Dodatki do domku letniskowego - jak urządzić domek letniskowy?

image

Domek letniskowy wymaga odpowiedniej aranżacji i dekoracji. Jak sprawić, aby to miejsce stało się przytulne i wygodne?

Jak urządzić domek letniskowy od podstaw?

Najłatwiejszą opcją dekoracji pomieszczeń jest obicie ścian wewnętrznych naturalną laminowanymi, drewnopodobnymi panelami. Poziome pręty należy zainstalować w odstępach do 50 cm od dołu do góry każdej ściany. Następnie przybija się je, przycina na wymiar lub mocuje panele zszywaczem. Drewno przed malowaniem lub lakierowaniem należy zabezpieczyć środkiem niepalnym i przeciwgrzybiczym. Jeśli nie wiesz jak urządzić domek letniskowy, to używaj jasnych materiałów. Może to być korek, płytka, tapety, kamień naturalny i oczywiście drewno.

To jak urządzić domek letniskowy zależy oczywiście od twojego budżetu, ale aranżacja domu płytami gipsowo-kartonowymi jest naprawdę łatwa i można ją wykonać samodzielnie.

Jak wybrać dodatki do domku letniskowego?

Nie możemy obejść się bez wystroju, ponieważ to właśnie detale tworzą wrażenie, które wpływa na jakość wypoczynku. Do dekoracji możesz użyć wszystkiego - wszystko zależy od stylu, preferencji i twojego budżetu. Najważniejsze - aby nie przesadzić. Najczęstsze dodatki do domku letniskowego to:

 • Kominek, prawdziwy lub elektryczny.
 • Zdjęcia, obrazy, wazony, pamiątki rodzinne, kwiaty, lustra – to proste, ale efektowne dekoracje.
 • Ładna drabina może stać się niezwykłym i bardzo ciekawym elementem wystroju. Możesz użyć jej jako podstawy do kwietników lub wieszaka na ubrania.
 • Najpopularniejsze dodatki do domku letniskowego to oczywiście meble i tekstylia. W pobliżu stołu w jadalni można ustawić krzesła w różnych, ale pasujących do siebie odcieniach, udekorować stół ładnym obrusem, a okna ozdobić zasłonami.
 • Strefę kuchenną możesz ozdobić wszelkiego rodzaju słojami i koszyczkami.
 • Świeże kwiaty to najlepsza dekoracja, a taki wystrój pasuje do każdego stylu.
 • Dekorując wnętrze letniskowego domu, nie zapomnij o werandzie. Tutaj możesz postawić stół z krzesłami lub sofami, zamieniając ją w przytulne miejsce do wypoczynku.

domek letniskowy

Aranżacja domku letniskowego drewnianego – jaki styl wybrać?

Większość domków letniskowych nie ma dużej powierzchni. Dlatego aranżacja domku letniskowego powinna być przemyślana.

 • Wybieraj raczej meble składane. Krzesła, stół i sofa, która zamienia się w łóżko, pomogą zaoszczędzić miejsce.
 • Właściwa organizacja powierzchni. Domek letniskowy nie może być pełen drobiazgów, które nie mają swojego miejsca, przez co zaśmiecają i zajmują przestrzeń. Kilka pojemnych szafek, system półek, sorterów i haczyków pozwoli uporządkować rzeczy na niewielkiej przestrzeni. Głównym wrogiem małych pokojów i mieszkań jest nieporządek.
 • Aranżacja domku letniskowego to wykorzystanie całej przestrzeni. Jeśli w domku jest pokój na poddaszu, możesz tam stworzyć pokój wypoczynkowy dla gości. Na poddasze może prowadzić dołączona, stacjonarna lub składana drabina.
 • Kolejną sztuczką jest umieszczenie dużego baldachimu nad werandą domu. Zadaszony teren można wykorzystać na obiady i kolacje na świeżym powietrzu oraz jako teren rekreacyjny, wyposażając go w meble ogrodowe.

Jakie meble do domku letniskowego będą odpowiednie?

Idealną opcją jest wyposażenie domku w zupełnie nowe meble, które są odpowiednie pod względem wielkości i stylu. Wybierając meble do domku letniskowego, staraj się nie przesadzić. Z reguły wystarczy stół ze składanymi krzesłami, szafa. W razie potrzeby i możliwości można zakupić jeszcze sofę czy łóżko. Ewentualnie niewielka renowacja w postaci naprawy, malowania, obicia nową tkaniną całkowicie odmieni wygląd starych krzeseł, szafek i sof. Większość prac renowacyjnych można wykonać ręcznie.

Wybierając meble do domku letniskowego, staraj się aby były to meble drewnopochodne, ewentualnie z elementami kutymi. Świetnie sprawdzają się też meble wykonane z wikliny, naturalnego i sztucznego rattanu. \Tekstylia w postaci narzut, obrusów, tapicerki, poduszek i dywanika uzupełnią wystrój. Niektóre elementy wyposażenia wnętrz można łatwo zbudować samodzielnie z improwizowanych materiałów. Na przykład stół, wieszak na ubrania, a nawet łóżko można złożyć z drewnianych palet.

Jeśli planujesz urządzić kuchnie, postaw na meble wielofunkcyjne, które spełniają wiele zadań, a jednocześnie zajmują minimum miejsca. Pamiętaj, że część rzeczy, które musisz przechowywać, możesz wystawić na zewnątrz, na przykład na werandę lub na strych. Np. narzędzia do ogrodu, mogą swobodnie zostać umieszczone na zewnątrz domku letniskowego. To samo dotyczy niektórych sprzętów gospodarstwa domowego czy np. rowerów lub wózków.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz