Wiosenne dekoracje do domu – kreatywne pomysły na wiosnę

image

Nadejście wiosny warto odpowiednio powitać. Wypełnić dom jasnymi kolorami, a pozytywne emocjami budzącej się natury, wesprze malowanie okien i dekorowanie parapetów. Dekoracje dopełnią obraz rozkwitającej przyrody.

Dekoracje wiosenne na parapet i okno

Możesz łatwo ozdobić mieszkanie, dekorując okno jasnymi kolorami, zamieniając zwykłe szkło w prawdziwe witraż. Sprawdzone sposoby to:

  • Wzory kwiatowe i roślinne.
  • Zdjęcia natury z ptakami i zwierzętami.
  • Fantastyczne wzory w wiosennych kolorach.

Możesz pomalować okna farbami akrylowymi lub specjalnymi farbami witrażowymi. Nie trzeba próbować malować każdego milimetra szklanej powierzchni. Aby uzyskać jasny efekt, wystarczą nawet małe wzory na krawędziach. Dekorując okno, nie można zapomnieć o parapecie. Dekoracje wiosenne na parapet to na przykład:

  • Szczególnie efektownie będzie wyglądało przejście wzoru ze szkła okiennego na parapet.
  • Zamień parapet w klomb, ułóż doniczki z kwiatami. Pokaż swoją wyobraźnię, użyj jasnych, nietypowych donic.
  • Szeroki parapet może być doskonałym miejscem do ułożenia kompozycji ze świeczek. Takie dekoracje wiosenne na parapet będą świetnie wyglądać wieczorami.

Nie należy jednak dać się zbytnio ponieść emocjom, ważne jest, aby wszystkie elementy wystroju były ze sobą połączone, zgodnie z kolorystyką.

Dekoracje wiosenne na stół, które możesz wykonać samodzielnie

Aby udekorować dom w wiosennym stylu, nie trzeba zwracać się do profesjonalnych projektantów. Ręcznie robione dekoracje wiosenne na stół będą wyglądać efektownie. Możesz zrobić jasne, piękne motyle z papieru i umieścić je na lampie, świeczniku lub zrobić panel na ścianie.

Tworzenie motyli jest łatwe - musisz zrobić szablon, patrząc na kształt skrzydeł w podręczniku biologii lub w Internecie. Za pomocą szablonu wytnij kilkadziesiąt motyli z kolorowego papieru. Zgrabne motyle będą mieniły się w promieniach słońca i poruszały skrzydłami nawet przy lekkim wietrze.

Wstążki w jasnych kolorach to kolejne dekoracje wiosenne na stół, które podkreślą wiosenny nastrój w domu. Wybierz wstążki w jasnych, kolorach. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie odcieni zieleni i błękitu. Kolor zielony działa uspokajająco. Delikatne niebieskie wstążki będą dobrym kontrastem, przypominają wiosenne niebo. Pomarańczowe odcienie będą dobrze wyglądać, przypominając nam o wyczekiwanym cieple i słonecznych promieniach.

Możesz utkać piękne wielokolorowe kwiaty ze wstążek, ozdobić nimi zasłony, ściany, stworzyć ozdobne wazony. Szczególnie efektownie będzie prezentował się kwiat z tkaniny przymocowany do prawdziwej gałęzi drzewa.

Innym ciekawym pomysłem są zasłony w otwartych drzwiach i łukach. Można je utkać z kilku wstążek. Najważniejsze jest, aby wybrać dobre kombinacje kolorów, aby powstały splot nie wyglądał niezgrabnie. Świetnie będą wyglądać obrusy z dekoracjami z kwiatów i roślin, ozdobne poduszki. Nie trzeba ich kupować, istniejące elementy dekoracyjne można ozdobić haftem.

Dekoracje w szkle

Dekoracje wiosenne w szkle, które ozdobią każde pomieszczenie

Udekorowanie okna ładnym kwiatowym wzorem to zawsze dobry pomysł. Najłatwiej jest użyć specjalnych szablonów do kolorowania, jeśli masz umiejętność rysowania, ręcznie udekoruj powierzchnię roboczą. Rysunek będzie wyglądał szczególnie imponująco, jeśli zostanie pokryty specjalnym lakierem. Takie dekoracje wiosenne w szkle będą załamywać promienie światła, dzięki czemu obraz kwiatowy będzie jeszcze jaśniejszy i bardziej nasycony. Doskonałym rozwiązaniem może być trójwymiarowy kwiatowy wzór. Taki obraz będzie wyglądał trójwymiarowo pod pewnymi kątami. Trudno to zrobić samemu, lepiej użyć specjalnych szablonów. W sklepach znajdziesz też dekoracje wiosenne w szkle w postaci bukietu z kwiatów.

Efektowne i funkcjonalne wiosenne dekoracje w ogrodzie

Wiosna to najbardziej kolorowa pora roku, a doskonały efekt dekoracyjny możemy uzyskać, wykorzystując kwitnące na wiosnę rośliny i kwiaty. Tulipany, żonkile, hiacynty, frezje, galanthus to naturalne wiosenne dekoracje w ogrodzie. Możesz łączyć kwiaty, których wysokość jest mniej więcej taka sama, aby stworzyć kolorowe dywany.

Oryginalnym sposobem na udekorowanie ogrodu jest poustawianie figurek takich jak krasnolud czy owady. Umieść je między roślinami, aby stworzyć piękny, naturalny krajobraz. Wykorzystaj też wiosenne dekoracje w ogrodzie, aby ozdobić meble ogrodowe. Jeśli lubisz rękodzieło, możesz pokolorować zwykłe plastikowe doniczki zabawnymi wzorami. Jak tylko skończysz, posadź w nich kwiaty i postaw je na stole na świeżym powietrzu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz