W czym przechowywać biżuterię?

image

Istnieje kilka wygodnych sposobów na uporządkowanie biżuterii w domu, a jednym z nich są organizery.

Wygodny i pojemny organizer na biżuterię do szuflady

Przechowywanie biżuterii jest wygodne i najtańsze w plastikowych przezroczystych organizerach. Takie organizery wyglądają stylowo i nowocześnie oraz dają dużo miejsca do przechowywania. Sklepy oferują ogromną liczbę różnych modyfikacji organizerów biżuterii wykonanych z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest to tak zwany amerykański styl przechowywania biżuterii.

Plastikowe organizery na biżuterię mogą leżeć w szufladzie lub mają postać tac. Inną opcją przechowywania jest pudełko na biżuterię. To klasyczny organizer na biżuterię do szuflady. Stylowa drewniana skrzynka może stać się ozdobą każdego buduaru czy toaletki. Piękne pudełka są bardziej odpowiednie do przechowywania biżuterii, ponieważ mają więcej wdzięku. Wysokiej jakości pudełko na biżuterię może być też świetnym prezentem.

Wiszący organizer na biżuterię do szuflady sprawdza się tylko w przestronnych szafach. Taki organizer z przeźroczystymi kieszeniami można zawiesić w szafie na wieszaku lub na dowolnym haczyku zajmie mało miejsca, a zmieści całą twoją kolekcję.

Organizer na biżuterię do szafy – który wybrać?

Modułowe organizery biżuterii to wygodne i praktyczne rozwiązanie do przechowywania biżuterii Cała zawartość jest widoczna na zewnątrz - łatwo jest zatem znaleźć odpowiednią rzecz. Można łączyć je ze sobą lub z innymi modułowymi organizerami na biżuterię. Możesz przechowywać biżuterię w ten sposób zarówno na toaletce, jak i w szufladzie swojej komody, ponieważ łącząc ze sobą organizery modułowe, możesz dokładnie wypełnić całą przestrzeń szuflady.

Jako organizer na biżuterię do szafy doskonale sprawdza się stojak. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa, ceramiki, metalu - same podstawki są elementem wystroju. Chociaż dużej ilości biżuterii nie da się w ten sposób przechować, kilka ulubionych łańcuszków i pierścionków zawsze będzie pod ręką. A co, jeśli biżuterii jest po prostu bardzo dużo. W takim przypadku sprawdzi się elegancki i 5-poziomowy organizer na biżuterię do szafy.

Pojemny organizer posiada cztery szuflady i górną komorę z pokrywką. Jest bardzo duża i wykonana z wytrzymałego akrylu.

Organizer na biżuterię

Stojak na biżuterię główne zasady wyboru organizera

Wybierając organizer czy stojak na biżuterię, musisz znać zasady, które pomogą ci wybrać ten najwygodniejszy:

  • Korpus i rogi pudełka muszą być solidne, co ochroni zawartość przed wpływami zewnętrznymi.
  • Obecność kilku przegródek pozwoli wygodnie umieścić biżuterię, systematyzacja znacznie uprości wyszukiwanie odpowiednich przedmiotów.
  • Zaleca się posiadanie przegródki na pierścionki.
  • Łańcuchy wymagają dużej komory. Ważne jest, aby układać je swobodnie, aby uniknąć zagnieceń.
  • Przedmioty wykonane z różnych materiałów i metali szlachetnych wymagają osobnego przechowywania. Ilość przegródek dobierana jest z uwzględnieniem dostępnych dekoracji.
  • Utrzymanie biżuterii wykonanej z dowolnych materiałów w doskonałym stanie jest dość proste, jeśli odpowiednio zorganizujesz proces przechowywania.
  • Stojak na biżuterię nie może być większy niż lustro w toaletce.

Wiele osób nie wie, czy do każdej pary kolczyków użyć osobnych pudełek, czy też wszystkie komplety umieścić w jednej dużej przegrodzie pudełka lub na stojaku. Kolczyki można przechowywać osobno w małym pudełku. Należy wziąć pod uwagę rozmiar i kształt biżuterii. Małe kolczyki można umieścić w etui na pierścionek. W przypadku biżuterii o dużej objętości musisz przeznaczyć na nie dużą przegródkę. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia i deformacji kolczyków.

Jaki powinien być kuferek na biżuterię?

Wybierając kuferek na biżuterię, zwróć uwagę na kilka czynników:

  • Objętość.
  • Liczba poziomów.
  • Typ otwarcia.

Istnieją modele z wysuwanymi przegródkami, a także kuferki, w których wszystkie przegrody są widoczne jednocześnie. Ważne jest, aby dobrać pudełko do rozmiaru całej biżuterii. Wybierając kuferek na biżuterię, pamiętaj, że ważne jest ostrożne obchodzenie się z metalami szlachetnymi. Dzięki temu zachowają je w doskonałej kondycji przez wiele lat.

Przy wyborze należy upewnić się, że w kuferku znajdują się miękkie poduszki, a także zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny. Etui wykonane z drewna może być pokryte skórą, posiadać dodatkowe ozdobne nakładki, a także wewnętrzne zamki.

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje i warunki przechowywania pudełka. Do dużej ilości biżuterii wykonanej z metali szlachetnych potrzebny będzie niezawodny organizer z dużą ilością przegródek wyposażonych w miękkie podłoże. Cenna biżuteria powinna być przechowywana w wytrzymałych pudełkach ze wbudowanymi zamkami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz