Zimowe dekoracje do domu – przytulne ozdoby na zimę

image

Zimowe dekoracje są odpowiednie nie tylko na czas świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok, ale dosłownie przez całą zimę.

Samodzielnie wykonane dekoracje zimowe na okno

Dekorowanie okien na Nowy Rok wycinankami to już tradycja. Wszyscy pamiętamy papierowe płatki śniegu z dzieciństwa jako najłatwiejszy i najszybszy element świątecznego nastroju. Teraz tradycyjna technika zamieniła się w całą sztukę. Takie dekoracje zimowe na okno możesz wykonać samodzielnie. To, co potrzebujesz to:

  • Zwykły biały papier.
  • Taśma przezroczysta lub dwustronna, klej PVA.
  • Nóż biurowy lub nożyczki, które będą wygodne do wycinania ażurowych wzorów;

Przed przyklejeniem wycinanek na szkle konieczne jest zaplanowanie ich lokalizacji i znaczników. Aby przymocować papierowe zdjęcia do szklanej powierzchni, możesz użyć kleju lub taśmy. Jeśli nie chcesz zabrudzić okna, możesz zastosować inną metodę: przetrzyj występ wilgotną kostką mydła i od razu przyklej go do czystej i suchej szyby. Z zewnątrz i od wewnątrz taki noworoczny wystrój prezentuje się równie efektownie.

Gałęzie jodły to kolejne proste dekoracje zimowe na okno. Wystarczy znaleźć gałązkę świerkową, opłukać ją i pozostawić do wyschnięcia. Za pomocą nici jutowej lub wstążek gałąź należy przymocować do gzymsu, a następnie ozdobić noworocznym blichtrem, szyszkami i słodyczami. W razie potrzeby możesz ozdobić gałązkę według własnego uznania - nawet pomalować lub przykryć iskierkami, lub sztucznym śniegiem.

Dekoracje zimowe na stół, które wykonasz samodzielnie

Światła na szklanej powierzchni, tworzą w pomieszczeniu zarówno świąteczną, jak i romantyczną atmosferę. Małe żarówki LED, odbijające się w oknie, zawsze wyglądają efektownie. W przypadku okien idealne są girlandy elektryczne z efektami takimi jak „wodospad” lub „deszcz”, „sople” lub „frędzle”. Taki noworoczny wystrój w oknach nie jest tani, ale widowiskowy.

Warto też zadbać o dekoracje zimowe na stół. Możesz na nim umieścić wszystkie noworoczne atrybuty, których nie można zawiesić na choince. Świece, figurki, cyprysy domowe, sztuczne mini drzewka czy jałowce. Zwykłą doniczkę lub doniczkę można skutecznie ozdobić noworocznym blichtrem. Dekoracje zimowe na stół to także odpowiednio dobrany obrus. Ten można ozdobić świerkowymi gałęziami lub szyszkami.

Zimowy lampion ogrodowy

Zimowe dekoracje przed domem – jak zaplanować oświetlenie?

Zimowa dekoracja przed domem w większości przypadków polega na zastosowaniu lekkich kompozycji. Różnego rodzaju girlandy, mocowane według schematu, stworzą kolorową iluminację, która zachwyci gości, sąsiadów i osoby postronne. Jednak zanim zaczniesz montować zimowe dekoracje przed domem, określ swój budżet. Jeśli twoje finanse są ograniczone, udekoruj jedynie wybrane obszary. Na przykład podkreśl ramę domu lub przestrzeń wokół drzwi. Niektórzy zwracają większą uwagę na dekorowanie balustrady i werandy. Zimowe dekoracje przed domem mogą być utrzymane w jednej kolorystyce, ale możesz też łączyć ze sobą kolory świateł. Kolory czerwony i złoty są uważane za klasyczne, można je łączyć ze srebrnym, białym i zielonym. Fani zimnych tonów powinni kupić liliowe, niebieskie, zielonkawe żarówki.

Schemat rozkładu podświetlenia musisz zaplanować wcześniej. Oczywiście możesz zaprosić projektanta do wykonania tej pracy, ale możesz to zrobić samemu. Przed udekorowaniem domu zdecyduj, które obszary chcesz podkreślić, a które ukryć. Oświetlenie elewacji wzdłuż konturu nie powinno być przerywane. Tylko niektóre girlandy nadają się do umieszczenia na ulicy. Ich wskaźnik ochrony przed wilgocią powinien wynosić ip-44, a mrozoodporność do -40 stopni. Takie podświetlenie nie pęka na mrozie i świeci jasno niezależnie od temperatury i opadów.

Odpowiednie zimowe dekoracje w ogrodzie

Ogród zimą również powinien i może wyglądać atrakcyjnie. Sama natura zatroszczyła się już o wiele elementów dekoracyjnych – drzewa okrywa mieniący się śnieżnobiały welon, a krzewy, żywopłoty i rzeźby nabierają charakterystycznych kształtów. Dekorując ogród, staraj się nie zniszczyć od jego naturalnego piękna.

Naturalne zimowe dekoracje w ogrodzie takie jak gałęzie świerkowe, krzewy jałowca, wymagają jedynie delikatnego podkreślenia. Dobrym rozwiązaniem są donice ogrodowe. To świetne pole do eksperymentów dekoracyjnych i wręcz wymarzone zimowe dekoracje w ogrodzie. Twoim zadaniem jest stworzenie kompozycji noworocznej z naturalnych materiałów i udekorowanie nią wejścia do domu. Tu doskonale sprawdzą się światełka, błyskające żarówki w kształcie sopli lodu, uzupełnione postaciami związanymi ze świętami i zimą – bałwanem, jelonkiem, mikołajem czy stojącymi lampionami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz