Dekoracje DIY - Jak ozdobić pokój własnoręcznie?

image

Każdy dom czy mieszkanie możemy udekorować własnoręcznie. Takie dekoracje są dziś niezwykle popularne, a jednocześnie sprawiają, że przestrzeń wygląda przytulnie i niecodziennie.

Pomysły na ozdoby do pokoju – jak ozdobić pokój własnymi rękami?

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na kosztowną figurkę lub luksusowy obraz. Jednocześnie kto powiedział, że tylko kupione rzeczy mogą uczynić dom przytulnym? Nie spiesz się z zakupem drogich wazonów i ramek ani nie podążaj za trendami mody. Możesz udekorować mieszkanie z duszą, a wystrój z improwizowanych materiałów sprawi, że twoje ściany będą oryginalne. Zanim zrealizujesz swoje pomysły na ozdoby do pokoju, zastanów się nad stylem wnętrza. Na przykład styl skandynawski we wnętrzu nie będzie wyglądać korzystnie, jeśli koncepcja drewnianych mebli i zimnych odcieni zostanie rozcieńczona metalowymi dekoracjami. Nie zaśmiecaj pokoju niepotrzebnymi rzeczami, aby przytulny dom nie zamienił się w składowisko rupieci. Zbyt wiele dodatkowych przedmiotów „obciąża” wnętrze, a także zbiera dużo kurzu.

Wprowadzając pomysły na ozdoby do pokoju, wykorzystaj nie tylko wyobraźnię, ale także swoje umiejętności. Jeśli wiesz, jak haftować, udekoruj mieszkanie własnymi haftowanymi poduszkami i tekstyliami. Jeśli rysunek jest twoją mocną stroną, dlaczego nie ozdobić pustych ścian swoimi arcydziełami? Spraw, aby elementy dekoracyjne były praktyczne. Nudny regał można zastąpić oryginalnymi, wielokolorowymi półkami o nietypowym kształcie. Są zarówno piękne, jak i użyteczne.

Własnoręczne ozdoby do pokoju – przykłady

Nie spiesz się do sklepu po obrazy znanych artystów. Twórz obrazy samodzielnie z materiałów, które masz pod ręką lub które możesz kupić w sklepie. Obrazy na nici to nowoczesny i nietypowy sposób na dekorację, którego raczej nie znajdziesz u znajomych lub sąsiadów. Aby stworzyć taką kompozycję, potrzebujesz tylko 3 „narzędzi”:

 • Deska o grubości 3 cm.
 • Nici.
 • Gwoździe.

Takie własnoręczne ozdoby do pokoju zrobisz w kilka godzin, nawet bez specjalnych umiejętności rysowania lub szycia:

 • Wybierz rysunek, wydrukuj i wytnij niezbędne detale - będą pełnić rolę szablonów.
 • Na wyciętym szablonie przenieś rysunek na tablicę.
 • Wbijaj gwoździe wzdłuż konturów obrazów w odległości 5 mm od siebie.
 • Rozciągnij nić między paznokciami. Możesz to zrobić zarówno w określonej kolejności, jak i losowo.

Poduszki, koce i inne elementy tekstylne to idealne własnoręczne ozdoby do pokoju. Jeśli kochasz i umiesz haftować, możesz łatwo ożywić pomieszczenie. Może to być:

 • Poduszka ze swetra lub koszuli. Szkoda wyrzucić stary sweter, którego nie nosiłaś od kilku lat? Zrób z niego poduszkę, dzięki której zimowe wieczory staną się jeszcze cieplejsze.
 • Poduszka z aplikacją. Wszystko, czego potrzebujesz to tkanina, nożyczki, nitka z igłą i wyobraźnia. Wytnij z tkaniny dowolne figurki, kwiaty, postacie i przyszyj poduszki do poszewki.
 • Poduszka z guzikami. Jeśli masz kilkanaście zbędnych guzików, udekoruj nimi poduszkę. Najlepiej zrobić to tylko z jednej strony.

Ozdoby DIY do pokoju

Jak ozdobić pokój DIY w prosty sposób?

Pięknie zaprojektowane półki na książki i drobiazgi będą nie tylko pięknie wyglądać, ale również pełnić funkcję praktyczną. Oto jak ozdobić pokój DIY w ten sposób:

 • Pomaluj tył otwartego regału na jasny kolor.
 • Zawieś półki na ścianie w taki sposób, aby ułożyć z nich słowo.
 • Użyj niestandardowych półek.
 • Zrób ramę na stojak lub półkę z girlandą.

W salonie nigdy nie jest za dużo światła. Szczególnie w małych pomieszczeniach położonych po słabo oświetlonej stronie. Jednak nie trzeba wieszać kinkietów ani umieszczać lamp podłogowych na całym obwodzie pomieszczenia. Jeśli nie wiesz jak ozdobić pokój DIY, to zrób lampy własnymi rękami, a staną się romantycznym dodatkiem.

Ozdoby DIY do pokoju

Pokój możesz łatwo udekorować kwiatami. Dodaj do nich ozdoby DIY w postaci doniczek. Pomaluj zwykły słoik na jasny kolor i masz gotową doniczkę lub wazon. Wykorzystaj to, co dała nam natura. Weź kilka gałęzi i zwiąż je liną. W ten sposób można ozdobić zarówno sztuczne kwiaty, jak i niepozorną doniczkę. Zastąp gałęzie zwykłymi wielokolorowymi ołówkami, a otrzymasz oryginalną doniczkę.

Proste do zrobienia ozdoby DIY to girlandy. Papier to materiał, który ma każdy w domu. Ze zwykłych wycinanek w różnych kolorach i kleju możesz wymyślić oryginalną dekorację pokoju. Na girlandę możesz naszyć skrawki tkaniny o zupełnie innych kolorach i materiałach. Wytnij kształty i zszyj je maszynowo lub ręcznie. Zwykłe wstążki satynowe również świetnie nadają się do tworzenia takich ozdób.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz