Elektroniczne gadżety ułatwiające życie

image

Aby stworzyć inteligentny dom, wcale nie trzeba wielkich inwestycji. Proponujemy zacząć od urządzeń, które można szybko skonfigurować i używać bez dodatkowego wyposażenia: inteligentnych gniazdek, lampek i zamków.

Funkcjonalne elektroniczne gadżety do domu, które stworzą inteligentny dom

Inteligentny dom to zestaw urządzeń, które automatyzują większość codziennych czynności. Za ich pomocą można sterować sprzętem AGD i włączać światło, otwierać drzwi, gotować jedzenie, sprawdzać jakie produkty znajdują się w lodówce. Jednocześnie zastosowanie inteligentnej technologii nie wymaga większych zmian w projekcie domu – elektroniczne gadżety do domu podłączane są zwykle do gniazdek elektrycznych lub zasilane bateriami, a sterowanie odbywa się za pomocą pilotów, przycisków na obudowie i bezprzewodowo.

Jednym z funkcjonalnych gadżetów jest inteligentny zamek. To urządzenie elektroniczne jest instalowane na konwencjonalnym zamku elektronicznym lub mechanicznym i jest zdalnie sterowane za pomocą smartfona. Możesz zamontować smartlock na drzwiach mieszkania, domu, a nawet na szlabanie. Większość inteligentnych zamków jest wyposażona w moduł Bluetooth i łączy się z telefonem tylko w niewielkiej odległości.

Przydatne elektroniczne gadżety do domu to też czujniki okien i drzwi. Zazwyczaj montuje się je na drzwiach, a w domach prywatnych - na oknach. Gadżety kontrolują otwieranie i zamykanie drzwi i okien, wykonując następujące czynności:

  • Transmisja sygnału do innych systemów (np. alarmów).
  • Włączanie światła (gdy osoba wraca do domu).
  • Wyłączenie klimatyzatora (podczas otwierania okna).

Jakie elektroniczne gadżety do kuchni przydadzą się w każdym domu?

W każdej kuchni przydatne będą inteligentne wagi elektroniczne. Te nie tylko ważą z dokładnością do grama. Pokazują również ilość kalorii, białek, tłuszczów i węglowodanów zawartych w ważonej porcji. Inne elektroniczne gadżety do kuchni to na przykład deska do rozmrażania. Wykonana jest zazwyczaj ze stopu aluminium z ciemną powłoką antykorozyjną. Jest prostokątna, z pofałdowaną powierzchnią i rowkami do zbierania rozmrożonej cieczy.

Ze względu na wysoką przewodność cieplną aluminium, płyta oddaje ciepło do produktu i dwukrotnie przyspiesza czas rozmrażania. Falisty kształt sprawia, że powietrze od spodu lepiej odprowadza chłód. W ten sposób stek rozmraża się w 30 minut, ryby i klopsiki w 15, a filet drobiowy w 12 minut. Stop, z którego wykonana jest deska, jest bezpieczny dla zdrowia. Nie emituje szkodliwych substancji. Wystarczy umyć urządzenie miękką gąbką i płynem do mycia naczyń.

Modne są też takie elektroniczne gadżety do kuchni jak odkurzacz stołowy. Inteligentne urządzenie usuwa rozlane płyny, okruchy chleba, kawę, pozostawiając idealnie czystą powierzchnię. U podstawy odkurzacza znajduje się otwór, do którego zasysane jest powietrze wraz z zanieczyszczeniami. W dolnej części urządzenia rozmieszczone jest włosie nylonowe o niewielkiej długości.

Gadżety do kuchni

Zaskakujące gadżety do łazienki

Łazienka to ostatnie miejsce, w którym spodziewasz się zobaczyć urządzenia elektroniczne. Choćby dlatego, że ze względu na dużą wilgotność większość urządzeń nie nadaje się do użytku w tym pomieszczeniu. A jednak istnieje elektronika przeznaczona do łazienki. Popularne elektroniczne gadżety do łazienki to na przykład dotykowy dozownik na mydło w płynieTo właśnie dozowniki sensoryczne uważane są za optymalne pod względem higieny, ponieważ podczas ich używania nie trzeba dotykać pojemnika mydłem. Dotykowy dozownik mydła można również zainstalować w domu. Dla osób, które podczas kąpieli chcą słuchać radia, czy muzyki, dobrym rozwiązaniem są elektroniczne gadżety do łazienki, jak głośnik bluetooth do łazienki

Na rynku są dziś nawet głośniki, których można używać bezpośrednio w łazience – będą unosić się w wodzie jak gumowa kaczka. Ma możliwość bezprzewodowego połączenia z dowolnymi nowoczesnymi smartfonami i wygodny uchwyt, jeśli chcesz go używać nie w wodzie, ale powiesić na ścianie.

Przydatne gadżety elektroniczne do pokoju dziecka

Konsole do gier wideo to popularne gadżety elektroniczne do pokoju każdego dziecka, bez względu na wiek. W zależności od wieku możesz wybrać odpowiednie gry dla dziecka. I nie muszą to być strzelanki ani wyścigi. Może to być gra sportowa, strategia i symulator. Istnieją również przenośne konsole do gier. I choć przenośne konsole nie potrafią w pełni oddać piękna świata gier, ich zaletą jest możliwość swobodnego przenoszenia.

Warto też wyposażyć dziecko w długopis 3D. Ten gadżet jest w stanie nie tylko bawić dziecko, ale także rozwijać myślenie przestrzenne, koordynację ruchową rąk, dokładność i wytrwałość. Przydatne gadżety elektroniczne do pokoju dziecka to aparat cyfrowy dla dzieci

Ten gadżet jest w stanie robić prawdziwe zdjęcia i nagrywać filmy. Możliwe jest również zwiększenie ilości pamięci dzięki karcie SD. Można je też podłączyć do komputera. Jedyną cechą odróżniającą prawdziwy aparat od aparatu dziecięcego jest design. Wszystkie pozostałe funkcje (zoom, możliwość edycji zdjęć i filmów poprzez dodawanie masek bezpośrednio na ekranie, stabilizator ruchu) są takie same.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz