Artykuły dla psa i kota do domu i ogrodu

image

Dziś posiadanie psa czy kota wymaga zakupu rozmaitych dodatków, które sprawią, że życie naszego pupila stanie się łatwiejsze i wygodniejsze.

Akcesoria dla zwierząt - rodzaje

Właściciele kotów wiedzą, ile rzeczy jest potrzebnych do opieki nad futrzastym zwierzakiem: miski na karmę i wodę, kuwety, drapaki i domki. A jeśli legowisko dla kota jest miłym, ale nie niezbędnym dodatkiem, nie możesz obejść się bez drapaka. Jeśli zwierzę nie ociera się i nie drapie pazurami, użyje do tego celu mebli i tapet. Z kolei akcesoria dla zwierząt w przypadku psów, to: ubranka, legowiska, miski. Dla zwierząt obroża jest potrzebna, aby zapewnić im bezpieczeństwo w transporcie i miejscach publicznych.

Nowoczesne akcesoria dla zwierząt zostały zaprojektowane tak, aby sprawić, że życie zwierzaka jest lepsze, ale i bezpieczniejsze.

Gdzie kupować zabawki dla zwierząt?

Gdy w twojej rodzinie pojawi się zwierzak, bierzesz odpowiedzialność za jego życie i zdrowie. Musisz mu też zapewnić rozrywkę, a do tego idealnie nadają się zabawki dla zwierząt. Dziś rynek oferuje ogromną ilość karmy i akcesoriów dla zwierząt. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sklep. Pamiętaj, aby wcześniej pomyśleć, co musisz kupić w sklepie. Weź też pod uwagę, że nie wszystkie zabawki podobają się zwierzakom, niektóre są o wiele bardziej interesujące dla ich właścicieli. Takie zabawki dla zwierząt, to po prostu chwyt marketingowy.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego sklepu zoologicznego. Nie należy kupować produktów dla zwierząt tam, gdzie dostępna jest tylko jedna marka akcesoriów. Oczywiście żaden sklep nie będzie w stanie zgromadzić w swoim magazynie całego asortymentu dostępnego na rynku, ale nadal ważne jest zapewnienie różnorodności. Sklep powinien też oferować swoim klientom profesjonalne porady dotyczące żywienia i utrzymania pupila. Pamiętaj, aby porównać ceny produktów w kilku sklepach jednocześnie. Co więcej, przeanalizuj koszt zakupu kilku przedmiotów na raz - na przykład nie tylko jedzenia, ale także niektórych akcesoriów lub zabawek.

Istnieją sklepy zoologiczne online, które prezentują cały asortyment dla kotów i psów w wygodnej formie z wieloma filtrami ułatwiającymi wyszukiwanie potrzebnego produktu. Ogromnym plusem internetowego sklepu zoologicznego jest dostawa, która ułatwia życie wielu właścicielom kotów i psów. Koniecznie odwiedź stronę sklepu zoologicznego, przejdź do zakładki „Kontakty” i upewnij się, że nazwa podmiotu prawnego, numery telefonów kontaktowych i adres siedziby są tam widoczne.

Jak wybrać legowisko dla psa?

Legowisko, obroża, miski na karmę i wodę to ważne akcesoria dla psów. Każdy pies potrzebuje legowiska – miejsca, w którym będzie odpoczywał. Warto wybrać legowisko przeznaczone dla dorosłego psa. Wtedy nie będziesz musiał kupować nowego, gdy szczeniak dorośnie.

Dobrym rozwiązaniem jest legowisko dla psa ze zdejmowanym wypełnieniem. Można je łatwo zdjąć i oddać do prania. Oprawki wykonane są z drewna, plastiku lub juty, a wierzch to zazwyczaj zamsz, skóra, nylon, tekstylia, futro lub wełna. Im większy pies, tym mocniejszy materiał, powinno mieć legowisko dla psa. Mogą być kwadratowe, okrągłe, kanciaste i trójkątne. Zamiast legowiska możesz kupić specjalny dywanik, sofę, poduszkę, lub tekstylną budkę.

Legowisko dla kota

Legowisko dla kota – czy jest konieczne?

Legowisko dla kota to jedno z tych akcesoriów, o których wyborze myśli niewiele osób. Większość z nas woli, gdy kot zwija się na kanapie, albo drzemie w promieniach słońca na parapecie. Jednak nawet jeśli lubisz spać z kotem w objęciach, puszysty pupil powinien mieć swoje miejsce. Jeśli łóżko jest wygodne, kot spędzi w nim większą ilość czasu, ale jeśli będzie mieć też legowisko, to stanie się ono odpowiednim miejscem, gdzie może schować się przed domownikami. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, wybierając legowiska dla kota.

  • Wybierając legowisko, upewnij się, że ma ono odpowiedni rozmiar dopasowany twojego kota. Nie powinno być za małe - kot nie będzie miał gdzie się rozciągnąć i wyciągnąć łap. Nie powinno też być zbyt duże – kot nie będzie się czuł w nim bezpiecznie. Jeśli masz kociaka, wybierz legowisko dla dorosłego osobnika.
  • Wiele legowisk jest wyposażonych w systemy grzewcze. Niezależnie od tego, czy są zasilane energią elektryczną, rodzajem poduszki grzewczej, czy też mają zatrzymywać ciepło ciała kota, będzie to bardzo przydatna funkcja.
  • Koty są z natury ciepłolubne, szukają cieplejszych miejsc.
  • Legowisko powinno być wygodne. Oznacza to, że powinno być umiarkowanie miękkie, bez wybrzuszeń i zagłębień. Materiał, z którego jest wykonane, powinien być miękki, nie kłujący, wchłaniać wilgoć i odprowadzać nadmiar ciepła. Wysokie boki i kaptur stworzą atmosferę legowiska, dzięki czemu kot poczuje się bezpiecznie. Jeśli łóżko nie jest wystarczająco wygodne, kot będzie spał gdziekolwiek poza nim.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz