Designerskie ubranka dla psa – ciepłe i wygodne

image

Teraz na półkach sklepów można znaleźć wszelkiego rodzaju akcesoria i ubrania dla psów czy kotów – od czapek, spinek do włosów i butów, kończąc na płaszczach przeciwdeszczowych.

Sweterek dla psa - Do czego służą ubrania dla zwierząt?

Niektórzy ubierają psa dla podkreślenia jego urody, podczas gdy dla innych jest to pilna potrzeba. Dość często kombinezony i płaszcze przeciwdeszczowe są potrzebne długowłosym psom, jeśli na zewnątrz jest wilgotno i brudno. Ubranie ułatwia życie hodowcy psów: zmycie brudu z długowłosego psa za każdym razem po spacerze, może być dość problematyczne. A zimą buty dla psów, ratują ich łapy przed działaniem soli. Z kolei sweterek dla psa, to rozwiązanie dla małych, pozbawionych sierści piesków.

Przy złej pogodzie wielu właścicieli psów woli chronić ich sierść przed zanieczyszczeniem, zakładając psu kombinezon: pomaga to uniknąć częstego kąpieli zwierzęcia. Wodoodporny kombinezon jest szczególnie popularny wśród psów z długimi włosami.

Istnieją rasy psów (zwłaszcza psy gładkowłose lub bezwłose), które nie tolerują chłodów, takie jak toy terrier, grzywacz chiński i inne. Sweterek dla psa pomaga im nie zmarznąć podczas chodzenia w zimnych porach roku. Również zimą, aby chronić łapy psów przed odczynnikami chemicznymi, właściciele wkładają buty na łapy psów.

Są też ubrania noszone latem. Przede wszystkim rasy psów pozbawionych sierści (psy bezwłose meksykańskie i peruwiańskie, grzywacz chiński i inne) potrzebują takich ubrań, ponieważ ich skóra jest podatna na oparzenia słoneczne podczas spacerów w pełnym słońcu. Aby uniknąć poparzeń, zakłada się czasami na lekkie siatkowe ubrania, które dodatkowo chronią ich skórę przed otarciem szelek lub obroży.

Kurtka dla psa przeciwdeszczowa – jak wybrać odpowiedni rozmiar

Wielu hodowców psów używa również specjalnych kombinezonów, aby chronić swojego zwierzaka przed kleszczami i innymi owadami podczas spacerów na łonie natury lub w lesie. Psom, które latem przebywają przez długi czas na świeżym powietrzu, w tym na wystawach i zawodach, pomagają chłodne kamizelki. Pozwalają chronić psy przed hipotermią w zimie po długotrwałym wysiłku fizycznym. Nowym pomysłem jest kurtka dla psa przeciwdeszczowa. Musimy jedynie wiedzieć jak wybrać odpowiedni rozmiar takiego ubrania.

Aby dobrać odpowiedni rozmiar, musisz znać następujące parametry swojego psa:

  • Długość tyłu. Aby ją zmierzyć, weź elastyczną taśmę mierniczą i zmierz długość wzdłuż kręgosłupa od kłębu do nasady ogona. W przypadku gęstych psów z dużą klatką piersiową lepsza będzie kurtka dla psa przeciwdeszczowa o rozmiar większa, aby pies był wygodny.
  • Obwód klatki piersiowej. Konieczne jest zmierzenie najgłębszej części klatki piersiowej psa elastycznym centymetrem. Zwykle to miejsce znajduje się tuż za łokciami zwierzęcia. Aby pies czuł się komfortowo w ubraniach, dodaj do wyniku 3-5 centymetrów.
  • Obwód szyi. Najczęściej obwód szyi jest równy rozmiarowi obroży. Wybierając ubrania, zwróć uwagę na to, aby pies się nie dusił.

Ważne jest, aby skupić się na komforcie zwierzęcia. Odzież nie powinna przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się, ale nie powinna też na nim wisieć.

Kurtka przeciwdeszczowa dla psa

Czy kurtka dla psa zimowa to zbędny luksus?

Wiele osób ubranka dla psów uważa za zbędny luksus. Jednak większość właścicieli psów przekonała się, że wybór odpowiedniego ubrania czy kurtka dla psa zimowa, może znacznie ułatwić życie im i zwierzakowi. Dziś wszędzie można zobaczyć ubranych czworonożnych przyjaciół. Przemoknięcie i zimno jest nieprzyjemne i szkodliwe dla zdrowia twojego psa, a odpowiednio dobrana kurtka dla psa zimowa nie jest przesadą, zwłaszcza w przypadku małych psów. Wiele ras, zwłaszcza mniejszych, takich jak yorkshire teriery, chihuahua, toy teriery, maltańskie, szpice itp. wymaga ochrony przed zimnem i deszczem.

Ocieplana kurtka dla psa – dopasuj ją do zwierzęcia

Podczas wybierania ubrań dla psów, bierze się pod uwagę budowę ciała różnych ras psów, stopień aktywności, rodzaj sierści, specyfikę ich ruchu podczas biegania i zabawy oraz inne parametry. Ocieplana kurtka dla psa powinna być funkcjonalna, odpowiadać potrzebom psa, a także być elegancka i piękna. Ubranie dla psów chroni je, gdy wieje wiatr, jest mróz lub pada deszcz.

Przede wszystkim ubranka powinny odpowiadać wielkości psa, powinny być wygodne, nie za ciasne, ale nie za luźne. Przed wyborem modelu i zakupem należy wykonać pomiary od psa. Ocieplana kurtka dla psa powinna być dobrej jakości. Musisz uważnie przyjrzeć się jakości szwów. Pożądane jest, aby szwy nie były szorstkie i grube, zwłaszcza w tak wrażliwych miejscach, jak pachy, pachwiny i klatka piersiowa.

Ponadto zwróć uwagę na kołnierz, szyja powinna być dość luźna. Jeśli kołnierz jest zbyt wąski, może wystąpić ucisk dróg oddechowych, jeśli jest zbyt szeroki, sierść, szczególnie długa, może jeżyć się i zwijać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz