Pomysły na dekoracje z dyni na jesień

image

Dynie sprawdzą się nie tylko jako kulinarne dania, ale również jako dekoracja jesiennego wnętrza. Dekoracje z tego warzywa można wytwarzać jesienią lub zimą. Szczególnie popularne są dekoracje z dyni na Halloween.

Pomysł na dekoracje z dyni – malowanie

Najłatwiejszym sposobem na przekształcenie dyni jest pomalowanie jej farbą. Możesz użyć dużych lub małych warzyw. Najważniejsze jest, aby określić, czy pomalujesz dynię na jeden kolor, czy uczynisz ją wielokolorową. Przed malowaniem należy spłukać i wysuszyć powierzchnię dyni. Nałóż farbę kilkoma warstwami, aby kolor był nasycony. Używaj materiałów wodoodpornych, takich jak farba akrylowa. Dobry pomysł na dekoracje z dyni to użycie biało – złotych kolorów.

Największą i najpiękniejszą dynię należy zostawić przy wejściu, na powitanie gości. Używając markera lub farb akrylowych, można na niej napisać zabawne pozdrowienie. Jeśli masz pomysł na dekoracje z dyni, gdzie ta będzie imitować twarz, to rysy twarzy można wyciąć lub narysować pisakiem, zamiast nosa użyj korka, między dyniami zamocuj kołnierz, można go przymocować szpilkami. Taką figurę można posadzić w dużym wazonie podłogowym ozdobionym suchym sianem. Z małych wydłużonych dyń możesz zrobić śmieszne lampiony. Po prostu narysuj latarnię flamastrem na dyni i ostrożnie wytnij otwór na świece.

Proste, ale efektowne jesienne dekoracje z dyni

Do dekoracji domu lub mieszkania można zastosować ciekawą technikę. Liść klonu przykleja się do dużej dyni klejem PVA. Kolor liści klonu powinien kontrastować i odróżniać się od złotego koloru dyni. Do dekoracji można użyć liści innych drzew, a aby taka dynia dłużej cieszyła się świeżością, a liście nie więdły, można je wykonać z kolorowego papieru.

Jesienne dekoracje z dyni można zrobić, całkowicie przekształcając to warzywo. Aby to zrobić, możesz użyć folii, kolorowego papieru, tkaniny, koronki. W ten sposób uzyskasz kulę, którą można pomalować na dowolny kolor.

Łatwiejszą opcją jest pomalowanie dyni i narysowanie na niej kilku wzorów. Na przykład malujemy dynię na biało i za pomocą szablonu nakładamy na nią płatki śniegu, wzór jesiennych liści lub nietoperzy i wiedźmy, jeśli robisz dekoracje na Halloween.

Z jakiegoś powodu jesienne dekoracje z dyni, kojarzą się tylko z Halloween. Ale można też zrobić z dyni całkiem urocze figurki do ogrodu. Na przykład zrobić sowę z dyni, smoka lub gąsienicę, powóz, jak w bajce o Kopciuszku, psa, duży kawałek sera z myszy.

Dekoracje z dyni na stół

Dekoracje z dyni na stół - Jack Lantern

Uśmiechnięta, a jednocześnie przerażająca twarz, znana jako Jack Lantern to chyba najsłynniejsze dekoracje z dyni na stół. Aby zrobić taką dekorację, przygotuj niezbędne materiały: dynię, szablon, nóż i łyżkę. Następnie:

  • Zaznacz markerem linie, wzdłuż których wykonujesz cięcia pod kątem. Wygodniej będzie wyjąć miąższ łyżką, a następnie ponownie założyć pokrywkę.
  • Narysuj twarz markerem lub przymocuj wstępnie wydrukowany szablon na powierzchni warzywa za pomocą taśmy.
  • Zrób kilka otworów szydłem. Ułatwi to cięcie wzdłuż zaznaczonych linii.
  • Zainstaluj świecę, zapal ją i przykryj pokrywką. Taką dekorację z dyni na stół możesz też wypełnić słodyczami, zamiast korzystać ze świeczek.

Stroiki z dyni – o czym musisz pamiętać?

Tworząc stroiki z dyni, warto przestrzegać kilku zasad:

  • Twoja dynia nie uschnie, jeśli potrzymasz ją przez 2-3 godziny pod bieżącą wodą.
  • Pocięte fragmenty zachowają się przez długi czas, jeśli zostaną nasmarowane wazeliną lub olejem słonecznikowym.
  • Aby zapobiec stopieniu się świecy w środku dyni, wykonaj jeszcze kilka otworów, aby wydostało się przez nie gorące powietrze;
  • Miłośnikom aromaterapii radzimy spryskać wewnętrzne ścianki warzywa związkiem aromatycznym lub esencją z gałki muszkatołowej. Wtedy w całym pomieszczeniu rozprzestrzeni się przyjemny zapach.

Stroiki z dyni mogą tworzyć stylową zastawę stołową. Taka miseczka na cukierki, salaterka czy pojemnik na schładzanie butelek z napojami stanie się stylowym elementem na twojej imprezie.

Odetnij górę dyni, aby zrobić dość dużą dziurę. Oczywiście konieczne jest usunięcie całej zawartości warzyw i zmniejszenie grubości ścianek. Pozostaw dynię do wyschnięcia, a następnie umieść w niej szklany pojemnik. W zależności od upodobań napełnij go cukierkami, sałatką lub kostkami lodu i umieść napoje do schłodzenia.

Jeśli lubisz kolorowe dynie, to pomaluj natryskowo całą powierzchnię, a następnie wybierz i zastosuj 2 kolejne ulubione kolory. Losowo wymieszaj kolory wilgotnym wacikiem lub gąbką. Przejście kolorów będzie wyglądać bardzo spektakularnie. Opcjonalnie białą farbą akrylową równomiernie pokoloruj całą dynię i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz