Ekskluzywne świece zapachowe – czym się kierować przy wyborze?

image

Świece wydają się atrybutem zimowych wieczorów i świąt, ale w praktyce sprawdzają się w każdych okolicznościach. Romantyczna kolacja, relaksująca kąpiel, spotkanie z przyjaciółmi – świece ozdobią każdy wieczór i wypełnią dom atmosferą ciepła i komfortu.

Jak wybrać świeczki zapachowe?

Wysokiej jakości świece wykonane są z wosku pszczelego lub roślinnego: kokosowego, sojowego, morelowego. Są bezpieczne, dobrze utrzymują aromat i równomiernie rozpływają się podczas palenia, co oznacza, że świeczki zapachowe starczają na długi czas. Niedrogie świece są zwykle wykonane z parafiny uzyskanej z destylacji ropy naftowej. Takie świece po podgrzaniu uwalniają toksyczne substancje, które mogą powodować alergie. Są wyjątki: świece z dodatkiem wysoko oczyszczonej parafiny, z której czasami korzystają znane domy perfumeryjne.

Świeczki zapachowe z wosku pszczelego mają delikatny miodowy zapach. Po spaleniu uwalniają substancje bakteriobójcze. Świece woskowe palą się równomiernie. Knot jest również wskaźnikiem jakości świecy. Najpopularniejszym materiałem na knoty jest bawełna. Łatwo się rozpala i spala się równomiernie wraz z woskiem. Gładki, pleciony knot bez cynkowej nici w rdzeniu to znak dobrej świecy.

Ekskluzywne świece zapachowe – jaki zapach wybrać?

Świecę zapachowe należy dobierać jak perfumy, czyli według własnego gustu. Nie ma uniwersalnych zasad wyboru, ale można podać kilka ogólnych wskazówek.

Zapach utrzymuje nastrój i atmosferę w pomieszczeniu. Dlatego nie powinien „kłócić się” z wnętrzem, ale harmonijnie je uzupełniać. Do sypialni odpowiednie są spokojne i relaksujące aromaty. Do łazienki - orzeźwiające cytrusy, do kuchni – zapachy budzące apetyt. W miejscu pracy możesz postawić ekskluzywne świece zapachowe z nutką cytrusów lub mentolu - orzeźwia jak kawa. Do małych pomieszczeń lepiej wybrać delikatniejszy i niezbyt aktywny zapach.

Wysokiej jakości ekskluzywne świece zapachowe pachną naturalnymi olejkami eterycznymi, które przy stopniowym i delikatnym spalaniu wydzielają swój aromat. Świecę produkowane masowo doprawiane są głównie monoperfumami (waniliowymi, kawowymi, czekoladowymi), a świece klasy premium zaskakują różnorodnością kompozycji zapachowych.

Kiedy pasja do domowych zapachów przerodziła się w światowy trend, wiele domów perfumeryjnych zaczęło tworzyć osobne linie świec. Pojawił się koncept świecy luksusowej - aromatycznej świecy znanej marki w stylowym opakowaniu, o trwałym i bogatym zapachu. Te świece wykorzystują te same surowce, co przy produkcji perfum.

Dobra świeca zapachowa nie musi być droga. Istnieje wiele marek w średniej kategorii cenowej, które produkują wysokiej jakości i oryginalne zapachy do domu. Wybierając świecę, zwróć uwagę na skład. Powinien być naturalny: wosk roślinny lub pszczeli, knot z czystej bawełny lub drewna, olejki zapachowe w kompozycji perfum.

Świece zapachowe

Intensywne świece zapachowe - Jak prawidłowo palić świece?

Przycinaj knot do 5 mm za każdym razem, gdy masz zamiar zapalić nową świecę. Jeśli zastosujesz się do tej zasady, płomień będzie równy i jasny, a świeca wypali się do dołu. Istnieje specjalny trymer do przycinania knota, ale można również użyć nożyczek do paznokci. Świec nie należy zdmuchiwać, ale gasić specjalną nasadką lub pokrywką, która czasami jest dołączona do zestawu. Jest to konieczne, aby zapach spalonego knota nie mieszał się z aromatem wosku.

Intensywne świece zapachowe powinny się palić przez co najmniej półtorej godziny. W tym czasie wosk równomiernie się nagrzewa i wydziela swój aromat. Jeśli zgasisz świecę szybciej, wosk będzie miał czas na stopienie się tylko w środku i powstanie tak zwany krater wokół knota.

Jeśli intensywne świece zapachowe będą się palić dłużej, to knot może utonąć w płynnym wosku. Jeśli lubisz długo palić świecę, zgaś ją po półtorej do dwóch godzin, pozwól jej trochę ostygnąć, w razie potrzeby skróć knot i możesz ją ponownie zapalić.

Jak wybrać naturalne świece zapachowe?

Wybierając naturalne świece zapachowe, zwróć uwagę na proporcje wielkości świecy i grubość knota. Jeśli cienka świeca ma gruby knot, może nawet powodować zatrucie tlenkiem węgla. Aby utrzymać knot w pozycji pionowej, niektórzy producenci stosują ołowiany rdzeń. Po podgrzaniu metal wydziela opary, które zakłócają funkcjonowanie mózgu i ośrodkowego układu nerwowego. Aby sprawdzić, czy naturalne świece zapachowe zawierają ołów, przetrzyj końcówkę knota kartką papieru. Jeśli zostawia szary ślad, jak zwykły ołówek, to ma ołowiany rdzeń. Jeśli świeca była już zapalona, utnij część knota i sprawdź, czy nie ma tam metalowego pręta.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz