Dekoracje w stylu boho do domu – bohemiam living

image

Styl Boho cechuje się ogromną ilością dodatków, dekoracji i klasycznych „bibelotów”. Jak odpowiednio dobrać dekoracje do pomieszczeń w stylu Boho?

Dekoracje boho do domu – podstawowe zasady

Jeśli w domu jest dużo wielokolorowych poduszek, dywanów i narzut z etnicznymi wzorami, a pomieszczenia wypełnione są jasnymi, niezwykłymi meblami, oryginalnymi bibelotami i ręcznie robionymi gadżetami, najprawdopodobniej nie jest to twórczy bałagan, ale szykowny szyk. Styl boho pozwala nie kierować się sztywnymi zasadami, nie korzystać z gotowych rozwiązań, łączyć niestosowne i artystycznie zaśmiecać przestrzeń. Aby jednak naprawdę pięknie zastosować boho chic, trzeba mieć dobry gust i cierpliwość. Nawet ten pozornie chaotyczny styl ma swoją logikę i harmonię, zwłaszcza jeśli chodzi o dekoracje boho do domu.

„Boho” to pochodna „bohemy”. W boho aranżacja wnętrz kieruje się tymi samymi zasadami – są to przedmioty z różnych stron świata, wygoda z niczego, stare meble znalezione na pchlim targu, a dekoracje boho do domu to wszelkiego rodzaju dywany, narzuty i gobeliny pokrywające gołe ściany i podłogi.

Boho pozwala łączyć różne obszary aranżacji wnętrz w jednej przestrzeni. Nie ma ograniczeń i nie ma potrzeby zachowania integralności stylistycznej. Aby jednak pomieszczenie nie wyglądało jak sklep z antykami, warto trzymać się jednego motywu: na przykład orientalnego lub europejskiego, a także określić akcent kolorystyczny. Dzięki temu przestrzeń nabierze integralności, a mieszanka stylów będzie przemyślana, nieprzypadkowa.

Apartament w stylu boho jest pełen kontrastów. Na przykład drogi parkiet z bielonymi ścianami z cegły. Albo plisowane dekoracje z prostymi drewnianymi meblami. W jednej przestrzeni można mieszać różne materiały: jedwab z bawełną, drewno z cegłą, płytki z metalem. Niezbędne są wszelkiego rodzaju fotele, pufy, sofy, krzesła z miękkimi oparciami i siedziska.

Dekoracje boho na ścianę – postaw na tekstylia

Cechy stylu boho we wnętrzu to różnorodność wystroju i tekstyliów boho. Wszelkiego rodzaju kolekcje figurek, lamp, ramek do zdjęć, obrazów, świeczników, wazonów i innych. Dekoracje boho na ścianę powinny być liczne i bogate. To setki zabawnych drobiazgów, które zostały zebrane przez lata, różne ręcznie robione ze sprzedaży, rzeczy z pchlich targów, pamiątki z podróży, maski, pamiątki rodzinne - w mieszkaniu boho wszystko znajduje swoje miejsce. I oczywiście poduszki, koce, dywaniki. Dekoracje boho na ścianę wykorzystują takie materiały jak aksamit, satyna, len, bawełna, jedwab, z frędzlami lub bez.

Dekoracje boho

Jak dobrać dodatki boho do salonu?

Znakiem rozpoznawczym wystroju w stylu boho są prowokacyjne, jasne kolory. Szczególnie popularne są kolory czerwony, niebieski, pomarańczowy, żółty, zielony w naturalnych odcieniach. Wybieraj podstawową kolorystykę, w tym neutralne odcienie. Do tego musisz dobrać dodatki boho do salonu. Niech będą to narzuty, panele, zasłony, abażury. W jednym wnętrzu możesz stosować wiele różnych kolorów, które tworzą nieoczekiwane kombinacje.

Pomimo aktywnego mieszania stylów, we wnętrzu w stylu boho trudno spotkać high-tech ze względu na przywiązanie do naturalnych materiałów. Ale drewniane meble w stylu vintage chic lub wikliny w stylu wiejskim to doskonałe dodatki boho do salonu.

Tekstylia w stylu boho – lista dodatków

W stylu boho wszystko zależy od charakteru i gustu właściciela wnętrza. Salon czy sypialnia. Pomieszczenie przede wszystkim powinno być przytulne i wygodne. Dlatego każde wnętrze boho jest wyjątkowe i odzwierciedla charakter właściciela. Niezbędne dodatki, tekstylia w stylu boho, to między innymi:

 • Miękka sofa z jasnym pokryciem.
 • Łóżko z baldachimem.
 • Podnóżek z wikliny lub tkaniny.
 • Kuta lub tekstylna otomana.
 • Niski stół wykonany z pudeł lub palet.
 • Vintage kredens, komoda lub szafa.
 • Blaty drewniane lub kamienne.
 • Krzesła i taborety o różnych kształtach.

Jeśli chodzi o wystrój i tekstylia w stylu boho, to doskonale sprawdzają się też ramki na zdjęcia i obrazy na ścianach, poduszki we wszystkich rozmiarach, wzorach i kształtach, gobeliny z etnicznymi wzorami na ścianach, jasne koce, narzuty, kołdry patchworkowe, a także wielokolorowe dywany, ścieżki, maty podłogowe. Doniczki z żywymi roślinami i wazony z martwego drewna, różne figurki i pamiątki. Ramki na zdjęcia, plakaty, obrazy na ścianach.

Oświetlenie w stylu Boho to zaś:

 • Lampka biurkowa.
 • Duże okna zapewniające naturalne światło.
 • Tylko żółte ciepłe światło elektryczne.
 • Żyrandol artystyczny z kryształu, szkła, rattanu lub drewna.
 • Lampa podłogowa przy fotelu z rozproszonym światłem.
 • Lampa stołowa z ażurowym kloszem.
 • Kinkiety szklane malowane farbami witrażowymi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz