Aranżacja wnętrza domu drewnianego - jak to zrobić? Drewniane dekoracje do domu.

image

Drewno jest materiałem, który jest chętnie wykorzystywany do dekoracji wnętrz w dowolnym stylu.

Wieszaki - drewniane ozdoby stojące do każdego wnętrza

Jednym z niedocenianych elementów dekoracyjnych są wieszaki. Zapewniają nam miejsce do powieszenia odzieży wierzchniej i innych akcesoriów, takich jak czapki czy szaliki. Są również funkcjonalne, dekoracyjne i obecnie można je dostosować do różnych potrzeb i stylów.

Takie drewniane ozdoby stojące doskonale nadają się do dekoracji przedpokoju lub sypialni. Zwykle składają się z pionowego trzonu, z którego wystaje szereg dźwigni służących do wieszania odzieży oraz z podstawy z nogami lub bez. Jeśli chodzi o materiał, jedną z największych zalet wyboru drewna jest jego wszechstronność i ponadczasowość. Drewniane ozdoby stojące wpasują się w każdą przestrzeń, czyniąc ją bardziej przytulną.

Jeśli chcesz udekorować swój dom w klasycznym stylu, doskonałym wyborem będą modele inspirowane znanymi wiktoriańskimi wieszakami w stylu Thoneta, stworzonymi dla Daum Café w Wiedniu w XII wieku. Mają subtelnie zakrzywione linie i wyrzeźbione drewniane ramiona, które nadają im elegancji.

Wieszaki w stylu skandynawskim to trend, połączenie funkcjonalności i designu. Zazwyczaj wykonane z jasnego drewna z białymi akcentami. Idealnie pasują do nowoczesnych przestrzeni.

Dekoracja z drewna na ścianę – jak stworzyć funkcjonalną i elegancką przestrzeń?

Zwolennicy wnętrz w stylu eko doceniają wyjątkowe właściwości drewna. Ten naturalny materiał fantastycznie prezentuje się we wnętrzu. Poza tym nie jest drogi. Aby stworzyć piękny panel ścienny, wystarczy przyciąć elementy konstrukcyjne o różnych długościach. Takie dekoracje z drewna na ścianę można lakierować lub pomalować, wszystko zależy od twojej fantazji. Różnorodność kolorów, rozmiarów i kształtów listew drewnianych pozwala uzyskać dowolny efekt.

Dekoracja z drewna na ścianę może być ogólnie utrzymana w kojących kolorach z kilkoma jasnymi akcentami lub może być całkowicie jasna, lub wielokolorowa. Pamiętaj, aby przed malowaniem przeszlifować powierzchnie drewniane. Taka dekoracja wnętrza łączy się z drewnianymi meblami i tymi samymi detalami wykończenia. W zwykłym mieszkaniu jako motyw możesz wybrać elementy krajobrazu.

drewniany domek

Jak wybrać ozdoby drewniane na parapet?

Wiele elementów wyposażenia wnętrz wydaje nam się mało ważnych, choć w rzeczywistości pełnią one wiele przydatnych funkcji. Na przykład parapety. To one dopełniają całościowy wygląd pomieszczenia. Istnieją rozmaite ozdoby drewniane na parapet, które wpasują się w większość stylów aranżacji, jednak najlepszą dekoracją jest sam drewniany parapet.

Najczęściej do produkcji modeli drewnianych stosuje się takie gatunki drewna jak modrzew, klon czy sosna. Z nich powstaje tarcza sklejona z lameli, z której następnie powstaje struktura o wymaganym kształcie i rozmiarze. Jesion jest uważany za dobry materiał do produkcji drewnianych parapetów. Jeśli chodzi o materiał hydroizolacyjny, najczęściej stosuje się pokrycia dachowe. Umieszcza się ją między płytą a dnem otworu okiennego, co zabezpiecza drewno przed wilgocią, która może powstawać na powierzchni betonu.

Na takiej powierzchni sprawdzą się ozdoby drewniane na parapet w postaci drewnianych koszyczków, figurek czy nawet drewnianych obudów do doniczek.

Uniwersalne dekoracje z drewna do salonu

Naturalne drewno od wieków jest głównym materiałem do budowy lub dekoracji domu. Na przykład przestrzeń dla wyobraźni w projektowaniu dają drewniane schody. Z ich pomocą możesz zrealizować dowolne pomysły, bez względu czy są to konstrukcje śrubowe, przelotowe. Wszystkie będą wyglądać interesująco i spektakularnie. Drewno można wykorzystać nawet do dekoracji ścian. W sklepach można znaleźć specjalne panele o różnych szerokościach i fakturach. W domach i mieszkaniach w stylu loftowym odpowiednie są belki stropowe i drewniane słupy. Takie dekoracje z drewna do salonu tworzą szczególny klimat, ale dobrze prezentują się tylko w zestawieniu z innymi, równie fakturalnymi materiałami. Na przykład cegła, sztuczny kamień.

Różne meble wykonane z drewna w domu to dekoracje z drewna do salonu, które sprawdzą się w klasycznych i skandynawskich wnętrzach. Jedną z głównych zalet mebli drewnianych jest możliwość aranżacji z innymi materiałami. Tak więc komoda będzie dobrze wyglądać obok plastiku, a nawet szkła. Także stoły z masywnymi drewnianymi blatami i szorstką metalową podstawą wyglądają stylowo i interesująco.

Jeśli chcesz umeblować cały dom drewnianymi meblami, nie wydając na to dużych pieniędzy, możesz wybrać opcje z drewnianych palet. Dziś powstają z nich sofy, stoły, a nawet łóżka. Początkowo z palet wytwarzano tylko meble sezonowe, ale stopniowo stosowano je też do mieszkań: salonów, sypialni, a nawet pokoi dziecięcych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz