Jakie dekoracje do salonu wybrać? Modne ozdoby i dodatki do salonu

image

Masz dość swojego salonu i chcesz go zmienić bez konieczności przeprowadzenia remontu? Chcesz oryginalnie udekorować ściany, ale nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Oto kilka prostych pomysłów na udekorowanie salonu.

Proste i uniwersalne dekoracje do salonu

Salon to miejsce, w którym spędzamy większość czasu na czytaniu, relaksie lub po prostu oglądaniu telewizji po długim dniu pracy. Często salon jest również pokojem zabaw dla dzieci, ale też miejscem, w którym można zaprosić gości i przyjaciół. Krótko mówiąc, salon jest tak naprawdę bijącym sercem domu, a tym samym należy szczególnie zadbać o odpowiednie dekoracje do salonu.

Najszybszym sposobem jest zmiana układu mebli. Ale taka zmiana ma wyłącznie charakter kosmetyczny. Efektywniej jest wykorzystać tkaniny i zasłony, jako dekoracje do salonu. Po zmianie natychmiast zauważysz różnicę. Baw się tkaninami nieprzezroczystymi i przezroczystymi lub wybierz dla nich inny kolor niż ściany. Jeśli sofa cię znudziła, po prostu wymień starą zwykłą narzutę na sofę na nową ze wzorem. Alternatywnie możesz wybrać inny kolor, ale ten sam odcień co zasłony. Nie lekceważ potęgi dywanów: krótkie, egzotyczne i kolorowe lub długie, ciepłe i otulające, dywany natychmiast dodają wyrafinowanego i przyjaznego uroku otoczeniu.

W salonie muszą być kolorowe poduszki. Możesz wybrać nowe poszewki wzorzyste, geometryczne lub w pejzaż, lub wybrać poduszki na przemian z prostymi, zabawnymi i jasnymi kolorami. Jeśli lubisz kontrasty, baw się rozmiarem i wybieraj różne tkaniny. Spraw, aby twój salon był wyjątkowy, dekorując go jasnymi i wyjątkowymi poduszkami.

Ozdoby do salonu na komodę – kilka sprawdzonych detali

Lustra to niezastąpiony mebel w każdym pomieszczeniu domu. W salonie wybierz lustro o większym rozmiarze i udekoruj ciemniejszą ścianę. Będzie odbijać światło i od razu sprawi, że róg salonu będzie jaśniejszy i bardziej zauważalny.

Rośliny domowe, sztuczne lub prawdziwe kwiaty to proste, ale efektowne ozdoby do salonu na komodę. Wybierz kwiaty, które lubisz najbardziej.

Dobre oświetlenie jest niezbędne w salonie: punkty świetlne należy zawsze planować wcześniej i umieszczać w najciemniejszych miejscach w salonie, aby stworzyć przytulną i relaksującą atmosferę. Jako ozdoby do salonu na komodę sprawdzają się lampy podłogowe.

Doskonale nadają się do oświetlania ciemnej ściany lub do oświetlania kącika do czytania. Do współczesnego salonu nadają się lampy łukowe o minimalistycznym designie, natomiast w bardziej klasycznym salonie doskonałym wyborem będzie lampa podłogowa z ozdobnym kloszem.

Alternatywą dla klasycznego malowania ścian jest zastosowanie naklejek i tapet. Nie zawsze można przemalować ściany, ale możesz użyć ozdób samoprzylepnych, aby szybko i ekonomicznie udekorować swój salon. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tapet, ale naklejki są zdecydowanie bardziej praktycznym i efektownym rozwiązaniem.

Dekoracje do salonu

Ozdoby do salonu na ścianę – zdjęcia i druk

Masz wrażenie, że twój salon jest zbyt statyczny? Spróbuj udekorować ściany, umieszczając na nich półki do przechowywania przedmiotów. Zamknięte i kwadratowe półki ozdobione okrągłymi i pełnowymiarowymi wzorami doskonale nadają się do tworzenia trójwymiarowości i ruchu na pustej ścianie.

Proste ozdoby do salonu na ścianę to zdjęcia. Wybierz kolorowe ramki do czarno-białych zdjęć lub alternatywnie wybierz ten sam typ ramki, aby wyróżnić kolorowe zdjęcia. Możesz ozdobić ścianę salonu zdjęciami lub umieścić je na kominku, aby ozdobić je klasyczną ramą blatu. Jeśli kochasz miejski i wielkomiejski styl, wybierz czarne ramki do czarno-białych zdjęć zrobionych podczas ostatnich wakacji.

Jako ozdoby do salonu na ścianę możesz użyć druku. Masz dość obrazów? Zastąp je kolorowymi grafikami lub plakatami z festiwali i targów, w których uczestniczyłeś. Nawet stare plakaty filmowe lub zabytkowe pocztówki dodają charakteru pomieszczeniu.

Dekoracje stojące do salonu które wyglądają efektownie

Przygotowując wystrój stołu w salonie, należy wziąć pod uwagę dwa aspekty: dekorację oraz funkcjonalność pomieszczenia. Wskazane jest, aby dekoracje stojące do salonu były praktyczne, ale jednocześnie dekoracyjne i estetyczne. Ale jak połączyć te dwa aspekty razem, aby spełniały swoją funkcję?

Jednym z najprostszych i najbardziej klasycznych rozwiązań jest nakrycie stołu obrusem. Jeśli jednak domownikami są małe dzieci, znacznie lepszym pomysłem jest obrus, który zakrywa blat, ale nie wystaje poza krawędzie stołu. Rozwiązanie to jest nie mniej estetyczne, a jednocześnie zapobiega przypadkowemu zdjęciu obrusu.

Serwetki to ciekawy element dekoracyjny stołu. Wykonane z tego samego materiału co obrus dadzą piękny efekt wizualny. Zamiast szablonowego układu, serwetkom można nadać estetyczny i oryginalny kształt. Inne proste dekoracje stojące do salonu to świeczniki czy małe świece, ustawione na rogach stołu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz