Dekoracje w stylu Hampton do domu – wnętrze w stylu Hampton

image

Wnętrza w stylu Hampton znamy przede wszystkim z filmów amerykańskich. To wnętrza, które elegancko łączą luksus, wygodę i styl. Szczególnie często ten styl jest używany w projektowaniu kuchni.

Styl Hampton w kuchni

Hampton harmonijnie łączy elementy stylu klasycznego, art deco, rustykalnego i angielskiego, choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać nierealne. Wystarczy jednak spojrzeć na przykłady takich konstrukcji, aby szybko nauczyć się rozpoznawać styl Hampton. Warto też dodać, że to połączenie jest bardzo estetyczne i co ważne ponadczasowe.

Kuchnia w stylu Hampton jest najczęstszą opcją dla połączonej jadalni. Duża wspólna przestrzeń to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. W takim pomieszczeniu konieczne jest posiadanie wielu okien, aby ilość wpadającego do środka naturalnego światła była jak największa. Wnętrze w tym stylu utrzymane jest w jasnych kolorach z dominującymi w nim odcieniami bieli, beżu, szarości lub błękitu, które najczęściej łączy się z brązem, granatem i srebrem.

Dobre oświetlenie w pomieszczeniach z naturalnym światłem jest bardzo ważne. Nie mniej ważne jest prawidłowe rozmieszczenie lamp wiszących i podłogowych, które charakteryzują się różnorodnością i bliskością oświetlanego miejsca. Oświetlenie górne jest zawsze umieszczone nad stołami i wyspą kuchenną. Styl Hampton to prawie zawsze wyspa kuchenna.

Jak zaprojektować korytarz w stylu Hampton?

Korytarz w stylu Hampton to najlepszy sposób na rozpoczęcie projektu w tym stylu w całym domu. Niezależnie od tego, czy masz tylko wąską niszę, czy pełny hol jako wejście, istnieje duży potencjał, aby przekształcić te przestrzenie w piękne i funkcjonalne pomieszczenie. Pomimo dostępnej przestrzeni, korytarz w stylu Hampton to miejsce pełne osobowości, praktycznych możliwości przechowywania i miejsce, które zachwyci twoich gości.

Jeśli budujesz swój dom od podstaw, postaraj się umieścić jak najwięcej szklanych okien, aby uzyskać jasną i jasną atmosferę. Jeśli w twoim przedpokoju brakuje okien, nadal możesz stworzyć otwartą przestrzeń, używając miękkiej, neutralnej palety kolorów jasnych mebli. Jeśli chodzi o wybór mebli, powinieneś wybrać mieszankę naturalnych materiałów, takich jak lite drewno, rattan i tkaniny organiczne, a także eleganckich metali, na przykład aluminium lub żelaza. Dobrze wyważone połączenie tych materiałów stworzy wygodny, ale jednocześnie nowoczesny korytarz w stylu Hampton.

Jeśli chodzi o meble, to funkcjonalność jest kluczem do maksymalnego wykorzystania przestrzeni w przedpokoju. Niezależnie od tego, czy jest to konsola do aranżacji kwiatowych, lampa stołowa i ozdobne miski do przechowywania kluczy i bałaganu, czy też praktyczne biurko. Szczególnie w małym korytarzu chcesz pomyśleć o tym, jak mądrze wykorzystać dostępną przestrzeń.

Salon w stylu Hampton

Funkcjonalny i wygodny salon w stylu Hampton

Eleganckie meble z odrobiną letniego charakteru – tak w skrócie można opisać styl Hampton w salonie. Aby styl był jak najbardziej zbliżony do oryginału, należy starannie dobierać poszczególne elementy mebla.

Konieczne jest ograniczenie się do klasycznych, jasnych kolorów, takich jak szary, beżowy, biały, niebieski. Bardziej nasycone kolory można zastosować jedynie jako drobne dodatki – podkreślą lekko beztroski charakter wnętrza. Bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z wystrojem, gdyż salon w stylu Hampton to przede wszystkim synonim niewymuszonej elegancji. Jednocześnie meble nie powinny być monotonne. Połączenie kilku kolorów nada wnętrzu wyrazistości.

Meble powinny być klasyczne i eleganckie, możemy zmienić ich surowy charakter, łącząc elementy mebli z różnych kolekcji. Tradycyjny zestaw mebli tapicerowanych z różnych kolekcji w odcieniach bieli można urozmaicić ekstrawaganckimi fotelami w stylu vintage. Wyrafinowane wykończenia mebli łagodzą dodatkowe elementy w stylu marynistycznym, a także świece i lampy. Salon w stylu Hampton to też miękkie poduszki, wzorzyste koce i dywany z wysokim włosiem.

Obrazy w stylu Hampton – jak dobrać dodatki

Kolorystyka stylu zawiera naturalne odcienie i niejako zaciera granice między domem a otaczającym go pejzażem morskim. Występuje tu biel (są to chmury i piana morska), beż (piasek przybrzeżny), błękit i ciemnoniebieski (kolory oceanu) zielony (rzadkie rośliny na pasie nadmorskim) oraz szary (kolory kamieni na plaży). W tym samym stylu powinny być obrazy w stylu Hampton, które zawiesimy na ścianach.

W ścianach w stylu Hampton dominuje biel lub pastelowe kolory, często po prostu wykończone białą boazerią lub ozdobione przez obrazy w stylu Hampton w marynistycznym stylu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz