Luksusowa łazienka – jakie dekoracje do łazienki wybrać?

image

Łazienka jak każde pomieszczenie wymaga odpowiedniej dekoracji. Te jednak należy stosować z wyczuciem. Łazienka jest pomieszczeniem specyficznym z racji wysokiej wilgotności i braku światła słonecznego.

Jak dobrać dekoracje do łazienki na półkę?

Kluczowym elementem, jeśli chodzi o dekoracje do łazienki na półkę, jest system przechowywania. Wybierz wiklinowe kosze do przechowywania i zwykłe ręczniki, które są potrzebne w łazience zarówno zgodnie z ich przeznaczeniem, jak i jako dekoracja.

Prostym sposobem na przechowywania w łazience jest użycie otwartych półek. Jest to świetna opcja na zyskanie dodatkowej przestrzeni, a jednocześnie mobilna, ponieważ regał można przenieść w inne dogodne miejsce. Nadaje się do małych łazienek, ponieważ w sklepach można znaleźć stojak o dowolnym rozmiarze. Jeśli łazienka ma odpowiednią niszę, możesz powiesić w niej otwarte półki. Dekoracje do łazienki na półkę można też umieścić pod lustrem.

Dekoracje do łazienki na ścianę – jak dobrać odpowiednią fakturę i kolor?

Panele PCV to najprostszy sposób na dekoracje do łazienki na ścianę. Mają kilka zalet.

 • Dostępne w wielu kolorach.
 • Są wodoodporne i łatwe do czyszczenia.
 • Przed montażem nie jest konieczne wyrównywanie ścian.
 • Pozwalają stworzyć dodatkową izolację akustyczną.

Minusem paneli jest ich kruchość. Wyginają się i pękają pod naciskiem, więc należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Ponadto plastikowe panele nie wyglądają luksusowo. Panele można przyklejać lub układać na skrzynce z profili aluminiowych. W małym pomieszczeniu dobrze prezentują się jeden wzór, jasne kolory i wydłużona podszewka. Jeśli pozwala na to powierzchnia, możesz eksperymentować z różnymi teksturami, naprzemiennie je układać w pionie i poziomie, łączyć różne okładziny, tworzyć ozdobne wstawki. Oprócz ścian, meble i instalacje można osłonić modułami PCV. Na przykład z prześcieradeł można wykonać parawan do wanny lub pokrowiec na szafkę pod zlewem.

Najprostsze dekoracje do łazienki na ścianę to oczywiście przemalowanie pomieszczenia. To wykończenie jest dość pracochłonne, ale ma dwie niezaprzeczalne zalety. Po pierwsze, farba może być stosowana w każdym stylu wnętrza. Barwnik i narzędzia kosztują mniej niż ceramika. Ponadto przygotowanie ścian i nałożenie dwóch warstw farby jest nadal łatwiejsze niż układanie płytek i można to zrobić samemu. Malowanie ścian w łazience zamiast płytek jest rzadko wybierane jako kompletne wykończenie. Mokre obszary – prysznic, ściana nad wanną i umywalka – nadal lepiej dekorować płytkami. Połączenie dwóch materiałów to dziś najpopularniejsze rozwiązanie.

Nowoczesna łazienka

Dekoracje do łazienki na parapet - Jak ozdobić parapet?

Parapety to prawdziwa przestrzeń dla pomysłów projektowych, dzięki którym możesz uczynić łazienkę bardziej komfortową. Optymalne dekoracje do łazienki na parapet to oczywiście kwiaty. To rzeczywiście najlepsze miejsce do sadzenia roślin ze względu na naturalne światło przez cały rok. Najczęściej jednak układamy donice bez zastanowienia się nad całością kompozycji, tworząc w ten sposób swoisty chaos. Aby zmienić swój parapet w designerską dekorację, musisz przestrzegać tych prostych zasad:

 • Nie zaśmiecaj przestrzeni. Lepiej umieścić mniej roślin, ale wybrać swoje ulubione. Niech przyciągają jak najwięcej uwagi.
 • Wybierając dekoracje do łazienki na parapet, zmierz rozmiar okna. Mała nadaje się do umieszczania zgrabnych i niskich sukulentów lub innych niewymiarowych kwiatów. Jeśli otwór okienny jest wystarczająco duży, ozdobią je kwiaty z obszernymi i rozłożystymi liśćmi.
 • Najlepszą opcją jest, jeśli doniczki mają ten sam kolor i podobny wygląd. Nie należy łączyć doniczek wykonanych w stylu prowansalskim z pojemnikami w stylu minimalistycznym lub loftowym.

Przydatne, funkcjonalne i ciekawe dodatki do łazienki

Spróbuj ułożyć zestaw akcesoriów łazienkowych, który zawiera dowolne pozycje z tej listy:

 • Szklana półka nad umywalką.
 • Pojemnik do szczoteczek do zębów.
 • Dozownik na mydło w płynie.
 • Mydelniczka z uchwytem ściennym.
 • Półka ścienna do przechowywania.
 • Uchwyt na ręczniki;

Funkcjonalne i ciekawe dodatki do łazienki to też poręcz, haczyki na ubrania/ręczniki, uchwyt na papier toaletowy, szczotka (kryza) do toalety. Pamiętaj, że ciekawe dodatki do łazienki, muszą być funkcjonalne. To słowo, które nieustannie powtarzają producenci wyposażenia sanitarnego, mebli łazienkowych i oczywiście akcesoriów. Akcesoria w łazience nie powinny być zatem umieszczane przypadkiem, ale z konkretnego powodu. Sprawiają, że kąpiele są wygodniejsze i przyjemniejsze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz