Jak udekorować pokój nastolatka?

image

Kiedy dziecko dorasta, to jego dawny pokój przestaje być miejscem, w którym jako nastolatek dobrze się czuje. Warto wówczas odświeżyć pomieszczenie pod kątem wieku jego mieszkańca.

Dekoracje do pokoju młodzieżowego – wybór łóżka i oświetlenie

Nastolatki nie potrzebują kryształowych żyrandoli. Postaw na oryginalne lampy, które mogą stać się efektownymi akcentami we wnętrzu. Nie zapomnij o wielopoziomowym oświetleniu wysokiej jakości. Wszędzie powinno być wystarczająco dużo światła: przy biurku, przy łóżku, w strefie rekreacyjnej. Oświetlenie jest kluczowym elementem, jeśli chodzi o dekoracje do pokoju młodzieżowego.

Nastolatek powinien mieć swoje łóżko. Oczywiście nie mówimy o łóżkach w kształcie łódki czy samochodu (to dla młodszych dzieci). Miejsce do spania dla nastolatka powinno być „dorosłe”, ale z modnymi elementami wystroju: girlandami elektrycznymi, baldachimami, wnękami, oryginalnymi zagłówkami. Dodaj też skromne dekoracje do pokoju młodzieżowego jak efektowne poduszki.

Ozdoby na ścianę do pokoju młodzieżowego – o czym trzeba pamiętać?

Współcześnie nastolatki spędzają dużo czasu w swoich pokojach. Dlatego strefa rekreacyjna jest ważną częścią ich życia. Przytulne fotele (fasolki, hamaki), miękki stylowy dywan na podłodze, dużo jasnych poduszek, elementy na strefy - większy komfort, styl, modne rzeczy.

Nawet jeśli wydaje ci się, że jedynym słusznym wyborem jest klasyczny stolik nocny lub szafka nocna, kieruj się życzeniami dziecka. Dowiedz się, o czym marzy. Być może lepszym wyborem jest pojemna szafa.

Bardzo ważne są ozdoby na ścianę do pokoju młodzieżowego i ich kolor. Pastelowe odcienie działają kojąco. Jednak nie bój się eksperymentować z kolorem (oczywiście, zgodnie z pragnieniami dziecka). Ozdoby na ścianę do pokoju młodzieżowego powinny dekorować też sufit. Najprawdopodobniej dziecko już „wyrosło” z gwiazd na suficie świecących w nocy. Ale biały sufit jest zbyt nudny dla nastolatka. Poszukaj odpowiedniego projektu, ale razem z dzieckiem.

Pokój młodzieżowy

Różnorodne, funkcjonalne i ciekawe ozdoby do pokoju młodzieżowego

Wystrój pokoju dla nastolatka może być tak różnorodny, jak same nastolatki. Dlatego ważne jest, aby wybrać go wspólnie, biorąc pod uwagę nie tylko swoje względy, ale także preferencje dziecka.

Nawet jeśli jesteś przeciwnikiem minimalizmu i kochasz kreatywne przestrzenie, pamiętaj o zestawieniach kolorystycznych i umiarze. Projekt nie powinien być przeładowany kolorowymi detalami. Wręcz przeciwnie, należy rozcieńczyć jasne ściany i styl monochromatyczny kolorowymi przedmiotami. Jeśli planujesz pełną renowację, zatrzymaj się na neutralnych, pastelowych odcieniach tapet, podłóg i mebli. W takim pomieszczeniu łatwiej jest dobrać ciekawe ozdoby do pokoju młodzieżowego. Często można je zmienić bez przerabiania całej sytuacji.

Jeśli nastolatek ma hobby, możesz umieścić wyniki jego pracy na korkowej lub drucianej tablicy nad biurkiem.

Większość miejsca na kreatywność jest zawsze na ścianach. Zwłaszcza jeśli są monochromatyczne. Możesz na nich rysować, przyczepiać do nich różne przedmioty. Przede wszystkim pomyśl o hobby dziecka. Czasami wybór projektu jest oczywisty. Być może twoje dziecko jest artystą. Wówczas ciekawe ozdoby do pokoju młodzieżowego łatwo jest zaprojektować.

Jeśli jest artystą, można wygospodarować miejsce na obraz lub pomalować samolot specjalną farbą i codziennie malować na nim kredą. Aby to zrobić, potrzebujesz wolnej powierzchni, cementu, błyszczącego, akrylowego lakieru, kolorystyki dowolnego ciemnego koloru, wałka.

Proste i uniwersalne dodatki do pokoju młodzieżowego

Możesz samodzielnie stworzyć ciekawe dodatki do pokoju młodzieżowego. To na przykład:

  • Makrama lub łapacze snów. Takie dekoracje pięknie prezentują się w dziewczęcym wnętrzu.
  • Płyta. To duży obraz, który można wykonać z dowolnego materiału: tkaniny, gipsu, drewna, papieru, mozaiki, trawy. Ta ostatnia opcja jest szczególnie interesująca dla miłośników przyrody.
  • Zdjęcie. Można je wydrukować i przymocować do girlandy za pomocą spinaczy lub oprawić i powiesić na ścianie nad sofą, łóżkiem.

Inne dodatki do pokoju młodzieżowego to kwiaty. Rośliny doniczkowe na zwykłych i przezroczystych półkach, w wiszących donicach. Kolekcjonerzy zielników mogą powiesić w ramkach swoje ulubione rośliny. Stwórz oprawę do lustra. Możesz ją zrobić samodzielnie z delikatnych gałązek lub małych kamyczków, tkaniny lub juty. Toaletka może być ozdobiona gałęziami drzew i suszonymi kwiatami. Domowe lampiony tajskie wykonane z nici bawełnianych, to proste dekoracje, które możesz zrobić wspólnie z dzieckiem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz