Styl minimalistyczny nowoczesny - jak urządzić minimalistyczne mieszkanie w bloku?

image

Fani przestronnych pokoi i niewielkiej liczby elementów wyposażenia wnętrz powinny zwrócić uwagę na minimalistyczne wnętrza. Są tacy, którzy uważają ten styl za nieodpowiedni do dekoracji przestrzeni życiowej. Jednak wygoda i minimalizm idą w parze. W dzisiejszych czasach styl minimalizmu we wnętrzach jest bardzo popularny.

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny wnętrza?

Minimalizm charakteryzuje się prostotą i lekkością. Jednocześnie, aby to osiągnąć, potrzebny będzie plan i przemyślane decyzje. Ten styl wystroju wnętrz nadaje się do dekoracji dużego pokoju, w którym nic nie powinno zakłócać dostępu światła, które ma swobodnie przenikać do pomieszczenia.

W mieszkaniu, w którym nie ma ścian, bardzo ważne jest prawidłowe określenie stref. Zbędne przedmioty z mieszkania należy usunąć. Styl minimalistyczny wnętrza to tylko rzeczy funkcjonalne. Nie należy używać elementów dekoracyjnych. Niewielka ilość rzeczy w pokoju to główna cecha minimalizmu. Styl minimalistyczny wnętrza przyciąga tych, którzy nie mają czasu na wybór stylowych dodatków do wystroju mieszkania.

Styl minimalistyczny salon – jak go urządzić?

Prawie każdy materiał nadaje się do aranżacji wnętrz. Osoby preferujące materiały pochodzenia naturalnego mogą wybrać drzewo, kamień i szkło. Geometryczne kształty to, to co cechuje styl minimalistyczny. Salon może być ozdobiony kwadratowymi, prostokątnymi czy trójkątnymi elementami. Służą jako wyrazisty akcent na gładkiej ścianie.

Wiele osób lubi styl minimalizmu z jednego powodu - do dekoracji pokoju można wybrać dowolny kolor. Najbardziej popularny jest metaliczny, pastel i biały. Jest jednak warunek, jeśli chodzi o styl minimalistyczny. Salon można udekorować tylko jednym odcieniem. Jednocześnie powinno być kilka jasnych akcentów.

Kolor biały jest najpopularniejszym rozwiązaniem, ponieważ minimalizm charakteryzuje się lekkością, a to właśnie ten kolor pozwala osiągnąć zamierzony efekt. Białe ściany optycznie powiększają pomieszczenie, sprawiają, że jest ono znacznie większe i bardziej przestronne. Obfitość światła wpadającego przez okna stworzy pożądany efekt, podkreśli wystrój mieszkania w minimalistycznym stylu i sprawi, że pomieszczenie będzie jeszcze bardziej przestronne. Gra półtonami jest najlepszym rozwiązaniem.

Ściany pomalowane na jasne kolory, następnie można pokryć tynkiem z ciekawym reliefem. Powierzchnia będzie wyglądać niesamowicie. Aby wykończyć podłogę, możesz użyć drewna, laminatu, linoleum czy płytek.

Styl minimalistyczny sypialnia, w której wypoczniesz

Stosując te same proste zasady, możesz zamienić swoją sypialnię w wygodne miejsce do wypoczynku. Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Jaki model wpasuje się w styl minimalistyczny? Sypialnia w tym stylu to najczęściej łóżko bez wezgłowia. Podstawa wykonana jest z naturalnego drewna. Uzupełnieniem jest duży materac i dyskretne tekstylia – najlepiej również z naturalnych materiałów. Nawet jeśli masz małą, minimalistyczną sypialnię, takie łóżko będzie się w niej świetnie prezentować.

Najlepsze meble do małej sypialni w minimalistycznym stylu to brak jakichkolwiek mebli. Zwłaszcza jeśli powierzchnia sypialni jest niewielka. Jak zatem umeblować pomieszczenie, jeśli chodzi o styl minimalistyczny? Sypialnia powinna pomieścić komódkę, być może małe szafki, na których postawisz lampy.

styl minimalistyczny wnętrza

Jaka powinna być kuchnia w stylu minimalistycznym?

Minimalistyczna kuchnia to nowoczesne uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zarówno w dużych przestrzeniach, jak i w bardzo małych pomieszczeniach. Meble w kuchni w stylu minimalizmu są skromne i proste. Kuchnia w stylu minimalistycznym to:

  • Wystrój to minimalna ilość przedmiotów, jasne kolory i różnorodność faktur.
  • Jest to bardzo przestronna i jasna przestrzeń, w której obowiązuje podział na strefy.
  • Kuchnia w stylu minimalistycznym to proste meble. Zawsze w tym samym stylu.
  • We wszystkim widać wyrazistość linii i czystość form.

Minimalizm we wnętrzu kuchni polega na przewadze dekoracji w neutralnych podstawowych odcieniach. Z reguły są to kolory takie jak biel, czerń, beż, szarość i brąz. Dopuszczalne są zarówno rozwiązania monochromatyczne, jak i kontrastowe. Często stosuje się nie więcej niż 2 lub 3 odcienie. Jako akcenty projektanci lubią używać jasnych kolorów, takich jak żółty, czerwony, zielony, pomarańczowy, niebieski. Ponadto mile widziane są piękne tekstury. Może to być kamień, jasne lub ciemne drewno, beton i inne materiały o pięknej fakturze. Możesz też rozcieńczyć minimalizm detalami typowymi dla innych stylów: modern classic, eco-style, loft, art deco czy etno. Idealnie współgra z nimi minimalizm.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz