Pomysłowe akcesoria do domu, które warto mieć na wyposażeniu

image

Odpowiednie i dobrze wybrane akcesoria są niezbędnym dodatkiem każdego mieszkania czy domu. Jak wybrać akcesoria i dodatki do domu?

Wyposażenie domu – wymiary akcesoriów

Wielkość wybranych przez ciebie akcesoriów zależy od wielkości pomieszczenia. Im mniejsza powierzchnia, tym mniejsze powinny być akcesoria. W pokoju z niskimi sufitami nie nadużywaj wystroju. Szczególnie jasne akcenty i duże przedmioty - zwrócą zbyt dużą uwagę na skromny rozmiar pomieszczenia. Nie ma tu miejsca na wysokie kwiaty w pomieszczeniach czy liczne kolorowe poduszki i dywany jako wyposażenie domu. Do małego pokoju lepiej wybrać średniej wielkości minimalistyczne akcesoria, na przykład stolik kawowy na cienkich metalowych wspornikach lub małe krzesła na wyposażenie domu w jasnych kolorach.

Ślepe fasady i zamknięte drzwi wizualnie pochłaniają przestrzeń i ją zawężają. W przypadku małych mieszkań, lepiej wybrać regały otwarte lub szklane, nadają wnętrzu „przezroczystość” i „lekkość”. W większych pomieszczeniach możesz więcej eksperymentować ze stylem. Tutaj odpowiednie będą duże lampy podłogowe, jasne akcenty w postaci obrazów, a nawet artystyczne meble o nietypowym kształcie.

Stylowe dodatki do domu

W ciągu ostatnich kilku lat projektanci wnętrz coraz chętniej wykorzystują eklektyzm. Na łamach magazynów wnętrzarskich coraz większą popularność zyskuje mieszanka stylów: art deco, fusion, kicz, boho, eko-loft, neoklasyczny i tym podobne. Ale aby umiejętnie pracować z akcesoriami w eklektycznych wnętrzach, musisz wiedzieć, jaki styl jest dla ciebie bazą. Klasyczne wnętrze to takie dodatki do domu jak szlachetne gęste tkaniny w dekoracji, stiuki, dekoracje w postaci półkolumn, owalne lub okrągłe dodatki. Minimalizm - prostota form, szczelność wzoru i funkcjonalność mebla.

W przypadku loftu jako dodatki do domu stosuje się połączenie naturalnych szorstkich tekstur i metalu, nieporęcznych, brutalnych mebli, starych, a czasem nawet antycznych przedmiotów. Prowansja to ciepłe, miękkie odcienie, naturalne kwiatowe nadruki, jasne drewno i naturalne tkaniny. Styl Art Deco uwielbia nietuzinkowe detale, klasyczne kształty w kapryśnym designie i niezwykłe połączenia kontrastowych materiałów.

Stylowe dodatki do domu

Akcesoria do domu - kolory

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii przy wyborze akcesoriów do domu jest kolor. Istnieją dwa podejścia, jeśli chodzi o to, jak dobrać akcesoria do domu pod względem koloru.

  • Kolory towarzyszące. Jeśli dekorujesz pokój w neutralnych odcieniach (szary, biały beż), możesz ożywić wnętrze kilkoma jasnymi kolorami towarzyszącymi. Powinny być połączone z głównym kolorem i między sobą. Na przykład chłodne odcienie szarości i błękitu będą dobrze wyglądać w białym pokoju. Ciepły, przytulny beżowy pokój będzie pasował do tych samych ciepłych jesiennych odcieni, takich jak musztarda i czerwień.
  • Monochromatyczne wnętrze. Jeśli pokój ma już kolor podstawowy, dobierz akcesoria do domu o tym samym odcieniu.

Projektowanie wnętrz musi kierować się logiką. Jeśli skupiasz się na kolorze, musisz go podkreślić akcesoriami. Jeśli zdecydowałeś się na nadruk, logiczne byłoby użycie go w tkaninie zasłon i na przykład na poszewkach dekoracyjnych poduszek. Jeśli centrum kompozycji stanowią kwiaty, warto wybrać dodatki wykonane z naturalnych materiałów (drewniane stojaki lub krzesła z drewnianymi nogami, nadruki z naturalnymi wzorami). Nie koncentruj też wszystkich akcesoriów w jednym miejscu.

Wyposażenie wnętrz i twój styl życia

Nie ma tu żadnych specjalnych zasad, a raczej słowo ostrzeżenia: zanim wybierzesz modne dodatki i wyposażenie wnętrz, zastanów się, czy pasują do twojego stylu życia. Na przykład, jeśli rzadko przebywasz w domu, nierozsądnie jest umieszczanie wszędzie roślin doniczkowych, które wymagają częstego podlewania. Musisz wiedzieć, że style boho i barokowe wymagają częstego sprzątania ze względu na dużą ilość akcesoriów i powierzchni gromadzących kurz, a minimalizm implikuje jak najbardziej racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Zastanów się nad swoimi nawykami i stylem życia przy wyborze stylu i elementów, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz.

Same akcesoria można odebrać na dwa sposoby.

  • Właściciel mieszkania samodzielnie wybiera te rzeczy, które lubi, całkowicie opierając się na własnym guście. Mogą to być również przedmioty podarowane mu przez przyjaciół i krewnych jako pamiątki. Niech nie będą ze sobą w harmonii, ale jeśli mają wspólne cechy, to możesz ich użyć do dekoracji.
  • Drugim sposobem jest skontaktowanie się ze specjalistą w tej dziedzinie, a mianowicie znalezienie dobrego projektanta lub dekoratora. Podpowie ci, jak wybrać i ułożyć dekoracje, aby były ze sobą połączone, pomoże wybrać styl, motyw, czy ułożyć wszystko zgodnie z najnowszą modą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz