Świąteczne dekoracje i akcesoria do domu na święta

image

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to okazja do udekorowania domu, a także jego najbliższego otoczenia.

Jak wybrać ozdoby bożonarodzeniowe do domu?

Wybór zabawek na choinkę zaczyna się od stylu, w jakim będzie udekorowana choinka noworoczna. Ta powinna harmonijnie pasować do ogólnej koncepcji wnętrza, wyglądać ekologicznie i elegancko. Możesz wybrać dowolny styl projektowania - od retro i country, po minimalizm. Ciekawy jest też pomysł udekorowania choinki w jednej kolorystyce. Jeśli masz wątpliwości, idź do dobrego sklepu i zobacz, jakie ozdoby bożonarodzeniowe wybrali specjaliści.

Materiały, z których wykonane są ozdoby bożonarodzeniowe, są różne: tkanina, drewno, glina, szkło, drewno. Najbezpieczniejsze i najtańsze wykonane są z tekstyliów i papieru. Najczęściej jednak używa się szklanych ozdób i plastikowych ozdób choinkowych.

Zabawki szklane są tradycyjną dekoracją. Są spektakularne, piękne i tworzą świąteczną atmosferę. Bombki szklane są jednak bardzo kruche, łatwo pękają - jest to szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. Ponadto są drogie. Zabawki z tworzyw sztucznych, są niedrogie, lekkie i trwałe. Zanim jednak wybierzesz ozdoby choinkowe z tego materiału, lepiej poprosić sprzedawcę o certyfikat jakości: często są one wykonane ze szkodliwego dla zdrowia tworzywa sztucznego.

Luksusowe ozdoby choinkowe - Kolory i wzornictwo

Kolor możesz wybrać w oparciu o trend 2022 roku. Najważniejsze, aby farba była nakładana równomiernie i ściśle przylegała do zabawki. Wykończenie zabawek również wymaga uwagi. Jeśli dekorację zdobią iskierki, przetrzyj ją przed zakupem: jeśli pozostały ci w dłoni drobinki, odłóż zabawkę i poszukaj innej. Dobrze wykonane luksusowe ozdoby choinkowe powinny mieć mocne mocowania. Nie wybieraj zbyt dużych i ciężkich bombek - zginają świerkowe gałęzie, mogą po prostu spaść i pęknąć. Wybierz wielkość ozdób zgodnie z rozmiarem choinki - lekkie, średniej wielkości bombki nadają się na małe drzewko.

Kupując luksusowe ozdoby choinkowe, należy zwrócić uwagę na zawieszkę, na której są one zawieszone na choince. Zdobiona nić, wstążka, sznurek mogą się rozerwać, zsunąć z gałęzi lub po prostu rozwiązać. Ze zwykłego spinacza do papieru zrobisz solidny uchwyt, rozłączając go na dwie części: w pętlę wkładamy mniejszy haczyk, a dużą zawieszamy dekorację na gałęzi.

Ozdoby choinkowe

Ozdoby świąteczne do domu wysokiej jakości

Zwróć uwagę na zapach wszelkich ozdób. Jeśli z wyczuwasz nieprzyjemny zapach chemiczny, jest to dobry powód, aby zrezygnować z ich zakupu. Zimą okna w domach są prawie stale zamknięte, więc zapach będzie wchłaniany przez ubrania czy meble. Jeśli jest mocny, może powodować alergie. Wysokiej jakości ozdoby świąteczne do domu nie powinny pozostawiać śladów na rękach, w tym brokatu czy kawałków łuszczącej się farby. Szczególnie zwróć uwagę na ozdoby świąteczne do domu takie jak girlandy, lampiony czy lampki. Najlepiej wybrać girlandę o mocy nie większej niż 50 watów (moc jest zwykle podana na etykiecie przy wtyczce produktu). Przewód musi mieć wysokiej jakości izolację, między wtyczką a najbliższą lampką musi być co najmniej 1,5 metra odstępu.

Inteligentne lampki choinkowe do domu i na zewnątrz

Nie sposób wyobrazić sobie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku bez światełek. Wszyscy kochamy miniaturowe żarówki, które świecą kolorowymi światłami na naszych oknach i domach. Sterując takim podświetleniem ze smartfona, można stworzyć realne odwzorowania kolorów. Współcześnie inteligentne lampki choinkowe są produkowane w trzech odmianach:

  • W formie sopli (do zawieszenia na dachu domu lub na oknach).
  • Do ozdabiania różnego rodzaju powierzchni lub postaci na ulicy.
  • Zaprojektowane specjalnie na choinkę.

Inteligentne lampki choinkowe można stosować w domu, ale także na ulicy. Girlandy drugiej generacji mogą pracować w temperaturach od -15C do +40C. W najnowszych modelach wykorzystuje się inteligentne diody LED RGB, z których każdą można sterować indywidualnie. W urządzeniach drugiej generacji stosowane są trzy rodzaje diod LED:

  • LED RGB - inteligentna dioda RGB.
  • AW Led.
  • RGB+WLed - migocząca girlanda LED RGBW

Najbardziej rozpowszechnione modele mają 150, 175, 250, 400 żarówek. Wszystkie podłączone są z zasilacza 24V. Długość i ilość diod LED zależy od wysokości choinki. Według specjalnie ustawionego programu i aplikacji można regulować jasność, kolor i szybkość zmiany koloru pojedynczej diody LED lub całej grupy na raz. Dzięki temu pozornie zwyczajne lampki choinkowe dają możliwość wykazania się nieskończoną liczbą efektów. Oznacza to, że możesz „doczepić” lampki do telefonu i bezpośrednio z niego ustawić modele podświetlenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz