Pomysły na dekoracje halloweenowe do domu i ogrodu

image

Świętowanie halloween jest właściwie niemożliwe bez odpowiedniego udekorowania domu i jego najbliższej przestrzeni.

Najpopularniejsze dekoracje halloweenowe

Jeśli chodzi o dekoracje halloweenowe, to kluczowym elementem są duchy. Tworzenie zabawnych duchów wcale nie jest trudne. Potrzebny będzie mały garnek - możesz go przykryć papierem z motywem tematycznym. Napełnij pojemnik keramzytem lub ziemią i „posadź” w nim pomalowane na różne kolory gałęzie. Aby zrobić duchy, będziesz potrzebować balonów. Owiń je serwetką i zawiąż u podstawy nitkami. W razie potrzeby przyklej oczy ducha - znajdziesz je w każdym sklepie z akcesoriami dla plastyków.

Popularne dekoracje halloweenowe to też mumie. Aby zrobić taką mumię, owiń poduszkę sofy bandażami w kilka warstw. W górnej części przyklej dwa waciki z czarnymi „źrenicami” kolorowego papieru. Tradycyjne dynie można zastąpić zwykłymi szklanymi słoikami. Przykryj je od zewnątrz bibułą. Wytnij przerażające twarze z czarnego kartonu i przymocuj do brzegów. Umieść świece w środku. Przy zgaszonych światłach taka instalacja wygląda imponująco.

Integralną częścią halloween są pająki. Przydadzą się też figurki szkieletów, wron, pająków i innych symboli świąt. Połóż grudki sztucznego mchu na dnie dużego naczynia, a na nim kilka przerażających pająków. Ustaw figurki pionowo, używając gałęzi drzew, aby je podeprzeć i przykryj szklanym słojem. Takie terrarium z pewnością zachwyci gości twojej imprezy tematycznej.

Dekoracje Halloween przed domem – jak ozdobić wejście?

Goście powinni poczuć atmosferę halloween już przy wejściu do domu. Możesz powiesić kartonowe nietoperze w pobliżu drzew w ogrodzie lub umieścić szkielety przed wejściem. Dekoracje halloween przed domem są niepełne bez dyń, ale możesz też odpowiednio udekorować krzewy i gałęzie drzew. Umieść też blisko domu kilka przerażających wiadomości. Mogą być przybite do drzewa lub wisieć na sznurku.

Drzwi są bardzo łatwe do udekorowania. Dekoracje halloween przed domem tego typu możesz znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych. Kostiumy, naklejki i ozdoby do drzwi, są bardzo łatwe do założenia i tanie. Jeśli chcesz również dodać wiadomość za pomocą sznurka, kartonu i farby.

W tym dniu nie ma nic bardziej klasycznego niż dynia. Ty i twoja rodzina możecie świetnie się bawić, rzeźbiąc kształty w dyni, wypróbuj różne wzory, frazy i sylwetki i pamiętaj, że wewnątrz dyni będziesz musiał zapalić świeczkę, aby rozświetlić swój ogród w nocy. Jeśli masz przygotowany odpowiednio duży budżet, możesz zmienić swój ogród w cmentarz. To idealne miejsce do posadzenia kilku sztucznych nagrobków. Można je też łatwo wykonać z kartonów lub papier-mache. Pomaluj je na szaro lub czarno, można spróbować ułożyć śmieszne rymowanki łączące absurdalne nazwy i przyczyny śmierci, można nawet zrobić grób ze słowami „jesteś następny” I zamiast obrazu postawić lustro, w którym odbija się twarz osoby.

Dekoracje Halloween przed domem

Klasyczne i uniwersalne ozdoby na Halloween

Proste i klasyczne świeczniki można wykonać z niskich szklanych wazonów owiniętych cienkim białym sznurkiem. Kilka czarnych pająków uzupełni przerażający wygląd pomieszczenia - pająki będą wyglądać imponująco na tle płonącej świecy. Nie zapomnij o pajęczynach. To proste do wykonania ozdoby na halloween. Weź obręcz i udekoruj ją siatką z białych wełnianych nici. Aby to zrobić, musisz związać cztery długie nacięcia w kole, tworząc podstawę dla przyszłej sieci. Następnie zwiąż je nitkami, poruszając się po okręgu od środka sieci. Posadź kilka gumowych pająków na gotowej siatce i zawieś obręcz nad oknem lub drzwiami.

Proste ozdoby na halloween można stworzyć z wykorzystaniem balonów. Udekoruj swoją przestrzeń pomarańczowymi balonami z helem. Na każdym z nich narysuj straszne twarze czarnym markerem. Alternatywnie możesz wyciąć dekor z czarnego papieru i przykleić go do balonów.

Efektowne dekoracje Halloween do ogrodu

Wieniec z kości zrobi olbrzymie wrażenie na twoich gościach. Plastikowe półfabrykaty można łatwo znaleźć w supermarketach i sklepach internetowych. Wszystko, co musisz zrobić, to pomalować sprayem srebrne „kości” i przykleić je do podstawy ze sklejki (spryskaj czarnym akrylem dla kontrastu). Na środku wieńca napisz białym markerem powitalny napis dla gości.

Możesz też zrobić łatwo dekoracje halloween do ogrodu, wykorzystując girlandy z duchami. Aby wykonać taką girlandę, będziesz potrzebować świątecznej girlandy z małymi żarówkami, białą tkaniną, nożyczkami i nitkę. Z kawałka białej tkaniny wycinamy kwadraty, którymi „owiniemy” girlandę, zrobimy w środku otwór do nawleczenia girlandy. Szyjemy tkaninę nitką i malujemy girlandę czarnym markerem. Taka girlanda może stać się oryginalną ozdobą okien, drzwi, parapetów, a nawet stolików nocnych, a przede wszystkim można ją wykorzystać jako dekoracje halloween do ogrodu i rozwiesić ją na drzewach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz