Ogromnym zainteresowanie osób będących miłośnikami doskonałego designu od kilku lat cieszy się zarówno styl bogo, jak i glamour. Jednym z gorących trendów od pewnego czasu jest styl, który łączy w sobie cechy charakterystyczne dla obu tych stylów wnętrzarskich. Otrzymał on nazwę styl boho glamour. To idealny styl dla Ciebie, jeśli kochasz sielskość charakterystyczną dla stylu boho, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z elegancji, która jest charakterystyczna dla stylu glamour. Boho glam to styl łączący prostotę i szyk.
Styl boho glamour często nazywany jest również boho chic, jego początki sięgają pierwszych lat XXI wieku. Styl ten narodził się w modzie w 2004 roku, szybko zdobył popularność, w efekcie której z modowych wybiegów trafił do wnętrz. Jak już wspominaliśmy, styl boho glam to połączenie cech stylu boho i glamur, dlatego też we wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu charakterystyczne są:-metaliczne, złote lub srebrne zdobienia;-motywy roślinne i zwierzęce. We wnętrzach w stylu boho glam dużą rolę odgrywa oświetlenie oraz dekoracje z żywych roślin.
We wnętrzach boho królują barwy ziemi, biel i beż – nie inaczej jest we wnętrzach urządzonych w stylu boho glamour. Jest jednak jedna zmiana – jeśli kochasz zdecydowane kolory, styl boho glam także jest dla Ciebie. Wybierając styl boho glamour we wnętrzach możesz wykorzystać także takie barwy, jak bordo, kobalt czy szmaragd. Stylistyka, którą tworzy styl boho glam jest unikalna i stylowa nie tylko dzięki połączeniu różnych barw, ale także dzięki połączeniu naturalnych materiałów z takimi jak brokat. Boho glamour kocha błyszczeć podobnie, jak styl glamour, dlatego też we wnętrzach mile widziane są błyszczące, metaliczne dodatki i cekiny.
Ze względu na swoją jasną kolorystykę, styl boho glamour jest uniwersalny i doskonale sprawdza się we wszystkich zarówno małych, jak i przestronnych wnętrzach. W tym stylu możesz urządzić praktycznie każde pomieszczenie, najczęściej jednak gości on w salonach i sypialniach. Jeśli chcesz wybrać boho glam dla salonu, pamiętaj o wybraniu odpowiednich mebli i dodatków. Jeśli chodzi o meble, to w salonie zaaranżowanym w tym stylu powinny znaleźć się nie tylko nowoczesne, ale także stare bądź na takie stylizowane. Zadbaj także o to, aby nie zabrakło w nim tapicerowanych mebli. Postaw także na błyszczące dodatki – mile widziane są złocone lub posrebrzane figurki. Jak już wspominaliśmy, pożądane są też żywe rośliny – umieść je w stylowych, metalowych i koniecznie błyszczących osłonkach. Do wyeksponowania roślin wykorzystaj również stojące i wiszące kwietniki. Doskonałym odniesieniem do stylu glamour w salonie boho glam będzie stolik kawowy z blatem wykonanym z marmuru albo szkła.
Styl boho glamour nie jest zarezerwowany tylko dla salonów i sypialni, z powodzeniem w tym stylu możesz zaaranżować także kuchnię i jadalnię. Postaw na meble o zaokrąglonych rogach i kuchenne sprzęty o owalnych kształtach. Postaw na stylowe pojemniki do przechowywania z wieczkami w kolorze złota albo srebra – będzie to subtelne nawiązanie do stylu glamour. Postaw na naczynia ze złotymi zdobieniami – świetnie prezentują się nie tylko filiżanki z takim dekorem, ale także misy, talerze i patery. Wybierz też złote sztućce i podkładki pod talerze w tym samym kolorze. Możesz je łączyć z dodatkami wykonanymi z drewna, wikliny, bambusa, pokochaj też kryształy.
W aranżacji wnętrz w stylu boho glam niezbędne są między innymi lampy. W aranżacji w tym stylu możesz wykorzystać zarówno lampy stołowe (koniecznie ze złoconą podstawą), jak i sufitowe oraz kinkiety. Możesz śmiało łączyć w jednym pomieszczeniu lampy o różnym designie – obok wiszącej lampy sufitowej z kryształkami jest miejsce także dla prostej stojącej lampy. Wybierając dodatki do wnętrz w stylu boho glamour nie zapomnij o dekoracyjnych poduszkach w kolorze granatowym, bordowym albo szmaragdowym – dobrze byłoby, aby ozdabiał je złoty lub srebrny haft. Styl boho glam kocha też figurki w kształcie zwierząt – wybieraj mosiężne słonie, gepardy albo żurawie. Figurki te będą stanowić doskonałe odniesienie do stylu boho, który w chwili narodzin w latach siedemdziesiątych XX wieku wiele inspiracji czerpał z kultury narodów zamieszkujących Amerykę Południową, Australię i Afrykę.