Styl scandi boho - czym się charakteryzuje? Jak urządzić mieszkanie w stylu scandi boho?

image

Mieszanka skandynawskiego designu i motywów boho to jeden z najmodniejszych sposobów aranżacji wnętrz tego sezonu. Podpowiadamy, jak wprowadzić modny nastrój scandi-chic do własnego wnętrza.

Jak urządzić mieszkanie w stylu scandi boho?

Przede wszystkim postaw na prostotę i funkcjonalność. Pomimo tego, że detale i element dekoracyjny w skandynawskim stylu są bardzo ważne, motywem przewodnim wnętrza powinny być najważniejsze cechy skandynawskiego designu : prostota i funkcjonalność. Oznacza to, że „dekoracji” nie można przedkładać nad wygodę codziennego życia. Biel to jeden z kluczowych kolorów w skandynawskich wnętrzach. Jeśli jednak chcemy urządzić mieszkanie w stylu scandi boho, warto dodać nieco bardziej złożone, nasycone tony: może to być czerń i szarość, wino, piasek, terakota, ametyst. Najważniejsze, to aby starać się nie wychodzić poza naturalną, naturalną paletę i unikać zbyt prostych lub nienaturalnych odcieni.

Meble vintage i antyczne dodatki idealnie wpasują się w mieszkanie w stylu scandi boho. Oczywiście nie należy zamieniać domu w „bazar” ale dodanie kilku dekoracji jest koniecznością.

Wybierz naturalne materiały. Drewno, skóra, kamień, futra i skóry, naturalne tkaniny – spróbuj stworzyć wnętrze oparte na naturalnych materiałach. Nawiasem mówiąc, przyjazność dla środowiska jest jednym ze światowych trendów, które wyznaczają kierunek rozwoju nowoczesnego wystroju wnętrz .

Jaki powinien być salon w stylu scandi boho?

W skandynawskim boho sprawdzają się wszelkiego rodzaju dodatki z wikliny i dzianiny – od koszy i plafonów z wikliny po ratanowe meble, od dekoracji makramowych po grube dzianinowe koce. Nie oszczędzaj na tekstyliach. Salon w stylu scandi boho powinien dosłownie otaczać cię mnóstwem teksturowanych naturalnych tkanin. Nie oszczędzaj na ozdobnych poduszkach, kocach, narzutach, pufach, dywanach i bieżnikach.

Nie bój się dodawać roślin. Żywe rośliny to coś, z czym prawie nie można „przesadzić”, urządzając salon w stylu scandi-boho. Pamiętaj o etnicznym wystroju. To nieodzowny element wystroju w stylu skandynawskim-boho. Odwołaj się do wystroju w odpowiednim stylu, do etnicznych wzorów i ornamentów, możesz także dodać do wnętrza gliniane i ceramiczne dodatki.

Czym jest scandi boho bez odrobiny bohemy? Atmosferę możesz stworzyć pomocą przedmiotów artystycznych, a także materiałów kojarzonych z luksusem ( metale mosiężne, miedź, złoto, kamień naturalny, kryształ). Umieszczenie bukietu świeżych kwiatów (lub suszonych kwiatów) w wazonie to też dobry pomysł na prostą dekorację.

Styl scandi boho wnętrza

Sypialnia w stylu scandi boho – wygoda i piękno

Pomimo różnic, te dwie filozofie dekorowania mają wspólne cztery elementy: materiały takie jak rattan i trzcina, wzory, tekstury i zieleń. Sypialnia w stylu scandi boho powinna równoważyć te elementy. Skandynawski design to prostota i funkcjonalność oraz minimalistyczny styl życia. Z drugiej strony styl bohemy obejmuje swobodne podejście do ekspresji, nastrojów w dekorowaniu poprzez kolory i warstwowe tekstury.

Sypiania w stylu scandi boho najlepiej sprawdza się w odmianie scandi-boho chic. Niektóre z nich są bardziej kolorowe lub minimalistyczne niż inne. Ostateczny wynik zależy wyłącznie od ciebie i tego, jak daleko chcesz pomieszać style.

Aranżując pomieszczenie, pozbądź się bałaganu. Skandynawski design przemawia do serca każdego ze względu na swoją prostotę. Kładzie nacisk na funkcjonalność, czyste linie i wymaga uporządkowania. Styl bohemy to zaś mnogość detali i dekoracji. Musisz to jakoś połączyć. Rozwiązaniem jest skategoryzowanie wszystkich mebli i dekoracji i zadecydowanie, które z nich są dla ciebie istotne.

Wygodna i funkcjonalna kuchnia w stylu scandi boho

Skandynawski design i styl boho to dużo drewna i tkanych tekstur. Skandynawski minimalizm obejmuje również metale z wykorzystaniem stali i chromu. Ostatnio pojawiły się również miedziane i mosiężne akcenty. Styl boho obejmuje wszystkie te elementy, ale z maksymalistycznym podejściem.

Kuchnia w stylu scandi boho to geometryczne wzory, które uzupełniają etniczne dekoracje. Wprowadzenie mebli i opraw oświetleniowych z rattanu i trzciny doda kuchni miękkości Boho. Kuchnia w stylu scandi boho to więc tkane tekstylia z wieloma wzorami. Narzuty, dywaniki i dekoracyjne poduszki. Z dużą lampą wiszącą z czarnego rattanu, wzorzystą strefą w neutralnych kolorach i dużą ilością drewnianych powierzchni. Ważne jest też, aby stosować akcenty, którymi mogą być elementy wyposażenia kuchni. Np. jasnoniebieska lodówka, czy niebieskie meble.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz