Dekoracje ogrodu na wiosnę – co warto kupić?

image

Piękny, zadbany ogród jest wspaniałym miejscem do wypoczynku. Aranżując ogród, musimy pamiętać nie tylko o odpowiednim doborze roślin i elementach jego wyposażenia, ale także o dekoracjach. Dekoracje podkreślają piękno zieleni i tworzą wyjątkowy klimat. Wybór ozdób ogrodowych jest obecnie naprawdę bardzo duży. Wybierając je musimy kierować się nie tylko własnym gustem, ale także wielkością ogrodu. Nie wszystkie dekoracje równie dobrze będą wyglądały zarówno w dużym, jak i małym ogrodzie. Zobaczmy, jakie dekoracje ogrodu na wiosnę można kupić.

Jakie dekoracje ogrodowe dostępne są w sprzedaży?

Wybór dekoracji ogrodowych zaskakuje obecnie swoją różnorodnością. Do wyboru mamy między innymi różnego rodzaju kwietniki, podpory i kratki na pnącza, poidełka dla ptaków, rzeźby i figurki. Dostępne na rynku dekoracje do ogrodu są bardzo zróżnicowane pod względem materiałów, z których je wykonano. Producenci oferują dekoracje wykonane z drewna, kamienia, betonu, tworzywa sztucznego, metalu. Ozdoby są też bardzo zróżnicowane pod względem wielkości i ceny. Łatwo wybierzesz więc te, które są odpowiednie do Twojego ogrodu. Z łatwością wybierzesz także te, które odpowiadają Twoim możliwościom finansowym. Pamiętaj, że dekoracje ogrodu na wiosnę możesz zrobić samodzielnie. Jeśli lubisz majsterkować, stworzysz efektowne doniczki z betonu i starego ręcznika albo prześcieradła. Z betonu możesz zrobić też poidełko dla ptaków w kształcie liścia. Mnóstwo pomysłów i porad  na samodzielne wykonane donice i ozdoby ogrodowe do ogrodu z betonu znajdziesz w internecie. Jeżeli jesteś majsterkowiczem poradzisz sobie także z wykonaniem karmnika dla ptaków oraz domku, który będzie zimowym schronieniem dla owadów.

Zwierzęta ozdoby do ogrodu – jakie można kupić?

Rzeźby i figury należą do jednych z najbardziej popularnych ogrodowych dekoracji. Do tych najbardziej popularnych zalicza się figurki zwierząt. Zwierzęta ozdoby do ogrodu są bardzo zróżnicowane pod względem kształtów, wielkości i stylistyki, dzięki czemu bez trudu wybierzesz te, które najlepiej pasują do stylu Twojego ogrodu. W sprzedaży znajdziesz między ptaki, psy, wiewiórki, żółwie, ślimaki, wiewiórki, jeże. W rynkowej ofercie dostępne są także ogrodowe krasnale w różnych pozach i kolorach. Jeśli należysz do ich miłośników, na pewno znajdziesz figurkę odpowiednią dla siebie.

Dekoracje ogrodowe

Z jakich materiałów produkowane są ozdoby ogrodowe?

Wspominaliśmy już, że dekoracje ogrodowe wykonywane są z drewna, metalu, kamienia i betonu. Od pewnego czasu dostępne są też ozdoby wykonane z tworzywa sztucznego. Figury ogrodowe z tworzywa sztucznego mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są stosunkowo lekkie, a więc z łatwością przeniesiesz je w inne miejsce. Są też bardzo odporne na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, a także na promieniowanie UV. Dzięki temu są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Wykonane z tworzywa sztucznego figury zagoszczą w Twoim ogrodzie na wiele lat. Wśród figur ogrodowych z tworzywa sztucznego prym wiodą ptaki. Możesz kupić między innymi bociany, flamingi, sowy. Wykonane z troską o najmniejszy szczegół na pewno będą niebanalną ozdobą Twojego ogrodu. Do ogrodu w różnych stylach pasują dekoracje wykonane z betonu. W każdym ogrodzie świetnie będą wyglądały betonowe postumenty. Możesz wykorzystać je do ustawienia donic z kwiatami. Popularne są także betonowe fontanny, ławki oraz figurki zwierząt. Dekoracje z betonu są bardzo praktyczne, jest to bowiem materiał odporny na zmienne warunki pogodowe. Dzięki temu ozdoby na długo zachowują swoje walory estetyczne. Jeśli z czasem stracą urok, przywrócisz im dawny blask bez większego wysiłku. Do wyczyszczenia betonowych dekoracji ogrodowych możesz użyć myjki ciśnieniowej.

Jakie akcesoria do ogrodu i na taras są przydatne?

Jeśli chcesz, aby Twój ogród i taras stał się przyjemnym miejscem relaksu, pomyśl przede wszystkim o wygodnych meblach ogrodowych. Możesz wybierać między meblami drewnianymi, metalowymi, wiklinowymi, z technorattanu. Ważnym elementem aranżacji zarówno ogrodu, jak i tarasu jest oświetlenie. Do wyboru masz dzisiaj nie tylko girlandy i lampy ogrodowe, które są zasilane prądem elektrycznym. Do oświetlenia ogrodu oraz tarasu możesz wykorzystać również girlandy bądź lampy solarne albo na baterie. Takie akcesoria do ogrodu i na taras, jak klasyczne lampiony na świece również wprowadzą przyjemny klimat. Jeśli obawiasz się palić świece na zewnątrz, do lampionu możesz włożyć lampki na baterię albo zasilane w taki sam sposób imitacje prawdziwej świecy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz