Letnie dekoracje do domu – pomysły na letnie dekoracje

image

Lato to najlepszy czas na udekorowanie domu oraz ogrodu. Jak wybrać odpowiednie dekoracje, jeśli chodzi o letnie dni.

Jakie dekoracje letnie na okna będą dobrym wyborem?

Najpopularniejsze dekoracje letnie na okna to oczywiście kwiaty. Umieść rośliny doniczkowe w strategicznych miejscach, aby poprawić wygląd okna. Doskonale latem wygląda na przykład hibiskus. Możesz też udekorować parapet świeżymi kwiatami z ogrodu w wazonach. Aby okno ładnie wyglądało także wieczorem ustaw tam świece na baterie – imitują prawdziwe świece i możesz je ustawić tak, aby włączały się o określonych godzinach. Jeśli masz ograniczoną powierzchnię, spróbuj powiesić rośliny. Takie dekoracje letnie na okna będą wyglądać efektownie, a sam rośliny są łatwe w pielęgnacji.

Proste i uniwersalne dekoracje letnie na stół

Latem marzymy o jedzeniu na świeżym powietrzu pod kwitnącymi jabłoniami. Z przyjemnością organizujemy urodziny, spotkania z przyjaciółmi, romantyczne kolacje. Aby atmosfera była przyjemna i sprzyjała swobodnej komunikacji, lepiej wcześniej przemyśleć wystrój stołu.

Główną ozdobą letniego stołu są sezonowe kwiaty: irysy, piwonie, stokrotki, róże, lilie. Układaj bukiety nie tylko w wazonach, ale także w dzbankach, starych czajnikach, pięknych butelkach - użyj wyobraźni. Wybierając dekoracje letnie na stół, zadbaj aby wysokość kompozycji kwiatowych nie przekraczała poziomu oczu, w przeciwnym razie będą przeszkadzać w rozmowie i blokować część stołu. Jeśli łodygi kwiatowe nie są wystarczająco długie, odetnij główki i opuść je do szerokiego naczynia z wodą. Jadalne kwiaty, takie jak róże, fiołki, bratki, nasturcje, chryzantemy są idealne do dekoracji deserów, sałatek i kanapek.

Jadalne dekoracje letnie na stół są zawsze odpowiednie. Owoce cytrusowe wyglądają korzystnie w przezroczystych wazonach, a piękne sezonowe warzywa stworzą niezwykłą centralną kompozycję. Umieść zioła w doniczkach na stole: sałata, koperek, pietruszka, kolendra będą godną alternatywą dla kwiatów. Możesz udekorować swoje talerze warzywami (szparagi, rzodkiewki, małe marchewki) przewiązanymi sznurkiem. Pamiętaj, tylko aby najpierw je umyć, aby warzywa mogły zostać zjedzone.

Letni stół powinien być prosty i elegancko skromny. Na obrus wybierze tkaniny naturalne, a główny nacisk należy położyć na teksturę materiału. Idealny jest biały lniany obrus, który można uzupełnić koronkowym bieżnikiem i wiklinowymi podstawkami. W wystroju używaj głównie jasnych i pastelowych odcieni, białych talerzy, eleganckich przezroczystych szklanek.

Naturalne letnie dekoracje ogrodu

Jak dobrać letnie dekoracje przed domem?

Jeśli organizujesz lunch na świeżym powietrzu, nie zapomnij udekorować nie tylko stołu, ale także przestrzeni nad nim i dookoła. Girlandy żarówek, latarek czy flagi zawieszone nad stołem wyglądają pięknie i stylowo. Przywiąż je do gałęzi drzew lub słupów. Flagi są łatwe do wykonania własnymi rękami: wytnij detale z tkaniny, papieru lub gazet i zwiąż nicią. Odwrócone bukiety kwiatów lub suszonych ziół na ozdobnych wstążkach mogą służyć jako oryginalne letnie dekoracje przed domem.

Ogród to nie tylko mały przytulny domek, ogród, grill i leżaki. Jest to również obszar, który wymaga pielęgnacji i dekoracji. Aby ogród stał się miejscem, w którym aż chcę się przebywać, konieczne są letnie dekoracje przed domem.

Fitopanorama, fitowall, miniaturowe kwietniki na ścianę – fantazja współczesnych projektantów jest tu niewyczerpana. Żywe obrazy roślin sprawdzą się na każdej elewacji. Niech natura będzie twoją inspiracją. Nie bój się eksperymentować i fantazjować - używaj polnych kwiatów, gałązek, słomy. Okrągłe kawałki drewna lub kora drzewa posłużą jako podstawki pod talerze. Zaskocz swoich gości niezwykłą dekoracją stołu z mchem lub bukietem wiązanym słomą zamiast liny.

Piękne muszle, płaskie kamyki, naczynia wypełnione piaskiem i inne niebieskie dodatki, to proste dodatki, które można ułożyć w dowolnej części ogrodu.

Naturalne letnie dekoracje ogrodu

Nie zapomnij o ogrodzeniu: nieestetyczne fasady można ukryć na przykład pod pnączami lub drewnianymi dekoracjami. Pod ogrodzeniem możesz też połączyć stare i mniej modne naczynia. Na przykład stary czajniczek może służyć jako mini-klomb. Takie letnie dekoracje ogrodu są uznawane za wyjątkowo stylowe.

Jedną z opcji dekoracji ogrodu latem są oczywiście kwiaty i świeżo skoszona trawa. W niektórych przestrzeniach ogrodu można położyć płyty chodnikowe. To na przykład teren rekreacyjny, ścieżki lub obszar przy wejściu. Piękne płytki w ogrodzie są nie tylko funkcjonalne, ale też eleganckie. Letnie dekoracje ogrodu to też szybko rosnące rośliny. Pomogą ozdobić łuki, ukryć fasady, płoty, stworzyć żywopłot i strefować przestrzeń.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz