto wybierać sztywniejsze wypełnienie - kulki z pianki polistyrenowej, piankę z pamięcią kształtu.

Poduszka pod kark do samochodu i samolotu

Zasada wyboru poduszki jest taka sama dla prawie wszystkich rodzajów transportu. Ale jeśli co jakiś czas, musisz spędzić w samolocie więcej niż kilka godzin tygodniowo, do kwestii wyboru, należy podejść bardzo ostrożnie. Oprócz formy i opcji wypełniacza należy zwrócić uwagę na pozornie drobiazgi. Celem powinna być uniwersalna poduszka pod kark do samochodu i samolotu. Zwróć uwagę na:

 • Jakość szwów - wszystkie powinny być wewnętrzne, nigdzie nie wystawać, aby nie zakłócać prawidłowego odpoczynku podczas snu;
 • W przypadku poduszek podróżnych wybierz produkty z ukrytymi zaworami do pompowania. Takie detale są ukryte w środku i nie wystają. Zwróć również uwagę na warstwę zewnętrzną, powinna być miękka.
 • Sztywność – powinna wystarczyć na podparcie głowy i szyi przez kilka godzin.

Przy podróży pociągiem czy samochodem, możesz wybrać niemal każdy rodzaj poduszki. Weź tylko pod uwagę, że wiele produktów jest przeznaczonych do konkretnego obszaru ciała. Poduszka pod kark do samochodu i samolotu pozwala złagodzić napięcie mięśni kręgosłupa szyjnego, jest również w stanie zapobiegać urazom, które mogą zdarzyć się w drodze. Poduszka ortopedyczna pod głowę najczęściej ma kształt prostokąta lub wałka. Wiele zagłówków posiada dodatkowe paski i zatrzaski do mocowania do siedziska.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz