Ozdoby bożonarodzeniowe – klimat świąt w twoim domu

image

Zbliża się boże narodzenie - magiczny czas, kiedy spotykamy się z rodziną w swoich domach. Aby podkreślić świąteczną atmosferę, warto zadbać o odpowiednią dekorację domu.

Eleganckie ozdoby świąteczne - Odmiany zabawek świątecznych

Choinki dekorowano już w starożytności. Z roku na rok zmienia się jednak moda na zabawki i ozdoby świąteczne. Dzisiaj w sprzedaży jest ogromny wybór różnych zabawek świątecznych:

  • Anioły.
  • Kulki.
  • Małe zwierzęta.
  • Szyszki.
  • Sople lodu.
  • Świece.
  • Postacie z bajek i nie tylko.

Eleganckie ozdoby świąteczne różnią się między sobą wyglądem, rozmiarem, materiałem, kolorami. Do produkcji zabawek świątecznych używa się różnych materiałów. Wcześniej było to głównie szkło. Materiał ten charakteryzuje się wysoką przyjaznością dla środowiska, nie wchłania też brudu. Można z niego wykonać produkty o niestandardowych kształtach. Jednak szkło jest delikatne i należy się z nim obchodzić ostrożnie. Szeroko stosowane są również tworzywa sztuczne (pianka poliuretanowa, poliwęglan, polichlorek winylu, polipropylen, polietylen). Ten materiał jest dość trwały. Nawet jeśli plastikowe zabawki spadną, nie pękną.

Drewno i ceramika wykorzystywane są również do tworzenia ozdób choinkowych. Drewno jest przyjazne dla środowiska, mocne, trwałe. Jego wadą jest to, że jest podatne na rozkład. Ceramika charakteryzuje się długą żywotnością, łatwością konserwacji oraz odpornością na ogień. Ale produkty ceramiczne wymagają ostrożnego obchodzenia.

Wybierając eleganckie ozdoby świąteczne, zwróć uwagę czy są przyjazne dla środowiska. Ważne, aby nie wydzielały nieprzyjemnego „chemicznego” zapachu. Upewnij się, że mają bezpieczne mocowania i zawiasy, w przeciwnym razie zabawki mogą spaść i pęknąć. Wybierając lampiony i girlandy, kieruj się przede wszystkim ich wyglądem. Ważne jest, aby miały też certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo produktu.

Jak wybrać nowoczesne ozdoby świąteczne?

Nadal najpopularniejsze dekoracje świąteczne to bombki. Mogą być matowe, błyszczące, przezroczyste i zdobione. Nowoczesne ozdoby świąteczne wieszane na choince mogą mieć niestandardowe kształty, rozmiary i wzory - łyżew, stożków, wózków itp. Popularnym wyborem są też świąteczne kompozycje. Te nowoczesne ozdoby świąteczne łączą w sobie kilka elementów dekoracyjnych. Znanym przykładem kompozycji jest przezroczysta kula, w której po potrząśnięciu leci śnieg. Dotyczy to również lampionów, figurek, domków stołowych, zabawek muzycznych.

Girlanda - światła elektryczne lub akumulatorowe w różnych kolorach. Mają różne tryby migotania i są dostępne w różnych długościach do dekoracji okien, drzwi, świerku, elementów wyposażenia wnętrz. Do ozdabiania choinki stosuje się również sztuczny śnieg o różnych grubościach i kolorach, koraliki, blichtr, kokardki, serpentyny, cekiny z butelki z rozpylaczem.

Amerykańskie ozdoby świąteczne

Amerykańskie ozdoby świąteczne w twoim domu

Boże Narodzenie w Nowym Jorku to marzenie dla wielu, którzy chcieliby cieszyć się światłami wielkiej metropolii, robić zakupy w wielkich centrach handlowych lub po prostu odetchnąć świątecznym powietrzem jednego z najważniejszych miast na świecie. Jeśli jednak nie masz możliwości spędzenia bożego narodzenia w Ameryce, to możesz stworzyć atmosferę świąt w prosto zza oceanu w swoim domu.

Amerykańskie ozdoby świąteczne charakteryzują się bardzo żywiołowym, gigantycznymi i krzykliwymi rozmiarami kształtów, co pozwala na pełne i kompletne wykorzystanie oświetlenia, które je jeszcze bardziej podkreśla. Takie dekoracje są najczęściej w kolorach amerykańskiej flagi – niebieskim, białym i czerwonym. Narożniki domu i wnętrza, są bogato zdobione i udekorowane: przy drzwiach wita gościa nakładka z choinki. Amerykańskie ozdoby świąteczne to też ogromna, zielona i bogato ozdobiona choinka oraz serpentyny, girlandy, charakterystyczne biało-czerwone lizaki, przeróżne słodycze oraz jaskrawo złote bombki, które odbijają światło w pomieszczeniu, rozsiewając niesamowity blask.

Ozdoby świąteczne zewnętrzne – jak udekorować ogródek i wejście?

Głównym atrybutem dekoracji zewnętrznych są oczywiście girlandy z żarówkami o szerokiej gamie kolorów. Przy wyborze bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na ich cechy. Sprawdź plastik, w który owinięte są przewody. Do dekoracji na zewnątrz najlepiej używać girland z przewodem elektrycznym. Nici żarówek mogą ozdobić dom wzdłuż konturu i podkreślić okna.

Ozdoby świąteczne zewnętrzne mogą ozdobić też choinkę, jeśli ta znajduje się na twoim podwórku. Ponadto na dziedzińcu można zainstalować różne postacie świetlne. Możesz powiesić świąteczny wieniec na drzwiach. Inne popularne ozdoby świąteczne zewnętrzne to zabawki, bombki, choinki, nadmuchiwane bałwany, aniołki i oczywiście Święty Mikołaj. Okno na zewnątrz można ozdobić świerkowymi gałęziami lub narysować na ich powierzchni płatki śniegu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz