Jak urządzić domowe biuro? Dekoracje i akcesoria biurowe

image

Biuro w domu coraz częściej pojawia się w projektach wnętrz mieszkań. Wraz z rozwojem technologii ludzie mogą sobie pozwolić na pracę w domu. A aranżacja wygodnego miejsca pracy jest możliwa nie tylko w domach, ale także w małych mieszkaniach.

Dekoracje do biura – jak zaaranżować biuro?

Zanim wybierzemy dekoracje do biura, należy stworzyć projekt samego pomieszczenia. Projekt powinien uwzględniać potrzeby właściciela oraz osobiste preferencje. Istnieje jednak szereg ogólnych zasad projektowania wnętrz biurowych, niezależnie od wybranego stylu.

 • Ergonomia. Niezależnie od tego, czy na miejsce pracy wybierzesz duży pokój, czy kącik w salonie, meble powinny być dopasowane do fizycznych parametrów właściciela.
 • Projekt nie powinien być przeładowany rozpraszającymi detalami. Dekoracje do biura powinny być funkcjonalne.
 • Izolacja. Obce dźwięki nie przenikają do tej części mieszkania, pomieszczenie jest zaciszne.
 • Ustawienie stołu względem drzwi. Osoba siedząca przy stole widzi każdego, kto wchodzi do pokoju. Pozycja tyłem do drzwi powoduje dyskomfort.
 • Okno znajduje się po lewej stronie siedzącej osoby. Niepożądane jest siedzenie tyłem do okna.
 • Lokalizacja sprzętu biurowego i oświetlenia jest przemyślana. W zależności od liczby urządzeń elektrycznych opracowywany jest plan rozmieszczenia gniazd. Przewody nie powinny być widoczne.
 • Systemy przechowywania. Dokumenty i książki są pod ręką. W tym celu obok stołu postaw szuflady i półki.

Dodatki do biura domowego – jak odpowiednio udekorować biuro?

Wybór materiałów uzależniony jest od stylu, w jakim wykonane jest wnętrze. Jednak wybierając dodatki do biura domowego, rozsądniej jest skorzystać z naturalnych wykończeń lub materiałów, które naśladują naturalne tekstury. Jeśli chcesz samemu stworzyć biuro w nowoczesnym stylu, pomyśl o dwóch elementach:

 • Atmosfera.
 • Funkcjonalność.

Zastanów się, co inspiruje cię w twojej pracy, opisz dla samego siebie, w kilku słowach, jak powinno wyglądać wnętrze. Dzięki temu łatwiej będzie ci wybrać dodatki do biura domowego. Możesz postawić czerwoną sofę lub powiesić jasny obraz przed biurkiem. Takie przedmioty mają wpływ na kreatywność. Być może jednak potrzebujesz przytulnej, wygodnej, relaksującej atmosfery, w której przez długie godziny możesz robić to, co kochasz. Wtedy możesz zrobić parkiet i meble z naturalnego dębu. Dobrym wyborem są zielone ściany, mosiężne lampy i wiele roślin doniczkowych. Naturalne materiały zapewnią komfort w pomieszczeniu.

Domowe biuro

Jak wybrać przyjemne dekoracje ścienne do biura?

Biuro powinno być surowe, ale przytulne, dobrze oświetlone i nowoczesne. Dekoracje ścienne do biura nie mogą być jednak w szarym kolorze. Negatywnie wpływają na wydajność, pogarszają jakość pracy.

Być może dekoracje ścienne do biura, będzie zależeć od specyfiki firmy, ale istnieje kilka prostych rozwiązań, które sprawdzą się wszędzie. To np. duży obraz. Na pytanie, jak pięknie udekorować biuro, projektanci odpowiadają - powiesić jasny obraz. Obraz wielkoformatowy stanie się elementem dominującym i przyciągnie uwagę. Może pokazywać sztukę współczesną, klasyczne pejzaże lub martwą naturę, abstrakcję. Mogą to też być plakaty tematyczne.

Alternatywnie umieść na ścianie wyjątkową kolekcję książek, aparatów fotograficznych, past do zębów, a nawet pałeczek od cukru z różnych stron świata. Coś, co jest związane z twoją działalnością. Takie kolekcje wpłyną również na twój branding i rozpoznawalność w branży.

Zegar na ścianie zawsze wygląda odpowiednio. Teraz u szczytu popularności są zegarki o solidnym tonie i dużej tarczy. Doskonałym rozwiązaniem jest powieszenie na ścianie kilku zegarów różnej wielkości, ale zawsze w tym samym stylu.

Ozdoby na biurko – funkcjonalne i atrakcyjne

Ozdabiając biurko, warto uwzględnić kilka praktycznych wskazówek:

 • Ozdoby na biurko nie powinny występować nadmiernie, aby nie stwarzać poczucia nieładu i chaosu.
 • Zbyt drogie i fantazyjne akcesoria nie zawsze są odpowiednie - czasami wystarczą proste funkcjonalne ozdoby na biurko lub drobne elementy.
 • Preferuj kolory firmy (na przykład możesz zamówić kalendarze, długopisy czy nawet pióra wieczne tego samego koloru).
 • Powinien istnieć jeden główny atrybut, na którym skupi się uwaga pracowników i odwiedzających.
 • Możesz umieścić kilka atrybutów z symbolami firmowymi lub tematycznie udekorowanymi mini-wersjami produktów firmy.
 • Skup się na funkcjonalności ozdób na biurko. Pamiętaj, że twoje biuro znajduje się w domu. To oznacza, że najpewniej będzie je odwiedzić mniej osób, niż w klasycznym biurze korporacyjnym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz