Nowoczesny wystrój okien - dekoracje na okna w domu

image

Tradycyjne zasłony okienne to klasyczny sposób dekoracji okien, ale nie jedyny. Istnieje wiele prostych sposobów, dzięki którym w prosty sposób możemy zaaranżować tę przestrzeń.

Prosty pomysł na okno bez firanek – dekoracje, które zrobisz sam?

Chcesz pozbyć się zasłon, ale w pełni otwarte okna nie pasują do stylu mieszkania? Zastosuj matowe ozdoby - nie mają całkowicie przezroczystej powierzchni, a jednocześnie przepuszczają wystarczającą ilość światła dziennego. Szklenie matowe można zastosować częściowo, stosując je tylko w dolnej części okna lub po jednej stronie pomieszczenia. To prosty pomysł na okno bez firanek, który nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Aby dodać jasne kolory do wnętrza, okna powinny być kolorowe lub wielokolorowe. Zamiast żaluzji i zwykłych zasłon wystarczy szkło z kolorowym zabarwieniem, a nawet jasna przezroczysta folia na oknach.

Dekoracyjne naklejki na okno zamiast firan to świetne rozwiązanie zwłaszcza w pokojach dziecięcych. To prosty pomysł na okno bez firanek, kiedy chcesz samodzielnie udekorować okno. Naklejki łatwo się przyklejają i będą wyróżniać na tle pustej ściany. Projekt naklejek na okna może być dowolny: z kolorowymi rysunkami lub z monochromatycznymi wzorami na matowym tle.

Witraże pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni styl i kolorystykę. Im większe okno, tym bardziej spektakularne i piękniejsze powinny być witraże. Jeśli nie chcesz stosować specjalnych przeszkleń witrażami, istnieje bardziej praktyczna i tańsza alternatywa: folia witrażowa zamiast firan.

Wielobarwne koraliki na nitkach nie tylko zastąpią zwykłe zasłony, ale także sprawią, że wnętrze stanie się jaśniejsze i bardziej kolorowe. Wszystko zależy od koloru koralików: możesz wybrać gładkie lub kolorowe, wielobarwne zasłony z koralików. Następnie udekoruj okna świeżymi lub sztucznymi kwiatami i zielonymi roślinami. Możesz postawić je na parapecie lub zawiesić w doniczkach na framudze okiennej.

Oryginalne i nowoczesne dekoracje okien, które kupisz w każdym sklepie.

Jeśli chcesz, aby okna wyglądały oryginalnie, to możesz wykorzystać obrazy lub panele. Takie nowoczesne dekoracje okien są idealne do kreatywnej przestrzeni. Zdjęcia w różnych rozmiarach pomogą zamienić domowe okna w prawdziwą galerię. Doskonale nadają się na duże panoramiczne okna - zmieści się w nich więcej obrazów, a wystrój stanie się bardziej wyrazisty.

Alternatywą dla naklejek na szyby są prawdziwe rysunki. Malowane wzory ozdobią wnętrze domu i nie będą wymagały wiele wysiłku i wydatków. Dekorację można również zaaranżować wokół okna za pomocą ozdobnych skosów. Można je ozdobić rysunkami lub po prostu pomalować na jasne kolory.

Nowoczesne dekoracje okien mogą być też funkcjonalne. Parapet z miękką pościelą i poduszkami to nie tylko piękny, ale i funkcjonalny wystrój, który sprawi, że zyskasz dodatkowe miejsce do odpoczynku. Do tak oryginalnego projektu okna potrzebny jest szeroki parapet.

Rzeźbione ekrany są najczęściej używane do ukrywania kaloryfera. Ale mogą być też dobrą alternatywą dla firan, zwłaszcza tych z rozsuwaną konstrukcją. Dzięki drewnianym firanom-ekranom światło z okien wpada do pomieszczenia przez ornamenty.

dekoracje okno

Wiszące ozdoby okienne – co na nich powiesić?

Aby udekorować okno, nie trzeba stosować szkła - wystarczy zainstalować jasną ramę, pasującą do palety wnętrza. Jeszcze prostszym sposobem są wiszące ozdoby okienne wykonane ręcznie. Odpowiednie będą dekoracje papierowe, wyroby z koronki lub tkaniny. Wiszące ozdoby okienne to np. zwykłe rośliny. Okno wypełnione kwiatami różnego rodzaju, wielkości i pojemności to dekoracja, która pasuje do każdego wnętrza. Kilka identycznych, wysokich roślin, rozmieszczonych w równej odległości od siebie, wygląda stylowo. W ciepłym sezonie żywe dekoracje sprawdzą się również za oknem jako pojemniki i skrzynki na kwiaty przymocowane do gzymsu.

Dekoracja okien w salonie – w jakim stylu?

Dekoracja okien bez zasłon jest oczywiście prostsza w przypadku domów z widokiem na ładny trawnik z okien salonu. Jednak także właściciele mieszkań mogą umieszczać dekoracje okien w salonie bez firanek i zasłon. Takie rozwiązanie jest idealne do minimalistycznego stylu, ale też pop-art, skandynawskiej aranżacji wnętrz. Dekoracje okien w salonie bez zasłon nie pasują z kolei do śródziemnomorskiego czy prowansalskiego stylu. Kompromisowym rozwiązaniem są zawsze rośliny, czy to stojące na parapecie, czy wiszące. Pasują do dowolnego modelu aranżacji, nawet stylu rustykalnego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz