Nowoczesne kwietniki do salonu: Jak udekorować kwiatami salon?

image

Kwiaty należą do jednych z najbardziej popularnych ozdób, wyjątkowo chętnie ozdabiamy nimi mieszkania. Do wyboru masz zarówno rośliny kwitnące, jak i o ozdobnych liściach. Wszystkie pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Rośliny domowe możesz przy tym ustawiać nie tylko na parapetach, ale także na podłodze czy komodzie. Jeśli jednak zależy Ci na ich naprawdę efektownym wyeksponowaniu, postaw na nowoczesne kwietniki do salonu.

Dlaczego warto wykorzystywać rośliny w aranżacji mieszkań?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz małe, czy duże rośliny, możesz nimi atrakcyjnie wypełnić puste miejsce w salonie – oczywiście musisz pamiętać, aby dobrać takie rośliny, które w danym miejscu będą czuły się najlepiej. Rośliny nie tylko dopełnią aranżację, ale także korzystnie wpłyną na zdrowie Twoje i domowników. Rośliny doniczkowe zużywają dwutlenek węgla, a jednocześnie wydzielają tlen. Mają również zdolność do pochłaniania szkodliwych substancji, które mogą wydobywać się z mebli czy wykładzin, są też takie, które pochłaniają dym z papierosów. Rośliny doniczkowe podnoszą również wilgotność powietrza i poprawiają nastrój.

Jak ciekawie wyeksponować rośliny?

Rośliny w mieszkaniach najczęściej ustawiamy na parapetach, ale obecnie do łask powracają także kwietniki. Do wyboru masz między innymi nowoczesne kwietniki do salonu o geometrycznych kształtach, które świetnie prezentują się w industrialnych wnętrzach. Nowoczesne kwietniki do salonu produkowane są z różnych materiałów, najbardziej popularny jest metal często łączony z drewnem. Są one na ogół dostępne w kolorze czarnym, ale znajdziesz także białe i złote, z łatwością wybierzesz taki, który najlepiej będzie pasował do wystroju Twojego salonu. Wśród modnych kwietników dostępne są także modele wykonane z drewna. Nowoczesne kwietniki do salonu drewniane dostępne są w różnych kształtach, pasują więc do wnętrz utrzymanych w różnych stylach.

Kwietniki do salonu

Jakie kwietniki wybrać?

Kwietniki różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego zostały wykonane. Do wyboru masz zarówno kwietniki nowoczesne stojące do salonu, jak i wiszące. Wśród tych pierwszych znajdziesz modele o bardzo różnej wysokości, najniższe mają mniej więcej czterdzieści centymetrów wysokości i świetnie nadają się do eksponowania dużych roślin. Są też takie, których wysokość przekracza jeden metr, tego typu kwietniki nowoczesne stojące do salonu najlepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach typu loft. Kwietniki stojące w zależności od modelu mają jedną lub kilka półek na rośliny. |Bardzo efektowną dekorację każdego wnętrza są metalowe kwietniki do salonu przeznaczone tylko na jedną doniczkę. W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się kwietniki wiszące. Do wyboru masz zarówno modele montowane do sufitu, jak i na ścianie. W wiszących kwietnikach najbardziej efektownie prezentują się rośliny o zwisających pędach, na przykład epipremnum złociste, scindapsus, odmiany filodendronów o zwisających pędach. Wyjątkowo efektownie w wiszącym kwietniku prezentuje się starzec rowleya – sukulent cieszący się od pewnego czasu ogromną popularnością. Niezależnie od tego, czy wybierzesz stojące nowoczesne kwietniki do salonu drewniane czy metalowe, pamiętaj, aby ustawić je w miejscu, w którym rośliny nie tylko będą pięknie wyglądać, ale przede wszystkim zdrowo rosnąć. Większość roślin domowych nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, ale lubi rozproszone i jasne światło.

Jakie gatunki roślin dobrze sprawdzają się w salonie?

Wybierając rośliny do salonu musisz pamiętać o tym, aby wybrać taką, której jesteś w stanie zapewnić najlepsze warunki. Posiadasz psa lub kota:? Pamiętaj, że niektóre rośliny są trujące dla naszych czworonożnych pupili, do tego wiele roślin nie powinno się znajdować w zasięgu dzieci. W przestronnym salonie, z dala od oka dobrze będzie rosła modna monstera dziurawa. Rośliny z tego gatunku osiągają znaczne rozmiary, doskonale do ich wyeksponowania nadają się pojedyncze, stojące metalowe kwietniki do salonu. W niewielkim salonie świetnie sprawdzi się także maranta czy dracena. Możesz postawić także na rośliny kwitnące, dobrze sprawdzi się między innymi anturium i skrzydłokwiat. Nie możesz poświęcić wiele czasu na zajmowanie się roślinami? Postaw na takie, które są mało wymagające. Doskonale sprawdzą się mnie tylko kaktusy i sukulenty, ale także zamiokulkas. W aranżacji salonu możesz wykorzystywać nie tylko pojedyncze rośliny, ale także różnorodne – do tworzenia z nich efektownych kompozycji doskonale nadają się kwietniki nowoczesne stojące do salonu wielopoziomowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz