Stylowe akcesoria dekoracyjne do kuchni – nasze propozycje

image

Jak ozdobić kuchnie, aby wyglądała nie tylko przytulnie, ale też była w pełni funkcjonalna?

Najpopularniejsze ozdoby do kuchni na parapet

Parapet kuchenny może stać się nie tylko pięknym elementem wystroju pomieszczenia, a nawet akcentem, ale także obszarem funkcjonalnym. Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania parapetu jest dekorowanie okien kwiatami: miniaturowe doniczki z kwitnącymi roślinami, delikatne orchidee, sukulenty w długim pięknym pudełku czy bambus w szklanych wazonach wyglądają schludnie i nowocześnie. Takie ozdoby do kuchni na parapet nie są wcale drogie.

Aby zrobić ogród na parapecie własnymi rękami, nie musisz poświęcać dużo wysiłku, czasu i pieniędzy. Wystarczy kilka ozdobnych szuflad lub doniczek na zioła, aby urozmaicić wygląd kuchni.

Zbiór naczyń to także świetne ozdoby do kuchni na parapet. Wybieramy lekkie półki i umieszczamy elegancką porcelanową lub szklaną kolekcję zastawy stołowej. Wazony w kolorze szklanym idealnie nadają się do dekoracji parapetu: wazony wielokolorowe, wersja gradientowa, dekor z gładkiego szkła także znajdą tu zastosowanie.

Jeśli parapet jest zbyt wąski lub znalazłeś dla niego bardziej odpowiednie zastosowanie niż kwiaty, możesz użyć szyn lub listew do umieszczenia wiszących donic. Na przykład z bazylią lub lawendą.

Ozdoby do kuchni na szafki – jak uczynić wnętrze kuchni funkcjonalnym?

W kuchniach z wysokimi sufitami szafki górne można umieścić znacznie poniżej sufitu. Pozostała przestrzeń będzie nieco odwracać uwagę od reszty projektu kuchni. Jeśli chcesz uatrakcyjnić blat szafki, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym ilość miejsca i projekt reszty kuchni.

Jeśli pozwala na to wysokość, możesz ozdobić górną część szafki pięknymi przedmiotami. Pamiętaj, że wszystkie staną się częścią projektu kuchni, więc nie powinieneś umieszczać w niej talerzy, których używasz na co dzień, a także tych przedmiotów, które będą się wyróżniać na tle reszty wystroju.

Popularne ozdoby do kuchni na szafki to wiszące rośliny. Możesz ustawić je wzdłuż górnej części szafek, w równych odległościach na całym obwodzie pomieszczenia. Jeśli kuchnia jest w stylu country, kosze będą świetnym dodatkiem. Mieszaj kształty i rozmiary, umieszczając je równomiernie w pomieszczeniu. Inne ozdoby do kuchni na szafki to:

  • Zabytkowe przedmioty.
  • Teksturowane tapety.
  • Płytka imitująca błyszczącą metalową powierzchnię. Powinna być w kolorze ścian.

Kuchnia glamour

Ozdoby do kuchni glamour - witraże do fasad kuchennych

Kuchnia z fasadami witrażowymi to wyjątkowe rozwiązanie. Szkło dekoracyjne tworzone jest na różne sposoby - pozwala to osiągnąć indywidualny styl aranżacji kuchni. Nie sposób nie docenić piękna i spektakularnego wyglądu witraży. Doskonale dopełnią każde kuchenne wnętrze. Takie ozdoby do kuchni glamour nadadzą każdej kuchni ekskluzywny charakter, tworząc poczucie komfortu.

Nowoczesne style mogą również wykorzystywać witraże w dekoracji elewacji, ale w innej interpretacji. Możliwe są ozdoby do kuchni glamour jako wstawki o abstrakcyjnym lub geometrycznym wzorze. Każda szafka z witrażami będzie wyglądać ciekawie i niestandardowo.

Ozdoby do kuchni loft – jak zaaranżować surowe wnętrza?

Loft to wnętrze o cechach industrialnych, otwartym układzie i minimalnej liczbie przegród. Główne cechy loftu ujawniają się właśnie w dekoracji i układzie wnętrz. Jako ozdoby do kuchni loft doskonale sprawdzają się wazony. Są świetnym dodatkiem do każdego wnętrza, zwłaszcza jeśli są odpowiednio dobrane. Masywne wazony o minimalistycznym designie wykonane ze szkła, metalu, drewna lub kamienia pasują do wnętrza loftu. Szczególnie dobrze będą wyglądać wazony o wyraźnej geometrii, na przykład w kształcie sześcianu.

Innym pomysłem jest umieszczenie we wnętrzu świeczników. W dekorowaniu wnętrza w stylu loftowym mile widziane są kombinacje starych i nowoczesnych dekoracji: wybór jest praktycznie nieograniczony i można zwrócić uwagę nie tylko na modele świeczników na stół - odpowiedni jest również dekoracyjny świecznik ścienny wykonany z metalu i drewna.

Podstawowe cechy loftu to otwarta przestrzeń i funkcjonalne meble. I wszelkiego rodzaju podstawki i wzory: uchwyty ścienne i stołowe na butelki z napojami, mini stojaki idealnie pasują do tej koncepcji. Takie ozdoby do kuchni loft mogą mieć różne wzory, ale lepiej wybrać podstawki wykonane z drewna i metalu.

Projektanci bardzo ostrożnie stosują tekstylia we wnętrzach loftowych, ale odpowiedni dywanik na podłogę w kuchni nie jest zabroniony. Taki dywan nowoczesny skutecznie skontrastuje z tłem brutalnych wykończeń i wprowadzi do wnętrza odrobinę luksusu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz