Jak urządzić barek w domu?

image

Pierwsze barki domowe pojawiły się w XVIII wieku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce barek z alkoholem przez wiele lat praktycznie nie występował w mieszkaniach. Dopiero ostatnio, wraca do łask.

Miejsce na alkohol w domu – gdzie postawić barek?

Pomysł, że kącik barowy może znajdować się wyłącznie w przestronnym mieszkaniu, to powszechne nieporozumienie inspirowane filmami amerykańskimi. W rzeczywistości miejsce na alkohol w domu można wygospodarować w pokoju o dowolnej wielkości, nawet w zwykłym mieszkaniu w bloku. Możesz przechowywać różne alkohole w domowym mini-barze lub możesz zrobić miejsce na alkohol w domu, przeznaczone do przechowywania tylko niektórych napojów: wina, piwa, likieru itp.

Na przykład oryginalny narożnik do przechowywania alkoholu ozdobi wnętrze kuchni. W pokoju w stylu loftu możesz zrobić domowy stojak z arkuszy sklejki. W przestronnej kuchni można wygospodarować na ten cel sporą przestrzeń, w której znajdzie się lada barowa, witryna, stojak na butelki i półki na kieliszki.

Barek domowy - Jak urządzić miejsce do przechowywania napojów alkoholowych w mieszkaniu?

Styl baru zależy od ogólnego wystroju wnętrza. W większości przypadków nie trzeba niczego zmieniać, ponieważ barek zajmuje niewiele miejsca. Istnieje kilka rodzajów konstrukcji, jeśli chodzi o barek domowy:

  • Otwarty, w którym wszystkie produkty alkoholowe są umieszczone na widoku. Należą do nich: półki, gabloty i regały.
  • Zamknięty, w którym cały alkohol jest ukryty za drzwiami.
  • Kompaktowe, są wyposażone w kółka.

Prawidłowe umiejscowienie barku do przechowywania napojów alkoholowych może całkowicie odmienić przestrzeń, ale ważne jest, aby był on wygodny w użyciu. Dodatkowo możesz zamontować oświetlenie półek. Optymalne lokalizacje to barek domowy w salonie, jadalni, kuchni lub przedpokoju między salonami.

Podczas robienia drinków gospodarz będzie z gośćmi, a oni będą mogli obserwować przygotowywanie egzotycznych drinków. Jeśli pozwala na to powierzchnia, możesz stworzyć konstrukcję w kształcie litery L, gdzie na jednym skrzydle jest do przechowywania szklanek, na drugim - do przygotowywania koktajli.

Jeśli masz dużą kolekcję win, wskazane jest, abyś kupił szafkę, w której będzie można ustawić odpowiednią temperaturę.

Mini barek domowy

Co powinien zawierać mini bar w domu?

Organizacja i wielkość mini baru zależą od jego zawartości. Według profesjonalnych barmanów powinien zawsze zawierać minimalny zestaw różnych drinków, które są wykorzystywane do tworzenia koktajli. Należą do nich:

  • Mocne napoje: wódka, koniak, rum, gin, whisky, tequila.
  • Napoje o niskiej zawartości alkoholu.

Jeśli chcesz nauczyć się sztuki mieszania koktajli. Zaopatrz mini bar w domu w kilka drobiazgów takich jak:

  • Shaker do mieszania.
  • Sitko.
  • Specjalna łyżka z długim uchwytem do mieszania.
  • Kruszarka-madler do nacierania mięty.

Dziś możesz kupić gotowy mini bar. Wybierając projekt, należy kierować się ogólnym stylem wnętrza. Mini bar w domu, powinien pasować przynajmniej do stylu aranżacji salonu.

Nowoczesny barek w salonie – gotowe rozwiązania

Minibar szafkowy to świetne rozwiązanie zarówno do przechowywania alkoholu w domu, jak i przechowywania go w biurze. Najbardziej popularne są szafki na drewnianym stojaku. Ukryją arsenał napojów i asortyment szklanek. Gotowe meble barowe doskonale sprawdzają się jako nowoczesny barek w salonie. Najczęściej meble montuje się w jadalni lub salonie, dlatego przy wyborze ważne jest, aby pasowały do ogólnego wystroju wnętrza.

Konstrukcje mobilne wyposażone są w otwarte półki, na których cały asortyment napojów jest od razu widoczny. Możesz też kupić bar, zamknięty ze wszystkich stron. Wewnątrz jest wszystko do przechowywania asortymentu alkoholi i przestrzeń do umieszczania szklanek. Nowoczesny barek w salonie możesz też zaprojektować samodzielnie.

Jeśli masz stare meble, daj im drugie życie, zwłaszcza że odrestaurowane przedmioty są dziś bardzo popularne. Wystarczy kilka arkuszy papieru ściernego, farba i kreatywność. Zużyte elementy można zastąpić drewnem lub sklejką. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także ozdobisz swój dom kreatywnym przedmiotem.

W takim barku powinien znaleźć się prócz czystej wódki także rum. Najczęściej w shotach podaje się ciemny rum, a do koktajli jasny rum. Dobry wybór to Matusalem Platino. Ma krystalicznie czysty i miękki, elegancki smak z przyjemną słodyczą. Do barku włóż też koniak. Oczywiście francuski, z prowincji o tej samej nazwie. Do domowego baru polecamy A. de Fussigny. Linia marki obejmuje koniaki o krótkim okresie dojrzewania (VS), złożone drinki wieloletnie, a także artykuły vintage. Dodatkowo do baru można kupić butelkę brandy. Powinieneś mieć małą kolekcję likierów, która obejmuje wytrawny wermut, a także likiery pomarańczowe i śmietankowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz