Roślinne dekoracje wnętrz – sprawdź nasze propozycje

image

Rośliny mogą odmienić każde wnętrze. Trzeba tylko odpowiednio zaprojektować ich ustawienie w pomieszczeniach.

Gdzie ustawić dekoracje roślinne w szkle?

Szczególną rolę w aranżacji wnętrz odgrywają naturalne materiały, szczególnie żywa zieleń jest doceniana przez mieszkańców miast. Profesjonalni dekoratorzy uwielbiają używać roślin, ponieważ mogą natychmiast ożywić każde pomieszczenie. Ponadto rośliny domowe będą ci służyć znacznie dłużej niż świeżo cięte kwiaty. Ponadto poprawiają jakość powietrza, redukując ilość toksyn, ciesząc oko i wypełniając pomieszczenie wspaniałymi aromatami.

Drewno, kamień, rośliny – to wszystko doda pomieszczeniu naturalnej harmonii. Decydując się na dekoracje roślinne w szkle, weź pod uwagę, że duże rośliny wizualnie powiększają przestrzeń

Najlepszym miejscem dla roślin domowych, jest dobrze oświetlony parapet, ale dekoracje roślinne w szkle paradoksalnie dobrze prezentują się też na stole, na podłodze lub w wiszących donicach. A jedną z półek w łazience można przeznaczyć na wazon z łodygami naturalnego lub sztucznego bambusa. Rośliny ozdobne umieszczone są wzdłuż ścian, na podłodze, pod sufitem mieszkania

Dekoracje roślinne na ścianę – które będą odpowiednie?

Wybierając roślinę ozdobną, warto kierować się dwoma głównymi aspektami – oświetleniem i miejscem. Znalezienie miejsca dla małych roślin jest znacznie łatwiejsze niż dla rozłożystych. Jednak jeśli lubisz większe dekoracje roślinne na ścianę, to pamiętaj, że w małym mieszkaniu duża roślina może wyglądać korzystnie, wizualnie zwiększając przestrzeń.

Inną opcją wystroju jest udekorowanie całej powierzchni dużego okna wiszącymi doniczkami z kwiatami, maksymalnie wykorzystując naturalne światło. Co więcej, nawet wiklinowe kosze czy drewniane skrzynki mogą pełnić funkcję doniczek. Takie dekoracje roślinne na ścianę, prezentują się szczególnie korzystnie.

Do zagospodarowania przestrzeni można użyć zwykłego drążka na ubrania. Różnorodne i wielopoziomowe półki pomogą stworzyć efektowne kompozycje ścienne. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o głównych zasadach sztuki dekorowania: zasadzie trójkąta i naprzemiennej wysokości.

Zwykła drabina przymocowana do ściany pod kątem może służyć jako stojak na kwiaty, pozwoli korzystnie ułożyć kilka roślin. Ponadto palety w razie potrzeby można łatwo przenieść do ogrodu.

Dekoracje roślinne w szkle

Jakie są najlepsze dekoracje roślinne na taras?

Wiosna to porad roku, aby zacząć myśleć o zmianach, które sprawią, że przestrzeń na tarasie, stanie się bardziej funkcjonalna i elegantsza. Doskonale sprawdzają się tu dekoracje roślinne na taras.

Aby przestrzeń była urozmaicona, umieść rośliny na różnych wysokościach. Baw się roślinami o różnych rozmiarach lub umieszczaj je w doniczkach o różnej wysokości, aby uzyskać efekt 3D. Najmniejszy z przodu, najwyższy z tyłu i jeśli to możliwe, w grupach po trzy w układzie trójkątnym.

To, że taras jest niewielki, nie oznacza, że powinieneś zrezygnować z roślin. Jeśli umieścisz je w strategicznych punktach, sprawisz, że ta mała przestrzeń będzie bardziej przytulna. Dekoracje roślinne na taras to na przykład rośliny pnące. Umieść też małe kwitnące rośliny na stołach i innych wzniesionych powierzchniach. Na tarasach zawsze mile widziane są bugenwille, dipledemia i jaśmin. Te rośliny pnące wyglądają wyjątkowo, gdy kwitną i mają tę zaletę, że możesz pokryć nimi całą ścianę, a następnie przenieść je dalej, gdziekolwiek chcesz.

Jakie są odpowiednie dekoracje roślinne do łazienki?

Najczęściej to pomieszczenie jest niewielkie i może być całkowicie pozbawione naturalnego światła, dlatego dobór odpowiednich roślin do łazienki nie jest taki łatwy. Dodatkowo łazienka stwarza warunki nieodpowiednie dla wielu kultur, ponieważ tam są one narażone na zmiany poziomu wilgotności i temperatury.

W razie potrzeby świeże kwiaty można po prostu zastąpić sztucznymi. Wysokiej jakości imitacja może całkowicie zastąpić żywą roślinę, a także w ogóle nie wymaga pielęgnacji i konserwacji. Jeśli w łazience chcesz posadzić prawdziwe kwiaty, ich wybór należy podjąć bardzo ostrożnie. Sukces aranżacji łazienki z żywymi roślinami zależy również w dużej mierze od wielkości i cech tego pomieszczenia.

Dekoracje roślinne do łazienki należy dobierać ostrożnie. Aby uniknąć przypadkowego zachlapania, kwiaty należy trzymać z dala od wanny, umywalki lub prysznica. Do małej łazienki wystarczy jedna duża lub 1-3 miniaturowe nasadzenia.

Najczęściej dekoracje roślinne do łazienki trzymane są na ścianach: na półkach lub w wiszących donicach. Jeśli masz okno, możesz ułożyć kwiaty na parapecie. Wiele roślin nie nadaje się do ciasnych łazienek ze względu na ich duże rozmiary. W przestronnej łazience duże lub rozłożyste gatunki postaw na podłodze, lub na ozdobnych stojakach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz