Pomysły na ekskluzywne ozdoby świąteczne

image

Głównym symbolem świąt i zbliżającego się Nowego Roku są świąteczne dekoracje. To nie tylko choinka, ale też girlandy i inne ozdoby świąteczne.

Ekskluzywne ozdoby świąteczne na choinkę

Ozdobą choinkową może być absolutnie wszystko: tradycyjne bombki szklane lub plastikowe, rożki, kokardki, koraliki, ażurowe płatki śniegu, figurki zwierząt czy krasnali, zabawki imitujące słodycze (słodycze, orzechy, lizaki) itp. Podstawową zasadą jest trzymanie się jednej kolorystyki i stylu. W tym roku trendem są ekskluzywne ozdoby świąteczne w odcieniach złota, bliższe bursztynowi, ciemne, a nawet czarne. Takie ozdoby choinkowe - efektownie prezentują się na „śnieżnym” sztucznym drzewku. Dobrze sprawdzą się także dekoracje w delikatnych pastelowych kolorach (róż, fiolet), które dodadzą elegancji noworocznym wystrojom.

Aby Twoja choinka była naprawdę stylowa, lepiej nie używać w jej wystroju więcej niż dwóch lub trzech kolorów. Tak więc te same czerwone ekskluzywne ozdoby świąteczne mogą być błyszczące lub matowe, ciemnoczerwone lub szkarłatne - do dekoracji nadają się wszystkie warianty kolorystyczne. Aby je zrównoważyć, możesz wziąć kulki z umiarkowaną złotą powłoką. Srebrne bombki efektownie prezentuje się zarówno w towarzystwie niebieskich, jak i białych dekoracji.

Ekskluzywne ozdoby choinkowe – girlandy

Najważniejsze przy wyborze girlandy jest bezpieczeństwo. Ważne jest więc, aby znajdujące się w nim żarówki nie nagrzewały się, maksymalna moc nie przekraczała 65 W, a przewody były dość trwałe. Podstawą dekoracji choinki noworocznej jest prosta, podłużna girlanda Takie ekskluzywne ozdoby choinkowe nie powinny być zbyt długie. Należy stosować 100 diod LED na 5 m girlandy dla choinki o wysokości 60–70 centymetrów. W przypadku choinki o wysokości 120–140 centymetrów liczbę diod LED i długość nici należy podwoić.

Wybierając girlandę, należy wziąć pod uwagę także kolorystykę dekoracji choinkowej. Jeśli bombki są w ciepłych kolorach, najlepiej wybrać girlandę z ciepłym światłem. Chłodne odcienie wymagają chłodnego światła. W przypadku zielonego drzewka warto wybrać girlandę z czarnym drutem, ale na pokrytym śniegiem drzewie dobrze będą wyglądać modele z przezroczystymi drutami. Jeśli planujesz wieszać girlandy na zewnątrz, muszą być one odporne na wilgoć i niskie temperatury. Te ekskluzywne ozdoby choinkowe, wyróżniają się bardzo grubym sznurkiem. Można je rozpoznać po oznaczeniach na opakowaniach. Po świętach należy usunąć kurz z bombek, girland i samej choinki (jeśli mówimy o sztucznym drzewku) za pomocą ściereczki z mikrofibry. Do przechowywania dekoracji noworocznych najlepiej używać plastikowych pojemników. Przestrzenią do przechowywania może być pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, garderoba, przeszklona loggia lub balkon. Lepiej nie zostawiać choinki ani zabawek na otwartym balkonie: tam szybko mogą ulec awarii.

Luksusowe dekoracje świąteczne

Jak dobrać ekskluzywne świąteczne ozdoby do salonu?

Świeczki i girlandy z żarówek LED, wianki świąteczne z ostrokrzewem czy osypane śniegiem gałązki jodły to tylko niektóre z naszych pomysłów na udekorowanie domu na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Takie ekskluzywne świąteczne ozdoby do salonu pozwolą ci wczuć się w atmosferę tych dni.

To w salonie zazwyczaj spędzamy najważniejsze chwile Świąt Bożego Narodzenia. Chodzi o obiad wigilijny czy zabawę sylwestrową. Tradycyjną choinkę ubraną w złoto i czerwień można uzupełnić dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, które uświetnią kameralne rodzinne spotkania. Girlandy świateł LED na ścianach, poinsecje z jaskrawoczerwonymi kwiatami, gałązki jemioły, wianki bożonarodzeniowe, skarpetki Mikołaja, czerwone świece zapachowe, kosze z bali, złote liście i naturalne szyszki – to ekskluzywne świąteczne ozdoby do salonu, które powinny znaleźć się w każdym domu.

Luksusowe dekoracje świąteczne - Śnieżne Święta

Coraz częściej do dekoracji salonu czy jadalni wykorzystuje się elementy bieli i srebra. Obsypane śniegiem choinki czy girlandy zdobiące drzwi i klatki schodowe wypełniają światłem wnętrza domów. Luksusowe dekoracje świąteczne należy stylowo połączyć z wystrojem salonu. Np. połączenie drewna i bieli doskonale prezentuje się w zestawieniu z naturalnymi lub metalowymi tkaninami, ozdobnymi kulami w kolorze białym lub niebieskim, a także girlandami z białymi jagodami. Świąteczny stół w tym samym stylu można ozdobić także kandelabrami i srebrnymi sztućcami, a na środku stołu umieścić dekoracyjną kompozycję w kolorach bieli, brązu i zieleni. Luksusowe dekoracje świąteczne nie mogą jednak przytłoczyć pomieszczenia. Nie przesadź z ich ilością i bogactwem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz