Jak ozdobić dom na święta Bożego Narodzenia?

image

Już na kilka tygodni przed świętami wiele osób zastanawia się, jak udekorować dom na święta. Choinka jet bowiem tylko jednym z elementów, które w okresie Bożego Narodzenia mogą zdobić nasze domy. Niepowtarzalny nastrój tworzą stroiki, girlandy, eleganckie lampiony.

Jaką choinkę wybrać?

Bez choinki święta Bożego Narodzenia to nie święta! W wielu z nas w święta Bożego Narodzenia cały dom pachnie żywą choinkę. Najpiękniej pachną świerki i sosny. Jodła nie pachnie, ale jest za to trwała i nie kłuje. Prawdziwą choinkę można kupić ciętą lub w doniczce.  Nie każdy jednak chce  mieć naturalną choinkę. Świetnie sprawdzi się więc także sztuczna choinka. Zarówno sztuczne, jak i naturalne choinki są bardzo zróżnicowane pod względem wielkości. Idealnym miejscem na dużą choinkę jest oczywiście  środek salonu. Z powodzeniem można ją też ustawić w rogu pokoju. Z kolei dobrym miejscem dla małej choinki jest komoda i stolik kawowy. Doskonałym pomysłem jest też ułożenie lampek choinkowych na ścianie w kształcie choinki. Taka dekoracja pasuje do każdego wnętrza. Szczególnie warto się pokusić o jej wykonanie, gdy brakuje miejsca na klasyczną choinkę.

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne wcale nie muszą być drogie. Wiele z nich można zrobić wykorzystują przedmioty, które każdy ma w domu. Do stworzenia pięknej dekoracji można wykorzystać na przykład paterę na ciasto. Wystarczy rozsypać na niej sztuczny śnieg, rozłożyć złote lub srebrne bombki. Można jeszcze dodać sznur lampek na baterie. Piękna dekoracja powstanie w ciągu kilku minut i będzie kosztowała grosze. Cały koszt jej wykonania ograniczy się do wydania około 5 zł na zakup sztucznego śniegu. Efektowną ozdobą są także rozstawione w różnych miejscach świece. Dekoracyjne świece wystarczy ustawić na ozdobnej szklanej lub metalowe tacy, przyozdobić gałązkami jodły i świerku, dołożyć kilka bombek w tym samym kolorze co świece, aby znów stworzyć tanią, ale efektowną dekoracją. Świerkowe czy jodłowe gałązki doskonale wyglądają w towarzystwie pomarańczy i lasek cynamonu. Razem są piękną dekoracją, a do tego jeszcze pachną.

Eleganckie ozdoby świąteczne

Eleganckie ozdoby świąteczne

Najbardziej eleganckie ozdoby świąteczne utrzymane są w kolorze złota i czerwieni. Doskonale z ozdobami w tych kolorach harmonizuje zieleń choinki. Bożonarodzeniowy klimat podkreśli nie tylko choinka i świece. Bardzo elegancką ozdobą są wieńce. Ozdabianie nimi wnętrz czy wejścia do domu to tradycja anglosaska i skandynawska. W naszym kraju wieńce w dekoracji wnętrz w okresie świątecznym wykorzystujemy stosunkowo od niedawna. Są one bardzo efektowne, można je powiesić na drzwiach zewnętrznych albo wewnętrznych, położyć na stole czy komodzie. Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów na świąteczną dekorację jest ozdabianie krzeseł w jadalni czy kuchni. Ich oparcia można udekorować w bardzo prosty sposób. Można kupić gotowe świąteczne pokrowce, ale można też zawiesić po zewnętrznej stronie ozdobną kokardę. Do kokardy można doczepić małe bombki, szyszki albo gałązki świerku czy jodły. Warto zadbać także o świąteczną dekorację okna. W tej roli świetnie sprawdzą się papierowe śnieżynki i gwiazdy. Można je wykonać samodzielnie, ale można też kupić gotowe. W sprzedaży dostępne są gwiazdy z zamontowanym oświetleniem LED. Są one doskonałym pomysłem na świąteczną dekoracje okna.

Jak ozdobić dom na zewnątrz?

Świąteczne dekoracje coraz częściej pojawiają się nie tylko w domach, ale także przed nimi. W Polsce jest to dość młody zwyczaj, który zaadaptowaliśmy z krajów anglosaskich. Osoby, które takie dekoracje chcą wykonać, bardzo często pytają o to, jak ozdobić dom na zewnątrz?

Zdobienie domu na zewnątrz wymaga trochę czasu, ale efekt, który zostanie osiągnięty może być naprawdę wyjątkowy. W dekoracji domu na zewnątrz najczęściej wykorzystywane są lampki. W sprzedaży można ich znaleźć mnóstwo. Oprócz klasycznych lampek choinkowych do dekoracji domu na zewnątrz można wykorzystać węże świetlne i kurtyny. Światełkami można ozdobić tylko wejście do domu, cały budynek albo rosnącą w ogrodzie roślinę. Do dekoracji domu i ogrodu można wykorzystać tylko lampki przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Świecące dekoracje to także rozmaite figurki, które świetnie wyglądają w ogrodzie czy na tarasie. Na poręczy schodów i balustradzie można zawiesić girlandy z żywych lub sztucznych gałązek. Będą one jeszcze bardziej efektowną ozdobą, gdy zamocowane w nich będą białe albo kolorowe światełka. Świecąca girlanda to ozdoba bardzo uniwersalna. Sprawdzi się też jako dekoracja wnętrza domu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz