Artystyczne dekoracje do domu – czym się charakteryzują?

image

Dekoracje artystyczne czy dzieła sztuki to doskonały dodatek do większości stylów aranżacji mieszkania. Muszą być jednak dobierane ostrożnie, aby nie przeciążyć swoją obecnością wnętrza.

Artystyczne dekoracje do domu – kolor i rozmiar

Kolor jest bardzo ważny, kiedy wybieramy artystyczne dekoracje do domu. Są to bowiem dodatki, które od razu zwrócą uwagę odwiedzających twój dom gości. Wiele osób próbują znaleźć coś, co pasuje do innych kolorów w pokoju. Ale chociaż dopasowanie niektórych kolorów jest odpowiednią metodą wyboru sztuki, nie jest to jedyna metoda. Czasami kolory, mogą być bezpośrednim przeciwieństwem tego, co masz już w swoim pokoju. Liczy się to, że znajdziesz coś, co uzupełnia przestrzeń — czasami dzięki kolorowi, ale nie zawsze.

Jeśli chodzi o artystyczne dekoracje do domu, to zwykle obowiązuje zasada - większe jest lepsze. Wybór małej, skromnej dekoracji jest bardzo częstym błędem. Weźmy na przykład przestrzeń na ścianie nad sofą. Zgodnie z ogólną zasadą, grafika powyżej powinna mieć około 2/3 szerokości sofy lub większą. To samo dotyczy miejsca nad łóżkiem. Jeśli masz konkretny obraz lub wydruk, który uwielbiasz, ale jego rozmiar jest zbyt mały, rozważ oprawienie go tak, aby zwiększyć jego efekt wizualny.

Artystyczne dekoracje do salonu - połącz stare i nowe

Kontrast jest tym, co sprawia, że pokój wygląda efektownie, a sztuka może odegrać dużą rolę w tworzeniu tego wrażenia. Połącz sztukę z różnych epok, aby stworzyć atrakcyjną kolekcję. W tradycyjnym pokoju dzieło sztuki nowoczesnej może stanowić uderzający punkt centralny, podobnie jak dzieła klasyczne mogą nadać charakteru bardziej współczesnym przestrzeniom. A gdy są używane razem w tym samym pomieszczeniu, stare i nowe elementy mogą się wzajemnie uzupełniać w cudowny i nieoczekiwany sposób. Mieszanie kolorów i motywów, jeśli chodzi o artystyczne dekoracje do salonu, to też dobry sposób na ożywienie pomieszczenia.

Niezależnie od tego, czy wybrane artystyczne dekoracje do salonu są oryginalne, czy masowo produkowane, drogie czy tanie, kupuj tylko to, co kochasz. Oryginalna grafika to świetny sposób na dodanie czegoś wyjątkowego do twojego domu i z pewnością może nadać pomieszczeniu charakter, ale może być bardzo droga — szczególnie jeśli jest to znany artysta lub jeśli jest to coś rzadkiego, lub wyjątkowego. Jeśli chcesz czegoś oryginalnego, ale nie chcesz przepłacać, poszukaj artystów, którzy nie mają jeszcze dużej liczby fanów.

Udekorowana łazienka

Jak odpowiednio dobrać artystyczne dekoracje do kuchni?

Jeśli chodzi o artystyczne dekoracje do kuchni, kluczowe znaczenie ma uwzględnienie specyfiki tego pomieszczenia. Kuchnia to miejsce, w którym będziesz gotować, więc trzymaj się z daleka od wszelkiego rodzaju dekoracji oprawionych w szkło sztuki. Obrazy na płótnie przedstawiające owoce lub pejzaże zawsze sprawdzają się jako artystyczne dekoracje do kuchni. Zestawienie twardych powierzchni, takich jak stal nierdzewna i płytki, z oprawionym w ramę obrazem olejnym lub akwarelowym wygląda stylowo i pozytywnie kontrastuję.

Artystyczne dekoracje do łazienki – jak zaaranżować nawet małą łazienkę?

Łazienka to coś więcej niż tylko przestrzeń użytkowa; powinna być również estetyczna. Jeśli chodzi o łazienkę, kluczowe znaczenie ma wybór obrazów o właściwościach relaksujących. Wybierając artystyczne dekoracje do łazienki, należy wpierw zadbać o jej właściwą aranżację.

Najpopularniejszym materiałem do dekoracji powierzchni ściennych w łazience są płytki ceramiczne, które układa się w niestandardowy sposób. Połączenie palety kolorystycznej płytek pomoże również nadać wnętrzu indywidualny charakter. Alternatywną opcją jest - lastryko. Służy do ozdabiania nie tylko ścian, ale także podłogi blatem. Możesz też zdecydować się na malarstwo artystyczne, na przykład decoupage. Istnieje wiele możliwości dekoracji wnętrza płytkami ceramicznymi:

  • Punkt akcentujący - kolorowa wkładka z ciekawym wizerunkiem.
  • Cienka ramka w kształcie prostokąta lub wypukłej powierzchni.
  • Ceramika ze wzorem, dzięki której można stworzyć bardzo ciekawe obrazy lub kolaże.
  • Technika Freesize do tworzenia panelu pionowego.

Na tak przygotowanej powierzchni możesz zawiesić artystyczne dekoracje do łazienki. Dobrym pomysłem są zabytkowe wieszaki na ręczniki ścienne. Możesz również użyć wiszących koszy. Są łatwe do zawieszenia i służą nie tylko do przechowywania ręczników, ale także do innych rzeczy. Niektórzy projektanci zalecają instalowanie nisz jako kontrastującego szczegółu. Szczytem popularności są geometryczne modele wisiorków, do których produkcji wykorzystuje się sztuczny kamień, marmur i inne materiały.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz