Ekskluzywne prezenty na parapetówkę – co wybrać by gospodarze byli zadowoleni?

image

Z okazji wprowadzenia się do nowego domu czy mieszkania wiele osób organizuje parapetówkę. Zwyczaj urządzania takiej imprezy wywodzi się z czasów PRL-u. Parapetówkę urządzały osoby, którym wreszcie udało się otrzymać przydział na wymarzone, często bardzo długo wyczekiwane mieszkanie w bloku. Na ogół impreza odbywała się w pustym, jeszcze nie urządzonym mieszkaniu. Przekąski i napoje siłą rzeczy musiały zostać ustawione na parapetach. Stąd wzięła się nazwa tej imprezy. Dzisiaj imprezy te organizowane są równie często, jak w PRL-u. Jako goście na parapetówkę zapraszana jest rodzina, przyjaciele, znajomi. Osoby, które otrzymały zaproszenie bardzo często zastanawiają się nad tym, jaki prezent na parapetówkę kupić. Zobaczmy, co można podarować osobom, które wprowadziły się do nowego domu lub mieszkania.

Praktyczne prezenty dla domu

Pomysłów na to, jaki prezent kupić na parapetówkę jest naprawdę wiele. Prezenty na parapetówkę można podzielić na praktyczne i dekoracyjne. Jako praktyczny, a jednocześnie uniwersalny prezent na nowe mieszkanie, doskonale sprawdzi się komplet kieliszków do wina czy szklanek. Ich wybór w sklepach jest naprawdę bardzo duży. Do tego taki prezent właścicielowi mieszkania będzie mógł służyć przez naprawdę wiele lat. Kieliszki i szklanki mogą być zarówno białe, jak i kolorowe. Jeśli właściciele mieszkania czy domu lubią podążać za trendami, można im podarować kryształowe kieliszki albo szklanki. W chwili obecnej przeżywają one bowiem swój wielki powrót. Jako drobny prezent na parapetówkę sprawdzą się też spersonalizowane kubki. Takie spersonalizowane kubki to świetny pomysł na prezent na parapetówką dla małżeństwa. Świetnym pomysłem na prezent dla każdej osoby – także dla małżeństwa – wprowadzającej się do nowego mieszkania jest też komplet ręczników czy ciepły koc. Z okazji parapetówki można podarować także alkohol. Oczywiście powinien to być wyborny trunek. Świetnym pomysłem na prezent jest stojak na wino. Można go podarować każdej osobie, która lubi od czasu do czasu wypić kieliszek wina. Stojaki na wino mogą mieć bardzo ciekawą formę. Łączą więc w sobie funkcję praktyczną i dekoracyjną.

Gadżet kuchenny - podstawka na tablet

Dekoracyjne drobiazgi na prezent na parapetówkę

Prezenty na parapetówkę nie muszą być praktyczne. Świetnie sprawdzi się też designerski prezent do mieszkania. Może to  być na przykład efektowny szklany albo metalowy świecznik. Występują one w różnych stylach. Łatwo więc wybrać taki, który pasuje do stylu, w jakim zostało urządzane mieszkanie czy dom organizatora parapetówki. Gospodarzowi/Gospodarzom imprezy można podarować także ramki na zdjęcia czy ozdobne osłonki na doniczki. Jako prezent sprawdzi się też wazon,  doniczkowy kwiat albo obraz. Nowe mieszkania i domy bardzo często są naprawdę bardzo skąpo wyposażone. Właścicielom takiego domu czy mieszkania może się przydać nawet zabawna wycieraczka pod drzwi.

Przesądy związane z prezentami na parapetówkę Wybranie niewłaściwego prezentu zdaniem wielu osób może sprowadzić na gospodarzy nowego lokum nieszczęście. Nasze babcie i mamy są zdania, że gospodarzom nie powinno się wręczać noży. Nóż jest bowiem symbolem nieporozumienia. Obdarowując gospodarza nożem, można przeciąć więzi, które łączą go z osobą wręczającą mu prezent. Czy tak jest naprawdę, tego nie wiem. Jednak na wszelki wypadek, jeśli otrzymaliście zaproszenie na parapetówkę, wybierzcie inny prezent. Kolejnym przedmiotem, którego nie powinno się wręczać w prezencie jest zegar. Jest on bowiem symbolem odliczania czasu do śmierci osoby, która została nim obdarowana. Wybierając prezent na parapetówkę warto pamiętać nie tylko o przesądach. Prezent na parapetówkę nie powinien być zbyt drogi, gdyż taki podarek może wprawić obdarowane osoby w zakłopotanie.

Jakie menu na parapetówkę wybrać?

Gości na parapetówkę powinno się zaprosić nawet trzy tygodnie wcześniej. Dzięki temu jest ogromna szansa na to, że na imprezie zjawią się wszyscy zaproszeni goście. Menu na parapetówkę na ogół składa się z zimnych przekąsek. Świetnie sprawdzają drobne przekąski, które można zjeść na stojąco. Jeśli wśród gości będą osoby, które nie jedzą mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w menu powinny znaleźć się także przekąski wegetariańskie i wegańskie. Na stole powinny znaleźć się także zimne napoje. Z pewnością wśród napojów znajdą się też mocniejsze trunki. Zastawa na parapetówce nie musi być wyszukana. Warto postawić na jednorazowe, plastikowe talerze, szklanki i sztućce, których nie trzeba myć. Wystarczy je zebrać i wyrzucić do kosza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz