Jak zorganizować imprezę w ogrodzie?

image

Lato to pora, kiedy chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz zorganizować spotkanie w gronie przyjaciół, urodziny czy imieniny, pomyśl o przyjęciu w ogrodzie. Garden party to imprezy, które od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością, tego typu przyjęcia są znane i organizowane na całym świecie – udział w niektórych z nich jest ogromnym zaszczytem, jak chociażby w tym, które każdego roku organizowała królowa Elżbieta II. Twoja impreza w ogrodzie może być niezwykle udanym przyjęciem, jeśli się do niej odpowiednio przygotujesz.

Jakie meble na przyjęcie w ogrodzie?

Odpowiednie meble ogrodowe, a przede wszystkim stół, są niezbędne do tego, aby przyjęcie w ogrodzie mogło się odbyć. Musisz wybrać taki, który będzie wielkością dopasowany do ilości zaproszonych na przyjęcie gości, dzięki temu każdy z nich będzie mógł zająć przy nim wygodną pozycję, Jako siedziska sprawdzą się leżaki, fotele i krzesła ogrodowe – będą bardziej komfortowe, jeśli umieścisz na nich miękkie, kolorowe poduchy. Możesz je przykryć  także pledami – gdy wieczór będzie chłodny, będzie się można nimi przyjemnie otulić. Ważnym elementem przyjęcia jest także odpowiednio dobrana zastawa oraz obrus. Stół niekoniecznie musisz przykrywać materiałowym obrusem, doskonale sprawdzi się także jednorazowy, który po zakończeniu przyjęcia po prostu wyrzucisz do kosza. Żadne, a tym bardziej eleganckie przyjęcie w ogrodzie nie może obejść się bez serwetek, słomek do napojów (możesz dzisiaj kupić papierowe albo wielorazowe), kwiatów i ustawionych na stole świec.

Jakie dekoracje na imprezę w ogrodzie?

To, jakie dekoracje na imprezę w ogrodzie wybierzesz zależy przede wszystkim od tego, jaki będzie ona miała charakter. Garden party to przyjęcia, które  najczęściej rozpoczynają się po południu i trwają do późnego wieczora, dlatego musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie: przydadzą się lampiony, latarenki i świece. Możesz wykorzystać także pochodnie tiki, a gdy nie możesz sobie pozwolić na ich zapalenie, zastąp je kolorowymi girlandami świetlnymi. Latarenki i lampiony możesz ustawić w różnych miejscach, ale możesz też zawiesić je na gałęziach drzew. Zadbaj o to, aby znajdowały się one z dala od łatwopalnych materiałów, a te ustawione ustaw tak, aby się nie wywróciły. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu romantycznego nastroju, w napełnionych wodą naczyniach umieść pływające świece. Twoje doskonale zorganizowane letnie przyjęcie w ogrodzie mogą zepsuć komary, pomyśl więc o odstraszających je dekoracjach. Doskonale sprawdzą się między innymi świece zapachowe – wybierz takie, które wydzielają zapach nielubiany przez komary, na przykład lawendowy. Jako dekoracje na przyjęcie w ogrodzie sprawdzą się też balony i cięte kwiaty – wstaw je do wazonów, szklanych słoi, butelek.

Przyjęcie w ogrodzie

Co zrobić, gdy podczas przyjęcia w ogrodzie popsuje się pogoda?

Pogoda odgrywa kluczową rolę podczas ogrodowego przyjęcia – sprawdź więc wcześniej prognozy. Na wszelki wypadek możesz rozłożyć specjalny ogrodowy namiot – gdy ustawisz pod nim stół, nawet największy deszcz nie zepsuje Twojego przyjęcia. Taki namiot przyda się także jako ochrona przed słońcem, sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy zapraszasz dużo gości. Na mniejszym przyjęciu jako osłona przed słońcem sprawdzi się rozłożony nad stołem ogrodowy parasol. Możesz też rozważyć umieszczenie nad stołem moskitiery – nie ochroni ona przed deszczem Ciebie i Twoich gości, ale za to niestraszne Wam będą komary i inne uprzykrzające życie owady.

Jakie menu na letnie przyjęcie w ogrodzie?

Impreza w ogrodzie wymaga też odpowiednie menu, podczas ogrodowego przyjęcia na stole mogą znaleźć się nie tylko potrawy przygotowane na grillu. Na letnią imprezę zorganizowaną w ogrodzie doskonale sprawdzą się też inne dania, w szczególności te, które zostały przygotowane z sezonowych warzyw. Jakie dokładnie menu znajdzie się na stole, zależy od tego, na jaką kuchnię się zdecydujesz – ważne jest to, aby w jadłospisie znalazły się nie tylko dania mięsne, ale także wegetariańskie, możesz z nich zrezygnować, jeśli wiesz, że wśród przybyłych na organizowane przez Ciebie przyjęcie będą wyłącznie mięsożercy. Nie zapomnij o napojach – możesz przygotować owocowy poncz, dobrze schłodzoną domową lemoniadę lub wodę z cytryną, miętą i kostkami lodu. Pomyśl także o deserach – możesz podać nie tylko ciasta, ale także lody i sorbety. Wszystkie potrawy i napoje umieść w zamykanych naczyniach albo przykryj specjalnymi osłonkami na jedzenie, dzięki czemu nie staną się one pokarmem także dla owadów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz