Styl orientalny wnętrza - jakie dodatki wybrać?

image

Orientalne wnętrza swój szczyt mody przeżywały w latach 20. ubiegłego wieku. Dziś wracają do mody i stają się częścią nowoczesnych trendów aranżacji.

Styl orientalny wnętrza – czym się charakteryzuje

Styl orientalny będzie odpowiedni, gdy masz duże pomieszczenia w domu. Cechą charakterystyczną stylu są np. rzeźbione kolumny. Oddzielą część sypialną od salonu, nie zakłócą zbytnio naturalnego światła, a jednocześnie są w stanie idealnie wpasować się w niemal każde europejskie wnętrze.

Styl orientalny wnętrza to wzory, wzory i jeszcze raz wzory. We wschodnim interiorze są wszędzie, ale ich charakter mocno zależy od kraju zamieszkania. Wzorzyste tapety to idealne połączenie z prostymi nowoczesnymi meblami. Można zastosować fototapety z dalekowschodnimi wzorami lub ornamentami arabskimi.

Także w kuchni znajdzie się miejsce na motywy orientalne. Przeznacz dla nich całą ścianę, a nie tylko skromny fartuch kuchenny. Tapeta czy płytki, czemu nie? Możesz nawet ręcznie pomalować ścianę. Styl orientalny wnętrza charakteryzuje się stonowanym oświetleniem. Miękkie światło symbolizuje spokój i wygodę, a tego właśnie potrzebujesz np. w sypialni. Zwykle jedna lub więcej lamp zwisa prosto z sufitu.

Jak dobrać orientalne dodatki do domu?

Motyw orientalnych lamp można zastosować w sypialni zamiast dwóch kinkietów. To niecodzienne rozwiązanie, które jest praktyczne. Lampy wiszące znajdujące się na tym poziomie są łatwe do odkurzenia. Podobną technikę można zastosować w łazience. Zainstalowanie lamp w stylu orientalnym to nie tylko sposób na oświetlenie pomieszczenia, ale także sposób na jego udekorowanie. To idealne orientalne dodatki do domu. Dodatkowo zaoszczędzisz miejsce pod kinkietami ściennymi.

Rzeźbione elementy dekoracyjne są integralną częścią domów arabskich. Żadna orientalna stylizacja wnętrza nie jest kompletna bez fantazyjnych mebli. Nie trzeba wybierać, kopiować tradycyjnych ozdób – ważna jest podstawa pomysłu. Orientalne dodatki do domu mogą być dowolnego kształtu i motywu.

Orientalne ozdoby na ścianę

Orientalne ozdoby na ścianę i inne popularne rozwiązania

Tapicerowane wezgłowie w stylu arabskim stworzy odpowiedni klimat i pozwoli ci się poczuć jak księżniczka. Jeśli lubisz klasyczne orientalne ozdoby na ścianę, to optymalnym rozwiązaniem są płytki. Typowa technika stosowana przez mieszkańców Wschodu od stulecia (czyli raczej zamożnych mieszkańców). Może to być łazienka w całości wyłożona płytkami.

Nietypowym miejscem, gdzie warto zastosować orientalne ozdoby na ścianę, są schody. Na jednej klatce schodowej można umieścić tyle wzorów, ile jest na niej stopni.

Co jeszcze można zapożyczyć z orientalnych wnętrz? Wiele arabskich luster samo w sobie przypomina dzieła sztuki. Spróbuj też zamienić sofę do wypoczynku na zwykły materac z narzutą i poduszkami. Stwórz bardziej nieformalne otoczenie dla pełnego relaksu.

Do czego służą figurki orientalne?

Współczesny świat wydaje się dość uniwersalny. Przy całej różnorodności wyboru, stworzenie naprawdę wyjątkowego wnętrza jest dość trudne. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi opracowanie detali i rozmieszczenie akcentów. Opcją korzystną w tworzeniu specjalnego wystroju wnętrz są figurki orientalne.

Każda figurka swoim wyglądem symbolizuje pewną wewnętrzną treść. Para mężczyzna i kobieta - spokój, cisza, miłość i tworzenie. Anioły - czystość, błogosławieństwo. Postacie dzieci - szczęście, bezchmurna radość, otwartość na świat.

Od czasów starożytnych postacie zwierząt, oprócz ich wyglądu zewnętrznego, miały szczególne znaczenie. Umieszcza się je na półkach domu, aby przyciągnąć szczęście, pieniądze, zdrowie i dobrobyt. Wielu wierzy, że figurki orientalne słoni z podniesioną trąbą przyciągają pozytywną energię z zewnątrz.

Orientalne symbole w postaci figurek małp, podków czy dzwonków, ptaków feniksa oznaczają, że twój dom będzie chroniony przed wszelkim złem. Symboliczne figurki do wnętrz łączą w sobie nie tylko piękno zewnętrznego wizerunku, ale także mają głębokie znaczenie.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem studiowania symboliki, z pomocą przyjdą figurki do wnętrz, nastawione wyłącznie na dekorowanie przestrzeni bez głębokiego znaczenia. Nawet najbardziej mglista forma sztuki współczesnej może emanować pozytywnością i radością. Figurki w postaci uroczych zwierzaków lub awangardowych, pełnych wdzięku linii, ucieleśniających subtelny kunszt, ozdobią dom i stworzą atmosferę rodzinnego dobrobytu. Uroczo w pokoju dziecięcym będą się prezentować figurki aniołków czy dzwoneczków, uosabiając niewinność i czystość młodej duszy. Figurka w pokoju dziecinnym powinna być zrozumiała dla dziecka i odzwierciedlać ucieczkę radości i beztroski.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz